نظر رئیس پلی استیشن درباره عرضه انحصاری استارفیلد برای ایکس باکس

این یک اقدام ضدرقابتی نیست

عرضه انحصاری استارفیلد

جیم رایان، رئیس پلی استیشن معتقد است که عرضه انحصاری استارفیلد برای ایکس باکس یک اقدام ضد رقابتی نیست.

جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا علیه مایکروسافت بر سر خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد ادامه دارد و در جریان آن، آقای جیم رایان خاطرنشان کرد که پلی استیشن هیچ مشکلی با انتشار انحصاری بازی Starfield برای ایکس باکس ندارد و این موضوع از نظر او یک اقدام ضد رقابتی محسوب نمی‌شود.

رئیس کل بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در این جلسه از علاقه خود برای انتشار بازی استارفیلد برای پلی استیشن سخن گفت، اما اگر این اقدام رخ ندهد، هیچ طلمه‌ای به پلی استیشن وارد نمی‌شود و چنین اقدامی را نمی‌توان یک رفتار ضد رقابتی از سوی ردموندی‌ها دانست. جیم رایان در این زمینه توضیح می‌دهد:

من این مورد را دوست ندارم، اما هیچ مشکلی با آن نخواهم داشت. در واقع، به شخصه تمایلی به عرضه انحصاری استارفیلد ندارم، ولی این مورد یک اقدام ضد رقابتی نیست.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که آقای فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، پیش‌تر گفته بود که در پی همکاری نزدیک بتزدا با سونی و عرضه انحصاری بازی‌های گوست وایر توکیو و دث‌لوپ، ممکن بود که استارفیلد نیز به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه شود. بدین ترتیب، مایکروسافت از ترس تحقق این موضوع، شرکت بتزدا را خریداری کرد.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت در سال‌های گذشته به دنبال خرید پلی استیشن و نینتندو بود. از طرفی، طبق ایمیلی که از سوی مت بوتی، رئیس استودیوهای ایکس باکس، لو رفته، گویا ردموندی‌ها به دنبال حذف سونی از عرصه رقابت‌ها بودند.

بازی Starfield در روز ۶ سپتامبر سال جاری میلادی (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلتفرم رایانه شخصی منتشر می‌شود. البته، در صورت پیش خرید نسخه پریمیوم، به مدت پنج روز زودتر از سایر بازیکن‌ها می‌توانید به تجربه بازی بپردازید. دقت داشته باشید که این اثر از همان روز نخست عرضه به سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس راه خواهد یافت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا