برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

به عقیده کارگردان The Boy and The Heron دوران طلایی انیمه به اتمام رسیده است

نشانه‌ای از پایان دوره حرفه‌ای!

به عقیده کارگردان The Boy and The Heron دوران طلایی انیمه به اتمام رسیده است ۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ اخبار انیمه کپی لینک
کارگردان The Boy and The Heron

هایائو میازاکی افسانه‌ای کارگردان The Boy and The Heron معتقد است دوران طلایی انیمه به انتهای راه خود رسیده است.

در حالی که استودیو جیبلی (Studio Ghibli) یکی از موفق‌ترین سال‌های خود را جشن می‌گیرد اما هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) افسانه‌ای معتقد است دوران طلایی انیمه به اتمام رسیده است. با عرضه فیلم تحسین شده The Boy and The Heron، استودیو جیبلی یکی از موفق‌ترین سال‌های خود را پشت سر گذاشت که نه تنها با کسب جوایز متعدد منجر شد بلکه نام خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین عناوین باکس آفیس در تاریخ این استودیو به ثبت رساند.

با افزایش محبوبیت انیمه‌های سریالی و سینمایی در سال‌های اخیر به آسانی می‌توان متصور شد که دنیای انیمه به رشد و گسترش جایگاه خود در بین فرهنگ عامه ادامه خواهد داد. با این حال یکی از چهره‌های نمادین این عرصه معتقد است عصر طلایی انیمه به پایان رسیده. در صحبت با نشریه 20 Minutes در فرانسه پس از دریافت جایزه نخل طلای افتخاری توسط استودیو جیبلی، گورو میازاکی (Goro Miyazaki) فرزند هایائو میازاکی به نقل از پدرش، اظهارنظر ایشان و احساسی که پدرش از این جایزه دارد را به اشتراک گذاشت.

گورو میازاکی در اظهارات خود درباره احساسات پدر خود این‌چنین توضیح داد ” ایشان از بابت این مسئله بسیار خوشحال است. با این حال ایشان معتقد است که دوران طلایی انیمه به اتمام راه خود رسیده. او احساس می‌کند که این جایزه، نمادی برای پایان دوره حرفه‌ای و کاری خود است.” باید به این موضوع اشاره داشته باشیم پیش از این اعلام شده بود که کارگردان The Boy and The Heron به فکر کار روی پروژه بعدی خود و استودیو جیبلی است.

با تمامی این تفاسیر، چنین اظهارنظری از سوی یکی از بزرگ‌ترین سازندگان دنیای انیمه برای طرفداران آن قابل تامل محسوب می‌شود. با توجه به گفته‌های میازاکی در خصوص تغییراتی که در راه دنیای انیمه قرار دارد، این مسئله مسلما بیشتر از قبل مورد توجه طرفداران این عرصه قرار می‌گیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments