#مهسا_امینی

تماشا کنید: دومین تریلر The Suicide Squad قدرت‌های پولکا-دات من را نشان می‌دهد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در اقدامی غیرمنتظره دومین تریلر The Suicide Squad را در صفحه‌ی توییتر خود قرار داد.

از آن‌جایی که Suicide Squad علی‌رغم بازخوردهای منفی توانسته بود به فروش قابل‌توجهی دست یابد، وارنر و دی‌سی فیلمز با ساخت قسمت دوم و بازگشت دیوید آیر (David Ayer) برای نشستن روی صندلی کارگردانی موافقت کردند. آیر با گذشت مدتی پروژه ترک کرد تا Gotham City Sirens را جلوی دوربین ببرد. در پی این اتفاق، وارنر روند جستجو را برای یافتن کارگردان جایگزین انتخاب کرد. در انتها، جیمز گان (James Gunn) انتخاب شد. او تجربه‌ی ساخت مجموعه فیلم‌های محافظان کهکشان را در پرونده‌ی هنری خود دارد. گان پس از پیوستن به پروژه فیلمنامه‌ی جدیدی نوشت تا قسمت دوم یک «دنباله‌ی مستقل» باشد.

The Suicide Squad ترکیبی از شخصیت‌های قدیمی و جدید است. از شخصیت‌های Suicide Squad که در این فیلم حضور دارند می‌توان هارلی کوئین با نقش‌آفرینی مارگو رابی (Margot Robbie) و ریک فلگ با نقش‌آفرینی یوئل کینامان (Joel Kinnaman) اشاره کرد. لیست شخصیت‌های جدید نام‌های متعددی از جمله پیس‌میکر، بلاداسپرت، کینگ شارک، پولکا-دات من، سونت، فلوید بلکین را در بر می‌گیرد. شخصیت‌های داستان در تازه‌ترین ماجراجویی خود باید به یک جزیره رفته و تاسیساتی قدیمی را نابود کنند. مانند همیشه، اگر در ماموریتشان موفق شوند بخشی از محکومیتشان بخشیده می‌شود.

جیمز گان ساعاتی قبل دومین تریلر The Suicide Squad را در صفحه‌ی توییتر خود قرار داد. ویدیوی مزبور نخستین بار در سنیماها و پیش از اکران Godzilla vs. Kong برای حاضران به نمایش درآمده بود. تریلر جدید بیش از دو دقیقه زمان داشته و ترکیبی از صحنه‌های جدید و قدیمی است. از صحنه‌های جدید می‌توان به نمایش قدرت‌های پولکا-دات من، فلوید بلکین و رت‌کچر اشاره کرد. پولکا-دات من لباسی می‌پوشد که رویش دانه‌های رنگی قرار دارد. او می‌تواند دانه‌ها را پرتاب کرده و به ابزار کشنده تبدیل کند. بلکین قادر است اعضایش بدنش را از یکدیگر جدا کند. رت‌کچر هم می‌تواند ارتشی از موش‌ها را کنترل کند.

نکات قابل‌توجهی که در دومین تریلر The Suicide Squad قرار گرفته‌اند، به همین موارد خلاصه نمی‌شوند. در ثانیه‌های آغازین ویدیو جمله‌ی «Live Fast, Die Clown» پشت لباس هارلی کوئین دیده می‌شود که اشاره‌ی مستقیمی به جدایی این شخصیت از جوکر است. اولین تریلر فیلم هم اشاره‌های این چنینی را در خود جای داده بود. دیگر نکته‌ی جالب به کینگ شارک مربوط می‌شود. او در بخشی از ویدیو مشغول خواندن The Varieties of Religious Experience: A Study in Human Nature اثر ویلیام جیمز (William James) است؛ کتابی که به مواجهه‌ی انسان با امور مذهبی می‌پردازد. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که کینگ شارک کتاب را برعکس می‌خواند!

استودیوها معمولا تریلرهای فیلم‌ها را با فاصله‌ی زمانی منتشر می‌کنند اما تریلرهای The Suicide Squad در فاصله‌ی کمتر از دو هفته به فضای مجازی راه یافته‌اند. از همین رو، انتشار دومین تریلر کاملا غیرمنتظره بود. در انتها، لازم به ذکر است دهمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی از  تاریخ ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ آگوست) قابل‌تماشا خواهد بود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا