1%
  • 0/10

رکورد تعداد کاربرهای همزمان استیم شکسته شد

گسترش جامعه شبکه

رکورد تعداد کاربرهای همزمان استیم شکسته شد ۰ ۱۸ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
کاربرهای همزمان استیم

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده، تعداد کاربرهای همزمان شبکه استیم به بیش از ۳۳ میلیون نفر رسیده است.

استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌ها با وجود رقبای دیگر، کماکان در بازار بازی‌های کامپیوتر پیشتاز است. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که در همین راستا، هر از چند گاهی رکوردهای جدیدی در این فروشگاه شکسته می‌شود.

وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در گزارش جدید خود ادعا کرد که تعداد کاربرهای همزمان این پلتفرم از مرز ۳۳ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۲۲۹ نفر عبور کرده است. این شبکه در بازه مشابه سال گذشته نیز حدود ۳۳ میلیون کاربر فعال داشت.

منظور از تعداد کاربران همزمان شبکه استیم، تعداد افرادی است که صرفا وارد حساب کاربری خود شده‌اند و چه در بازی‌ها و چه در داخل فروشگاه آنلاین بودند. با این وجود، این پلتفرم در زمینه بازیکنان همزمان نیز رکورد جدیدی به ثبت رسانده است؛ به طوری که تعداد گیمرهای همزمان نیز به بیش از ۱۰ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۲۴۳ نفر رسیده است.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که استیم دیتابیس در گزارش دیگر خود به تعداد بازی‌های منتشر شده در این شبکه در طول سال گذشته میلادی اشاره کرده است. طبق این آمار، ظاهرا در طول سال ۲۰۲۳ میلادی حدود ۱۴ هزار و ۵۳۱ بازی مختلف در این شبکه منتشر شده است. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که روزانه به طور میانگین ۳۹ بازی جدید در استیم در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفته است.

ناگفته نماند که به تازگی فهرست محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ میلادی در استیم منتشر شده که آثار Baldur’s Gate 3، کال آو دیوتی، ایپکس لجندز، سایبرپانک ۲۰۷۷، هاگوارتز لگسی، استارفیلد، پابجی، کانتر استرایک ۲ در این لیست دیده می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments