مراسم اسکار ۲۰۲۱ به تعویق افتاد

به دنبال این تعویق، تاریخ برگزاری مراسم بفتای سال بعد هم به زمان دیگری موکول شد

تعویق اسکار ۲۰۲۱

با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراسم اسکار ۲۰۲۱ با کمی تاخیر برگزار خواهد شد.

هر ساله در ماه فوریه مراسم اسکار به صورت رسمی برگزار می‌شود و در آن شاهد معرفی برندگانی در بخش‌های مختلف دنیای سینما هستیم. سال آینده‌ی میلادی هم طبق روال هر ساله مراسم اسکار خواهیم داشت اما به دلیل شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا، نود و سومین مراسم اسکار با ۲ ماه تعویق به صورت رسمی برگزار خواهد شد؛ بدین ترتیب، مراسم اسکار به جای ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفندماه ۱۳۹۹) در تاریخ ۲۵ آپریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

با توجه به اختلال در روند ساخت محصولات سینمایی در پی شیوع کووید-۱۹، مسئولان مراسم اسکار تصمیم گرفتند تا تمامی فیلم‌هایی که از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸) تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۱۳۹۹) اکران شده‌اند را برای نامزدی در اسکار ۲۰۲۱ در نظر بگیرند. برخی از بخش‌های خاص دیگر مثل انیمیشن‌ها هم تا تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) فرصت دارند تا نامزدی خودشان را در مراسم اسکار ۲۰۲۱ به ثبت برسانند. لازم به ذکر است که لیست کامل نامزدهای مراسم اسکار ۲۰۲۱ در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۱ (۲۵ اسفند ۱۳۹۹) اعلام خواهند شد.

با توجه به شیوع کرونا و پروتکل‌هایی که برای پیشگیری از این ویروس در نظر گرفته شده است، باید دید که مراسم Oscars 2021 به چه شکل برگزار خواهد شد و شاهد مواردی مثل رعایت فاصله‌ی اجتماعی بین نامزدهای حاضر در مراسم و همچنین مراسم فرش قرمز که قبل از اسکار برگزار می‌شود خواهیم بودیم یا خیر.

همچنین، مراسم بفتا (BAFTA) سال ۲۰۲۱ هم با تعویق برگزار خواهد شد. این مراسم در تاریخ ۱۱ آپریل ۲۰۲۱ (۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) به صورت رسمی برگزار خواهد شد و به دنبال آن شاهد برگزاری مراسم اسکار ۲۰۲۱ هم خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا