خلاصه داستان The Batman از وجود فسادی بزرگ در گاتهام خبر می‌دهد

جوکر ظاهر در فیلم حضور دارد

خلاصه داستان The Batman

استودیو وارنر به تازگی خلاصه داستان The Batman را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته که بتمن را بزرگترین کارآگاه جهان توصیف می‌کند.

پس از اینکه بن افلک (Ben Affleck) به فرنچایز DC Extended Universe پیوست، در کنار ایفای نقش بروس وین با وارنر و دی‌سی فیلمز به توافق رسید تا جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن را ساخته و روی پرده نقره‌ای ببرد. به هر حال، او تنها یک بازیگر نبوده و در زمینه نویسندگی و کارگردانی هم فعالیت‌هایی داشته که برای مثال می‌توان به Good Will Hunting و Argo اشاره کرد. در شرایطی که مدت زیادی به آغاز فیلمبرداری نمانده بود، افلک از لحاظ روحی و روانی دچار مشکلاتی شد و به اجبار، از پروژه کنار رفت. با رخ دادن این اتفاق، استودیوهای سازنده به سراغ گزینه‌های جایگزین رفته و نهایتا مت ریوز (Matt Reeves) را به عنوان نویسنده و کارگردان جدید انتخاب کردند. وظیفه به تصویر کشیدن بتمن هم روی دوش‌های رابرت پتینسون (Robert Pattinson) قرار داده شده است.

برخلاف برنامه‌ریزی‌های اولیه، The Batman هیچ ارتباطی به دنیای سینمایی دی‌سی نداشته و در جهانی کاملا متفاوت روایت می‌شود. داستان با الهام از کمیک بوک‌های Year One و The Long Halloween نوشته شده و دومین سال فعالیت‌های ابرقهرمانانه بروس وین را به تصویر می‌کشد. او در جدیدترین ماجراجویی خود باید مقابل یک جنایتکار به نام ریدلر بایستد که عاشق مطرح کردن معما بوده و مردم شهر گاتهام را هدف گرفته است. البته بروس در محصول مشترک وارنر و دی‌سی فیلمز با شرورهایی دیگری هم مواجه می‌‎شود.

در شرایطی که چند ماهی به اکران عمومی مانده، وارنر خلاصه داستان The Batman را منتشر کرده است. با توجه به این متن، بروس وین از مهارت بالایی در زمینه کارآگاهی برخوردار بوده و از همه مهم‌تر، تنها به شخصیت‌های انگشت شماری اعتماد دارد اما برای متوقف کردن ریدلر مجبور می‌شود اتحادهای جدیدی را شکل دهد. در ادامه می‌توانید متن اصلی را مطالعه کنید:

The Batman محصولی از وارنر بوده و جدیدترین اثر مت ریوز است. رابرت پتینسون نقشی دوگانه را برعهده داشته و به صورت همزمان کارآگاهی کیفرجو و میلیاردری منزوی را به تصویر می‌کشد. دو سال پرسه زدن در خیابان‌ها و لرزه انداختن در دل خلافکاران باعث شده بروس وین آشنایی کاملی با جنبه تاریک گاتهام پیدا کند. با کمک معدود متحدان مورد اعتماد خود (آلفرد پنی ورث و ستوان جیمز گوردون) در میان شبکه‌ای از مقامات فاسد و بلندپایه، کیفرجوی تنها به تجسم انتقام در میان مردم شهر تبدیل شده است.

وقتی یک قاتل به واسطه دسیسه‌های سادیستی خود نخبگان گاتهام را هدف می‌گیرد، مجموعه‌ای از سرنخ‌های رازآلود بزرگترین کارآگاه جهان را برای تحقیقات به جهان خلافکاری می‌فرستد. او در آنجا با شخصیت‌های مختلفی از جمله سلینا کایل/کتوومن، اسوالد کابلپات/پنگوئن، کارماین فالکونی و ادوارد نشتون/ ریدلد ملاقات می‌کند. با آشکار شدن شواهد بیشتر و مقیاس نقشه‌های قاتل، بتمن باید اتحادهای جدیدی را شکل داده، هویت قاتل را افشا کرده و به سوء استفاده از قدرت و فسادی که مانند یک طاعون گاتهام را در بر گرفته، پایان دهد.

طی هفته‌های گذشته گمانه‌زنی‌ای در میان کاربران فضای مجازی به وجود آمد مبنی بر اینکه جوکر در The Batman حضور دارد. به بیان دقیق‌تر، بخشی از فیلم به شخصیتی می‌پردازد که در آینده به جوکر تبدیل خواهد شد. از آنجایی که نمی‌خواهیم به تجربه شما از تماشای اثر صدمه‌ای وارد شود، از بیان نام بازیگر مزبور خودداری می‌کنیم.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم سینمایی The Batman سال آینده میلادی روی پرده نقره‌ای خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا