چهار تریلر فیلم The Conjuring 3 از چالش‌های جدید خانواده وارن می‌گویند

پرونده‌ای جدید برای خانواده وارن در فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It

بر اساس چهار تریلر فیلم The Conjuring 3 مشخص می‌شود که زوج وارن (Warrens) باری دیگر با چالشی جدید مواجه شده و بر اساس این کلیپ‌ها آن‌ها در تلاش هستند تا بفهمند که آرن جانسون (Arne Johnson) فردی که در حقیقت با نام The Devil Made Me Do It شناخته می‌شود توسط ارواح شیطانی تسخیر شده یا خیر.

با توجه به این کلیپ‌ها به نظر می‌رسد که زوج وارن درگیر یک جنگیری اشتباه شده‌اند، اما صحت این امر تنها پس از تماشای کامل خود فیلم مشخص می‌شود. The Conjuring: The Devil Made Me Do It عنوان سومین فیلم از فرنچایز The Conjuring است. اولین قسمت این فرنچایز در سال ۲۰۱۳ به کارگردانی جیمز وان (James Wan) اکران شد و داستانزوج محققی را بازگو می‌کرد که پیرامون موضوعات فراطبیعی و ارواح شیطانی تحقیق و پژوهش می‌کردند. داستان این فرنچایز از زندگی یک زوج حقیقی با نام‌های اد (Ed) و لورین (Lorraine) الهام گرفته شده که در فیلم هم بازیگران با همین نام‌ها شناخته شده‌اند. نویسندگی این فرنچایز را پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) و ورا فارمیگا (Vera Farmiga) برعهده داشته‌اند. 

قسمت اول این فرنچایز با توجه به بودجه کمی که صرف ساخت آن شده بود، مبلغی معادل ۲۰ میلیون دلار، فروش بسیار قابل توجهی داشته و به دلیل پیشینه حقیقی داستان و شخصیت‌های آن بسیار مورد توجه طرفداران و علاقه مندان ژانر وحشت و فراطبیعی قرار گرفت. در طی سال‌های گذشته اسپین‌آف‌ها و دنباله‌های بسیار زیادی از این فرنچایز ساخته شده است. فیلم بسیار محبوب Annabelle در سال ۲۰۱۴ اکران شد و دو دنباله‌های آن که در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ ساخته شدند، داستان این اثر نیز برگرفته از یک داستان حقیقی بود؛ همچنین آثار دیگری از جمله The Nunو  The Curse of La Llorona. این زوج در سال ۲۰۱۶ بازگشته و در رابطه با پرونده‌های قتل Amityville و پرونده Enfield poltergeist تحقیق می‎‌کردند. 

سومین قسمت این فرنچایز نیز داستان یکی از پرونده‌های واقعی زوج وارن را بررسی می‌کند. پرونده مردی به نام آرن جانسون (Arne Cheyenne Johnson) در سال ۱۹۸۱، که به لقب (Devil Made Me Do It) محبوب است. این فیلم برای اکران در ماه آینده آماده می‌شود و بر اساس شواهد این بار تنها با یک خانه جن زده روبه‌رو نیستیم و وارن‌ها در تاریک‌ترین حالت ممکن خود بازگشته‌اند. 

اکنون در چهار تریلر فیلم The Conjuring 3 خانواده وارن را می‌بینیم که در تعامل با جانسون قرار داشته و تلاش می‌کنند ثابت شود که او توسط ارواح تسخیر شده است. در اولین تریلر منتشر شده روند جنگیری اشتباه و تلاش‌های بی‌فایده این زوج را مشاهده می‌کنیم. اما در دومین تریلر در کمال ناباوری آرون جانسون را می‌بینیم که غرق در خون است و در خیابان سردرگم به نظر می‌آید که این امر گواه آن است که او توسط شیاطین تسخیر شده است. در کلیپ بعدی مشاجره زوج وارن با فردی را مشاهده می‌کنیم که بر سر روش‌های جنگیری به تفاهم نمی‌رسند و تلاش می‌کنند وجود شیطان را به او ثابت کنند و در آخر در چهارمین تریلر فیلم، لورین را می‌بینیم که به عنوان یک فرد مدیوم (medium) از قدرت‌های خود بهره می‌برد. 

اگرچه جیمز وان برای ساختن این دنباله حاضر نشد اما طرفداران این فرنچایز مایکل چاوز (Michael Chaves) را پس از کارگردانی فیلم The Curse of la Llorona خوب می‌شناسند و مطمئن هستند که این اثر هم مانند فیلم پیشین یک شاهکار خواهد بود. وان نیز در کنار همکار خود دیوید لزلی جانسون نویسنده فرنچایز  حاضر شده و تهیه کنندگی فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It را بر عهده دارد. 

با توجه به چهار کلیپ منتشر شده به نظر می‌رسد که این بار فرنچایز The Conjuring تاریک‌تر و ترسناک‌تر از همیشه از راه خواهد رسید و با توجه به واکنش‌های کنون به این فیلم حتی پیش از اکران مشخص می‌شود که با فیلمی متفاوت از این فرنچایز مواجه خواهیم شد. به طور حتم موفقیت این فیلم و نحوه رواین داستان آن سرنوشت دنباله‌های بعدی این مجموعه را رقم خواهد زد. اما تا زمان اکران فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It همه این موارد در پرده‌‌ای از ابهام باقی خواهند ماند. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا