شرکت تیک تو به‌زودی استودیوی کدمسترز را تصاحب می‌کند

کدمسترز از این اتفاق رضایت کامل دارد

شرکت تیک تو به‌زودی استودیوی کدمسترز را تصاحب می‌کند مهسا سپاهی ۰ ۲۱ آبان ۱۳۹۹ اخبار بازی
شرکت تیک تو

به گفته‌ی شرکت تیک تو (Take-Two Interactive)، استودیوی کدمسترز (Codemasters) به دلیل پیشینه‌ی مناسب در زمینه‌ی بازی‌های ورزشی، موقعیت چشمگیری دارد.

استودیوی بریتانیایی کدمسترز که در توسعه‌ی بازی‌های مسابقه‌ای و ورزشی شهرت زیادی دارد، ساخت عناوینی از جمله Grid و سری Dirt را در کارنامه‌ی خود دارد. از سوی دیگر، این استودیو اخیرا موفق شده‌ تا حق انحصاری ساخت بازی‌های مسابقات WRC را به‌دست بیاورد.

به تازگی شرکت تیک تو بیانیه‌ای منتشر کرده که بر اساس آن قرار است تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی، استودیوی کدمسترز را تصاحب کند. در واقع، استودیوی کدمسترز توانسته به یک توافق رسمی برسر مفاد قرارداد فروش خود با شرکت تیک تو دست پیدا کند. تیک تو عقیده دارد این استودیوی بازی‌سازی با برچسب بازی‌های 2K کاملا سازگاری دارد و منابع توزیع و بازاریابی آن می‌تواند برای تیک تو مفید واقع شود. این شرکت می‌گوید به واسطه‌ی این اتفاق، طیف گسترده‌تری از بازی‌های ورزشی و مسابقه‌ای را با یک‌دیگر ترکیب می‌کند و اتفاقات موثری را در دنیای ویدیوگیم رقم می‌زند. استراس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل کدمسترز، اعلام کرده از این معامله بسیار خوشحال است و نسبت به اتفاقات پیش‌رو امید زیادی دارد.

گرهارد فلورین که یکی از اعضای ارشد کدمسترز است، در مورد این قرارداد گفته باتوجه به اینکه شرکت تیک تو در ساخت بازی‌های ورزشی در جایگاه قابل توجهی قرار دارد و عناوین موفقی را ساخته، اعضای ارشد کدمسترز عقیده دارند که این استودیو می‌تواند از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تیک تو به خوبی استفاده کند تا در بلند مدت کدمسترز را به سمت اتفاقات بهتر و موفقیت بیشتر هدایت کند.

لازم به ذکر است که جدیدترین بازی کدمسترز اخیرا منتشر شد و مورد توجه زیادی قرار گرفت. عنوان مسابقه‌ای Dirt 5 هم‌اکنون برای پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا