1%
  • 0/10

تهیه‌کننده استودیو جیبلی از بازگشت میازاکی از بازنشستگی می‌گوید

تهیه‌کننده استودیو جیبلی از بازگشت میازاکی از بازنشستگی می‌گوید ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ اخبار انیمه کپی لینک
بازگشت میازاکی از بازنشستگی

تهیه‌کننده استودیو جیبلی در گفته‌های اخیر خود از دلایل بازگشت میازاکی از بازنشستگی و تمایل برای ساخت آثار بیشتر می‌گوید.

انیمه سینمایی The Boy And The Heron قرار بود آخرین اثر هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) باشد. با این حال این آخرین باری نبوده که این کارگردان افسانه‌ای دنیای انیمه اظهار کرده بود که اثر در حال ساختش، آخر ساخته او خواهد بود و به دنبال آن با دنیای انیمه خداحافظی خواهد کرد. در واقع به نظر می‌رسد میازاکی با آخرین ساخته خود، جانی دوباره گرفته و ایده‌های بیشتری برای آینده در سر دارد.

در مصاحبه‌ای جدید، تهیه‌کننده استودیو جیبلی (Studio Ghibli) آقای توشیو سوزوکی (Toshio Suzuki) از دلایل بازگشت میازاکی از بازنشستگی و تصمیم به ساخت آخرین اثر خود می‌گوید. ایشان در گفتگو با نشرینه هالیوود ریپورتر توضیح می‌دهد هایائو میازکی در خصوص بازگشت از بازنشتگی خجالت‌زده بود. تاجایی که تمایل نداشت در محیط عمومی دیده شود.

“سه سال پس از اعلام بازنشتگی ایشان بود. در آن زمان من حقیقتا فکر می‌کردم که دیگر اثری با همکاری یکدیگر نخواهیم ساخت. میازاکی گفته بود که به دلیل این که من اعلام کردم بازنشسته می‎‌شوم بسیار خجالت می‌کشم که به این کار بازگردم. من خودم را در محیط عمومی نمایان نمی‌کنم.”

توشیو در ادامه درباره ایده فیلم The Boy And The Heron توسط میازاکی صحبت می‌کند: “من می‌دانستم که ایشان واقعا می‌خواهد این فیلم را بسازد. بنابراین من باید تصمیم می‌گرفتم که آیا می‌خواهم اجازه این کار را به ایشان بدهم یا خیز. سرانجام به تماشای استوری برد آن نشستم و ایده آن بسیار خوب بود. این فیلم بسیار مهیج و درگیرکننده بود. بسیار واضح بود که میازاکی می‌خواهد چه کار کند. و کاری که می‌خواست انجام دهد اساسا بازگو کردن داستان زندگی خودش بود. من می‌دانستم که این فیلم قرار است اثری حماسی و با رویکردی بدبینانه باشد.”

 “اکنون خوشحالم که با این پروژه مخالفت نکردم. اگر میازاکی نمی‌توانست این فیلم را بسازد، در آینده نمی‌توانست با خوشحالی از این دنیا برود.”

فیلم The Boy And The Heron در هفته اول اکران خود در آمریکای شمالی توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر این فیلم توسط آکادمی اسکار نامزد دریافت بهترین فیلم انیمیشنی را نیز دریافت کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments