شاید راک‌استار در آینده مجبور به ساخت بازی‌های بیشتر شود

Take-Two بازی‌های بیشتری از Rockstar می‌خواهد

راکستار آینده

به نظر می‌رسد که شرکت Take-Two Interactive در حال فشار آوردن به یکی از زیرمجموعه‌های خود یعنی راک‌استار است تا ساخت پروژه‌های بعدی این شرکت در آینده سریع‌تر پیش برود.

شرکت Rockstar Games همواره سعی کرده است تا جذاب‌ترین و بهترین عناوین ممکن را به مخاطبان ارائه دهد و این کار را بارها با نسخه‌های مختلف سری GTA و Red Dead و عناوین دیگری مثل Max Payne 3 و Bully نشان داده است، اما از این قضیه نمی‌توان گذشت که در حال حاضر راک‌استار کندتر از گذشته در ساخت عناوین جدید عمل می‌کند؛ برای مثال این شرکت از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ به طور میانگین هر سال یک بازی در بازار منتشر کرد، اما پس از آن تا به حال تنها شاهد عرضه‌ی Red Dead Redemption 2 و همچنین انتشار عناوین قدیمی‌تر برای پلتفرم‌های جدیدتر بودیم.

شاید بزرگ‌ترین عامل این اتفاق، استقبال تاریخی مخاطبان از قسمت پنجم GTA بود که با بیش از ۱۱۵ میلیون نسخه، به سومین بازی پرفروش تاریخ تبدیل شد؛ اتفاقی که آن‌قدر برای راک‌استار و صاحبانش سود داشت تا با خیال راحت‌تر و البته اشتیاق کمتر به سراغ پروژه‌های جدید بروند. البته این روند ظاهرا به انتهای راه خود رسیده است، چرا که شرکت ارشد یعنی Take-Two Interactive قصد دارد تا شرایط را تغییر دهد.

یکی از اینسایدرهای معتبر راک‌استار با لقب SWEGTA در توییتی تازه، ادعا کرد که شرکت تیک تو در حال فشار آوردن به این شرکت است تا دوباره به روال سابق خود برگردد و پروژه‌های آینده با سرعت بیشتری پیش بروند. این کاربر در توییت عنوان کرد که اگرچه این تصمیم ممکن است به کیفیت نسخه‌های بعدی GTA و Red Dead ضربه بزند، اما در عوض شانس ساخت نسخه‌های جدید فرنچایزهای کوچک‌تری مثل Bully و Manhunt را بالا می‌برد.

پس از انتشار Red Dead Redemption 2 تا به حال، اخبار و شایعات متعددی درباره‌ی پروژه‌ی بعدی شرکت راک‌استار پخش شده است که اکثریت آن‌ها به قسمت ششم GTA اشاره می‌کنند. با این حال باید دید که این تصمیم جدید، چه تغییری در روند کاری این شرکت ایجاد خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا