1%
  • 0/10

پشتیبانی استیم از ویندوزهای قدیمی به پایان رسید

خداحافظ با ویندوز ۷ و ۸

پشتیبانی استیم از ویندوزهای قدیمی به پایان رسید ۰ ۱۵ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
استیم ویندوزهای قدیمی

با آغاز سال نو میلادی، شرکت ولو برای همیشه پشتیبانی پلتفرم استیم از ویندوزهای قدیمی ۷ و ۸ و حتی ۸.۱ را خاتمه داد.

بدون تردید، استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌ها به شمار می‌رود که علی‌رغم وجود رقبای جدی نظیر اپیک گیمز، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را تحت سلطه خود دارد. این شبکه پیش‌تر روی طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها قابل اجرا بود که با آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی، پشتیبانی آن در ویندوزهای قدیمی به پایان رسیده است.

به بیان دقیق‌تر، بر اساس بیانیه اخیر شرکت ولو، پشتیبانی شبکه Steam از ویندوزهای قدیمی ۷ و ۸ و ۸.۱ از روز یکم ژانویه (۱۱ دی ماه) برای همیشه به پایان رسیده است. بدین ترتیب، از این تاریخ به بعد پلتفرم استیم فقط در ویندوزهای ۱۰ و ۱۱ قابل استفاده خواهد بود.

شرکت ولو علت توقف پشتیبانی استیم از ویندوزهای قدیمی را عدم سازگاری نسخه تعبیه‌شده‌ گوگل کروم در این شبکه اعلام کرده است. از طرفی، این ویندوزها چند وقتی است که دیگر آپدیت‌های امنیتی از سوی مایکروسافت دریافت نمی‌کنند. به همین خاطر، ولو به کاربران خود توصیه کرده که در اسرع وقت ویندوز خود را به نسخه ۱۰ یا ۱۱ ارتقا دهند.

دقت داشته باشید که پایان پشتبانی به معنی عدم امکان اجرای استیم در این ویندوزها نیست و کاربرها کماکان می‌توانند از این شبکه استفاده کنند. در حقیقت، شرکت ولو از این پس هیچ آپدیتی برای استیم در سیستم‌عامل‌های مزبور منتشر نمی‌کند و احتمالا به مرور زمان یک سری از ویژگی‌های استیم نیز برای این دسته از کاربرها غیرفعال خواهد شد.

در حال حاضر شماری از کاربرهای شبکه Steam از ویندوزهای قدیمی استفاده می‌کنند، اما بهتر است بدانید که شرکت ولو بیشتر از مایکروسافت از این دو ویندوز پشتیبانی کرده است. در واقع، ردموندی‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی با ویندوز ۷ خداحافظی کردند. به علاوه، حدود یک سال از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۸ و ۸.۱ می‌گذرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments