به این زودی‌ها منتظر عرضه استیم دک ۲ نباشید

نیازی به ارتقا نیست

استیم دک 2

بر اساس اعلام شرکت ولو، کنسول دستی استیم دک 2 تا چند سال آینده روانه بازار نخواهد شد.

کمتر از دو سال از عرضه کنسول دستی شرکت ولو به نام استیم دک می‌گذرد. پلتفرمی که از پس بسیاری از چالش‌های یک کنسول دستی برآمده و به لطف سخت‌افزارهای قدرتمند خود، اغلب بازی‌های رایانه‌ شخصی را با بهترین کیفیت اجرا می‌کند.

در این میان، پیشرفت روز افزون صنعت تکنولوژی و بهبود کیفیت بصری بازی‌ها موضوع اجتناب‌ناپذیری است و به همین خاطر، صاحبان پلتفرم‌ها باید به مرور زمان سخت افزار کنسول خود را ارتقا دهند. با این وجود، به نظر می‌رسد که شرکت ولو به این زودی‌ها به دنبال عرضه کنسول دستی استیم دک 2 نیست؛ چرا که از نظر این کمپانی، کنسول فعلی از نظر قدرت برای اجرای بازی‌ها عملکرد خوبی دارد.

پیرلو گریفایس، از برنامه‌نویس‌های ارشد شرکت ولو، به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرد:

در حال حاضر به یک هدف عملکردی تمرکز کردیم. فکر می‌کنیم که [کنسول دستی استیم دک] از نظر اجرای تمامی بازی‌های این نسل در وضعیت خوبی قرار دارد و تجربه بازی‌های جدید در این پلتفرم بسیار خوب بوده است. البته، بدیهی است که از همین حالا با توسعه‌دهندگان روی نسخه‌های آتی فعالیت می‌کنیم و این فرآیند از بازخوردهای بازیکن‌ها نیز استفاده می‎‌کنیم.

اظهارات پیرلو گریفایس گویای این موضوع است که اگرچه شرکت ولو به دنبال عرضه مدل بعدی استیم دک است، اما این کنسول حداقل تا چند سال آینده روانه بازار نخواهد شد. این اولین باری نیست که ولو به این موضوع اشاره کرده است. اگر خاطرتان باشد، چند ماه پیش بود که لارنس ینگ، طراح شرکت ولو، گفته بود که نسل بعدی Steam Deck با قدرت قابل توجه تا چند سال دیگر عرضه نمی‌شود.

بهتر است بدانید که جدا از استیم دک، کنسول دستی دیگری از سوی شرکت ایسوس در دسترس قرار دارد. این دستگاه از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کند که به راحتی قادر به اجرای تمامی بازی‌های پلتفرم رایانه شخصی است. همچنین، کنسول دستی لنوو تحت عنوان Legion Go با قدرتی بی‌نظیر در ادامه سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا