#مهسا_امینی

کارگردان The Conjuring یک فیلم آخرالزمانی و ترسناک را تهیه‌کنندگی خواهد کرد

محصول مشترکی از نیو لاین سینما و اتمیک مانستر پروداکشنز

کارگردان The Conjuring

جیمز وان کارگردان The Conjuring قصد دارد با همکاری نیو لاین سینما یک فیلم آخرالزمانی و ترسناک را تولید کند که داستانش در لس آنجلس جریان دارد.

جیمز وان (James Wan) که حدودا دو دهه‌ی قبل فیلمسازی بی‌تجربه شمار می‌رفت، با همکاری لی ونل (Leigh Whannell) فیلمنامه‌ای را آماده کرد که امروزه تحت عنوان Saw شناخته می‌شود. این اثر سال ۲۰۰۴ میلادی به سینماها آمد و نه تنها زمینه‌ساز شکل‌گیری فرنچایز «اَره» شد، بلکه نام وان را به عنوان فیلمسازی مستعد بر سر زبان‌ها انداخت. او پس از ساخت قسمت‌ سوم Saw که فروش بسیار بالایی هم داشت، دو فیلم ضعیف را روانه‌ی سینماها کرد. وان موفق شد از فراز و نشیب‌ها عبور کرده و به لطف Insidious محصول سال ۲۰۱۰، به مرکز توجه‌ها بازگردد. او طی سال‌های گذشته نه تنها کارگردانی کرده، بلکه به عنوان تهیه‌کننده هم در برخی پروژه‌ها حضور داشته است.

طبق گزارش اخیر وب سایت Deadline، اتمیک مانستر پروداکشنز و نیو لاین سینما روی یک فیلم آخرالزمانی و ترسناک کار می‌کنند. هیچ گونه جزئیاتی از داستان موجود نیست و تنها می‌دانیم ایده‌ی اولیه با جاشوآ رولینز (Joshua Rollins) بوده و اتفاقاتش در لس آنجلس روایت می‌شود. جیمز وان و مایکل کلیر (Michael Clear) از طرف اتمیک مانستر پروداکشنز وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را به دوش می‌کشند. جادسون اسکات (Judson Scott) هم به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی روی روند ساخت نظارت خواهد داشت. در ضمن، یک فیلمساز نه چندان شناخته‌شده به نام بیشال داتا (Bishal Dutta) روی صندلی کارگردانی می‌نشیند. او پیش از این فقط فیلم‌های کوتاه می‌ساخت؛ فیلم‌هایی که به واسطه‌ی آن‌ها موفق به دریافت جایزه‌های مختلفی شد.

اولین تجربه‌ی سینمایی بیشال داتا، نخستین همکاری اتمیک مانستر پروداکشنز و نیو لاین سینما نیست. این دو استودیو قبلا در ساخت فیلم‌های ترسناک موفقی همکاری داشته‌اند که برای مثال می‌توان به The Conjuring و Annabelle Comes Home اشاره کرد. آن‌ها همچنین در جریان تولید محصولات مشترکشان تعداد قابل‌توجهی کارگردان مستعد را کشف کرده‌اند. مایکل چاوز (Michael Chaves) که The Curse of La Llorona را ساخته و The Conjuring: The Devil Made Me Do It را جلوی دوربین برده، یکی از همین کارگردانان است. دیوید سندبرگ (David Sandberg) هم به واسطه‌ی حمایت این دو استودیو توانست فیلم کوتاه خود را به اثری سینمایی تحت عنوان Lights Out تبدیل کرده و فروش بسیار بالایی را به ثبت برساند. سندبرگ برای ساخت قسمت دوم Shazam بازخواهد گشت.

اتمیک مانستر پروداکشنز و نیو لاین سینما جدا از ساخت آثار ترسناک و اورجینال، تمرکز ویژه‌ای روی دنیای سینمایی کانجورینگ دارند. تاکنون شش فیلم سینمایی از آن روی پرده‌ی نقره‌ای رفته که مجموعا نزدیک به یک میلیارد ۹۰۰ میلیون دلار فروخته‌اند. The Conjuring در حال حاضر رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین فرنچایز‌های ترسناک تاریخ سینما را در اختیار دارد. در ضمن، بد نیست بدانید جیمز وان طی سال‌های آینده دو فیلم Aquaman 2 و Malignant را جلوی دوربین برده و The Crooked Man را نویسندگی و تهیه‌کنندگی خواهد کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا