اختلاف شدید تیک‌تو با سازندگان بازی‌های GTA 3 و GTA Vice City!

تیک تو به انتشار احتمالی سه گانه GTA بیش از پیش دامن زد!

اختلاف شدید تیک‌تو با سازندگان بازی‌های GTA 3 و GTA Vice City! نیما خدارحمی ۰ ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
شکایت تیک تو از Re3 و ReVC

شرکت مادر استودیو راکستار دست به کار شد و پس از انتشار اخبار انتشار احتمالی سه گانه GTA از کسانی که به گفته آن‌ها حقوق تیک تو و بازی‌های GTA 3 و GTA Vice City را نقض کرده‌اند شکایت کرده است.

شرکت Take-Two Interactive طی روزهای اخیر شکایتی از برنامه‌ای که با نام Re3 شناخته شده وضع کرده و به‌گفته آن‌ها این برنامه یا به‌طور دقیق‌تر بازی، به کمک مهندسی معکوس اجازه اجرای یکی از بازی‌های قدیمی آن‌ها یعنی بازی GTA 3 را روی نینتندو سوییچ و پلی استیشن ویتا امکان پذیر می‌کند. این شکایت طی روز دوم ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۱۱ شهریور ۱۴۰۰) در دادگاه ایالت کالیفورنیا وضع شده و طبق گفتگوی Take-Two Interactive با وبسایت GameSpot ساخت این بازی با استفاده غیر قانونی و بدون اجازه از کدهای بازی‌های GTA 3 و GTA Vice City صورت گرفته است.

وکلای Take-Two در ادامه اشاره داشتند که تکنولوژی استفاده شده در Re3 به هرکسی اجازه می‌دهد تا بازی آن‌ها را در نینتندو سوییچ و پلی استیشن ویتا اجرا کند. آن‌ها همچنین اشاره داشتند که استفاده از این کدها یا جلوه‌های صوتی-بصری برگرفته از بازی‌های GTA با آگاهی کامل و کاملا عمدی صورت گرفته و در عین حال آن‌ها حق استفاده و کپی از آن‌ها را بدون کسب اجازه از شرکت Take-Two نداشته‌اند.

شکایت شرکت Take-Two به‌طور مستقیم علیه توسعه دهنده ارشد بازی Re3 یعنی آنجلو پاپنهوف (Angelo Papenhoff) تنظیم شده و او نیز اذعان داشت که از متوجه شدن این موضوع توسط شرکت تیک تو بسیار نگران است. این شکایت پس از تلاش تیک تو به‌منظور حذف کردن کدهای این بازی از فضای اینترنت در اوایل سال جاری میلادی وضع شده است. وکلای شرکت تیک تو همچنین اعلام کردند که توسعه دهندگان این بازی در استفاده منفی از حقوق شرکت آن‌ها دست داشته و استفاده از مهندسی معکوس برای ساخت پروژه خود سبب سلب حق کپی رایت از شرکت اصلی نشده و آن‌ کدها در حقیقت هنوز در مالکیت شرکت مادر هستند.

ما در این شکایت وضع شده همچنین مشاهده کردیم که بازی ساخته شده توسط پاپنهوف از لحاظ جلوه‌های صوتی-بصری نیز بسیار به بازی اصلی نزدیک بوده و همچنین آن‌ها با استفاده از مدهای تایید نشده توسط تیک تو باعث وارد شدن ضرر هرچه بیشتر به تیک تو و رعایت نکردن حق کپی رایت شده‌اند.

شرکت Take-Two در ادامه اشاره داشت که اعمال توسعه دهندگان این بازی باعث ایجاد ضررهای غیرقابل برگشت به آن‌ها شده و نه‌تنها همه می‌توانند بازی آن‌ها را بدون خرید در کنسول‌های خود اجرا کنند، بلکه هرکسی می‌تواند با استفاده از این کدهای اپن سورسی که حق استفاده از آن‌ها در دست تیک توست به ساخت بازی بپردازد.

خبر شکایت وضع شده توسط شرکت تیک تو درمیان اخبار مربوط به بازسازی سه گانه سری GTA غوغایی به پا کرده و در حقیقت به صحت خبر انتشار احتمالی سه گانه سری GTA دامن می‌زند. از روی دیگر اگر توسعه این سه بازی حقیقت نداشته باشد، شرکت تیک تو و استودیو راکستار سال مهمی در پیش داشته و به‌زودی باید شاهد اخبار بیشتر درباره نسخه نسل نهمی بازی محبوب GTA V باشیم. برداشت شما از شکایت شرکت Take-Two چیست؟ فکر می‌کنید این شکایت در راستای توسعه سه گانه سری GTA است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا