سریال ابرقهرمانی Supergirl با فصل آتی به اتمام خواهد رسید؟

افت میزان محبوبیت بالاخره کار خودش را کرد

سریال ابرقهرمانی Supergirl

با توجه به گزارش‌هایی که چند ساعت قبل در فضای مجازی منتشر شدند، شبکه‌ی The CW قصد دارد سریال ابرقهرمانی Supergirl را با فصل ششم به اتمام برساند.

همزمان با شکل‌گیری دنیای سینمایی دی‌سی، استودیوی برادران وارنر با همکاری دی‌سی اینترتینمنت تمرکز خود را روی ساخت اقتباس‌های سریالی ابرقهرمانان قرار داد که نتیجه‌اش تولید آثار متعددی از جمله Supergirl بوده است. این اثر نخستین بار از طریق CBS روی آنتن رفت اما پس از پخش تنها یک فصل، مدیران شبکه تصمیم گرفتند امتیازش را به The CW انتقال دهند. جدیدترین اقتباس از کمیک بوک‌های سوپرگرل به مرور زمان نه تنها به محبوبیت بالایی در میان مخاطبان دست یافت، بلکه به بخش مهمی از دنیای اروورس تبدیل شد. برای اثبات این ادعا می‌توان به میزان اهمیت کارا دنورز در کراس‌اُورها اشاره کرد.

اروورس در حال حاضر روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. Arrow که حکم یک پرچمدار را برای این دنیای سینمایی داشته، چندی پیش به پایان مسیر خود رسید. از همه مهم‌تر، همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطنیه‌ی خانگی تعدادی از سریال‌ها از جمله Supergirl را تحت تاثیر خود قرار داد و باعث شد زودتر از برنامه‌ریزی‌ها به پایان برسند. البته شرایط طی هفته‌های اخیر بهتر و روند تولیدشان از سر گرفته شده است. در نتیجه، تعدادی از سریال‌های اروورس مانند Black Lightning The Flash و Batwoman اوایل سال آینده‌ی میلادی بازمی‌گردند. Legends of Tomorrow و Supergirl هم بین ماه‌های ژانویه و مه روی آنتن خواهند رفت.

وب سایت TVLine ساعاتی قبل گزارشی روی خروجی خود قرار داد و مدعی شد سریال ابرقهرمانی Supergirl با فصل ششم که ۲۰ قسمت دارد به پایان خواهد رسید. نویسنده همچنین گفت تیم نویسندگی در حال کار روی خط‌های داستانی بوده و روند فیلمبرداری طی هفته‌های آتی آغاز می‌شود. با گذشت مدت کوتاهی، Deadline مطلب جداگانه‌ای را به اشتراک گذاشت که حکم تاییدی بر ادعای TVLine به شمار می‌رود. این وب سایت همچنین وارد جزئیات شد و به دلایل لغو پرداخت. اینطور که به نظر می‌رسد، مدیران شبکه‌ی The CW، مدیران استودیوهای سازنده، تهیه‌کنندگان و بازیگر نقش اصلی پس از بررسی شرایط موجود تصمیم به اتمام سریال گرفتند. از عوامل اتخاذ چنین تصمیمی می‌توان به افت میزان بازدید و همچنین تاخیرهای طولانی مدت در روند ساخت اشاره کرد.

اگرچه میزان بازدید Supergirl نسبت به گذشته کاهش یافته اما The CW معمولا اهمیت چندانی به بازدیدها نداده و بارها آثاری را تمدید کرده که در دیگر شبکه‌ها مورد استقبال قرار نگرفتند. از همین رو، لغو سریال تلویزیونی سوپرگرل خبر غافل‌گیرکننده‌ای بوده است. با وجود این، جنبه‌های مثبتی هم وجود دارد. برای مثال، انتخاب ۲۰ قسمت برای فصل پایانی نشان می‌دهد سازندگان قصد دارند تمامی خط‌های داستانی را به سرانجام رسانده و هیچ پرسشی را بی‌پاسخ نگذارند. علاوه بر این، Superman & Lois هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا سال آینده‌ی میلادی پخش شود. از آن‌جایی که این سریال، اسپین‌آف Supergirl است، می‌توان انتظار داشت تعدادی از شخصیت‌های آشنا بازگردند.

همان‌طور که اعلام شد، تاریخ دقیق پخش فصل ششم هنوز مشخص نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا