1%
  • 0/10

انتشار بیش از ۱۴ هزار بازی در استیم در سال ۲۰۲۳

رکوردشکنی دوباره این پلتفرم

انتشار بیش از ۱۴ هزار بازی در استیم در سال ۲۰۲۳ ۰ ۱۷ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی سال استیم

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در طول سال ۲۰۲۳ میلادی بالغ بر ۱۴ هزار بازی مختلف در شبکه استیم منتشر شده است.

استیم (Steam) یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌ها به شمار می‌رود که علی‌رغم وجود رقبای سرسخت و جدی نظیر اپیک گیمز استور و لانچرهای اختصاصی بسیاری از شرکت‌های ناشر، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را تحت سلطه خود دارد و بیش از هر پلتفرم دیگری، کاربر دارد.

این شبکه روزانه میزبان میلیون‌ها بازیکن از اقصی نقاط جهان بوده که به همین خاطر، مکان خوبی برای سازندگان بازی‌های کوچک و بزرگ نیز محسوب می‌شود تا عناوین خود را در اختیار کاربرهای بیشتری قرار دهند. در همین راستا، بر اساس گزارش اخیر دیتابیس استیم، ظاهرا در طول سال ۲۰۲۳ میلادی حدود ۱۴ هزار و ۵۳۱ بازی مختلف در این شبکه منتشر شده است.

با استناد بر این آمار، می‌توان گفت که روزانه به طور میانگین ۳۹ بازی جدید در استیم منتشر شده که بدون شک رقم قابل توجهی است. با دستیابی به چنین اعداد و ارقامی، استیم بار دیگر توانسته رکورد قبلی خود را جابه‌جا کند؛ به طوری که تعداد عناوین منتشر شده در استیم در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۱۲ هزار و ۵۶۲ بازی اعلام شده است.

بهتر است بدانید که شبکه استیم کار خود را در سال ۲۰۰۳ میلادی به عنوان لانچر اختصاصی بازی‌های شرکت ولو آغاز کرد. بعد از دو سال از ارائه این سرویس، ولو با شرکت‌های ناشر بازی‌های ویدیویی وارد مذاکره شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی تنها ۷۱ بازی در این شبکه عرضه شدند.

روند انتشار بازی‌های کامپیوتر در استیم تا سال ۲۰۱۳ میلادی چندان تعریفی نداشت، اما بعد از ارائه ویژگی‌های مختلف در استیم از جمله انجمن فعال و سیستم بازخورد قدرتمند، توسعه‌دهندگان بیشتری با این شبکه برای انتشار بازی‌های خود همکاری کردند و این روند حتی با وجود رقبا و سیاست‌های تقسیم سود تا به امروز صعودی بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments