ایستراگ دکتر موربیوس و ونوم در The Amazing Spider-Man 2 پیدا شد

ونوم و موربیوس در جهان اندرو گارفیلد

ونوم در The Amazing Spider-Man 2

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما دو شخصیت موربیوس و ونوم در The Amazing Spider-Man 2 در سال ۲۰۱۴ به عنوان بخشی از جهان دنیای اسپایدرمن سونی معرفی و در نظر گرفته شده بودند.

شاید فیلم The Amazing Spider-Man سال ۲۰۱۲ توانست تا حدودی نظر طرفداران به سمت زندگی یک پیتر پارکر (Peter Parker) جدید جلب کند، اما عنوان دنباله آن در سال ۲۰۱۴ قطعا نتوانست رد اثر را به خوبی ادامه داده و به نحوی شکست خورد. البته اشتباه نکنید، این فیلم هم کاملا ارزش دیدن را داشته و با بازی حرفه‌ای اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و اما استون (Emma Stone) حتی مهیج‌تر هم می‌شود. با این حال، نقد بزرگی که به این اثر سینمایی گرفته شده و آن را از دور رقابت با سایر عناوین ساخته شده توسط استودیو مارول خارج می‌کند، تمرکز بیشتر روی پیشرفت داستان با شخصیت‌های منفی آینده است تا اینکه روی روایت فعلی کار شود.

در این فیلم ما شاهد مبارزه اسپایدرمن شگفت‌انگیز با دشمنی به نام الکترو (Electro) با بازی جیمی فاکس (Jamie Foxx) هستیم؛ کسی که از یک انسان عادی و خوش‌قلب، به فردی عقده‌ای و در نهایت ابرشرور تبدیل می‌شود. همچنین در پایان فیلم، هری آزبورن (Harry Osborn) پس از تلاش‌های خود برای نجات، نهایتا به گرین گابلین (Green Goblin) تبدیل شده و یک مبارزه نهایی با پیتر پارکر این جهان داشت. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که هدف فیلم The Amazing Spider-Man 2 این بود که یک جهان ابرقهرمانی مستقل و پر از ابرشرورهای مختلف برای اسپایدرمن با بازی اندرو گارفیلد ساخته شود. یه نحوی که در بخشی از فیلم، شاهد رونمایی از زره راینو (Rhino)، پرهای وولچر (Vulture) و همچنین چنگال‌های دکتر اختاپوس هستیم که همگی آماده ابرشرور خود هستند تا از راه برسد و آن‌ها را بردارد!

هری آزبورن و ونوم در The Amazing Spider-Man 2

با این حال، یک اشاره به موربیوس و ونوم در The Amazing Spider-Man 2 وجود داشت که توجه برخی از کاربران را پس از گذشت چند سال از اکران اثر به خود جلب کرده است! در این اثر سینمایی بخشی وجود دارد که می‌بینیم هری آزبورن برای پیدا کردن رازهای مخفی مانده شرکت آزکورپ (Oscorp)، به سیستم اصلی دسترسی پیدا کرده و در آن نام فایل‌های مختلفی را زیر و بالا می‌کند تا به یک راه درمان برسد. حال در میان این فایل‌ها، نام یک فایل به اسم Venom Storage دیده می‌شود که نشان می‌دهد ظاهرا آزکورپ در این خط زمانی، در حال استفاده و آزمایش سیمییوت ونوم بوده است. همچنین لازم به ذکر است که یکی دیگر از نام‌های داخل این فایل‌ها، Dr. Morbius بود که همان مایکل موربیوس، دانشمند معروف دنیای مارول و اسپایدرمن است!

این احتمال وجود دارد که موربیوس و ونوم هر دو برای آینده فیلم‌های سری The Amazing Spider-Man در نظر گرفته شده بودند، اما بنا بر ریبوت شدن سری در توافق استودیو مارول و سونی، دیگر به کلی از آن‌ها استفاده نشده باشد. شاید هم مثل زمان حضور دکتر کانرز در فیلم‌های سری Spider-Man به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi)، هم ونوم و هم دکتر موربیوس هر دو فقط نقش‌های فرعی و جداگانه‌ای داشته و هیچوقت قرار نبوده تا بزرگ‌تر دیده شوند. این در حالی است که پس از انتشار No Way Home اکنون سازندگان می‌توانند با بازگشت اندرو گارفیلد، داستان جهان او را ادامه دهند تا سرنوشت ونوم و موربیوس را در آن ببینیم.

به هر حال این ایستراگ دکتر موربیوس و ونوم در The Amazing Spider-Man 2 نشان می‌دهد که برنامه‌های سونی در صورت موفقیت این فیلم، برای دنباله‌های آن چقدر غنی و کامل بوده است. اما نکته اینجاست که حتی پس از ریبوت، باز هم سونی دست از کار نکشید و فیلم Venom با بازی تام هاردی (Tom Hardy) را منتشر کرد. حال هنوز مشخص نیست که آیا این ونوم دقیقا از دنیای The Amazing Spider-Man آمده یا اینکه جهانی جداگانه دارد. اما حداقل از تریلر فیلم مورد انتظار Morbius می‌توان دید که در جهان او، قطعا اسپایدرمن وجود دارد و از آنجا که در آن ساختمان آزکورپ دیده می‌شود، جهان آن همان خط زمانی اصلی MCU نیست. با این حساب، پس از بازگشت اندرو گارفیلد می‌توان گفت که احتمالا هر دو شخصیت‌های ونوم و موربیوس در جهان او ظاهر خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا