#مهسا_امینی

به‌گفته جف گراب کمتر از یک سال تا زمان انتشار بازی انحصاری Starfield فاصله داریم!

انتظار برای فرنچایز جدید بتسدا بعد از ۲۵ سال پایان می‌یابد؟

به‌گفته جف گراب کمتر از یک سال تا زمان انتشار بازی انحصاری Starfield فاصله داریم! نیما خدارحمی ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
زمان انتشار احتمالی بازی Starfield

بازی Starfield اولین بار در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ معرفی شد، ولی هیچ اطلاعاتی درباره این بازی در اختیار ما قرار نگرفت. بااین حال به‌گفته جف گراب (Jeff Grubb) این بازی فاصله چندان زیادی تا انتشار ندارد.

سال گذشته تاد هاوارد (Tod Howard) از طرفداران به‌دلیل انتظار کشیدن و علاقه بیش از اندازه آن‌ها برای تجربه این بازی، بدون دانستن کم‌ترین جزئیات قدردانی کرد. ولی به‌نظر شرایط تاحدی تغییر کرده و چندین عکس غیررسمی در اختیار ما قرار گرفته است. درهمین حین که طرفداران اطلاعات زیادی از این بازی دردست ندارند، جو شکل گرفته پیرامون این عنوان نقش آفرینی بسیار قوی‌ست.

طبق سخنان اخیر خبرنگار معروف و قابل اعتماد دنیای بازی‌های ویدیویی یعنی جف گراب، بازی Starfield در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲، یعنی کمتر از یک سال دیگ ر به انتشار خواهد رسید. این خبر گراب مهر تاییدی به آخرین خبر جیسون شرایر (Jason Schreier) بوده که پیش‌تر اعلام کرده بود بازی Starfield طی سال ۲۰۲۱ منتشر نخواهد شد. بسیاری دیگر از فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی نیز به‌نحوی سخنان جف گراب را تایید کرده‌اند. برای مثال خبرنگاری با نام JustMeSach در این باره گفت:

سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ زمان مناسبی برای عرضه این بازی در ایکس باکس است. چرا باید دو بازی مهم را در یک بازه منتشر کرده و در ادامه سال با خودت جنگ کنی، وقتی می‌توانی دو بازی را در دو بازه متفاوت منتشر کرده و فروش و مخاطب بیشتری داشته باشی؟

اینگونه به‌نظر می‌رسد که Blessing Jr از جمله فعالان زمینه بازی‌های ویدیویی و همچنین تولید کننده محتوا و استریمر شبکه توییچ ابتدا از زمان انتشار بازی Starfield رونمایی کرده و سپس جف گراب به‌گونه‌ای حرف او را درحین نبود اطلاعات کافی تایید کرده است. جف گراب در پاسخ به Blessing Jr و درباره زمان انتشار بازی Starfield گفت:

من هنوز دلیل پشت پرده این بازه انتشار را نمی‌دانم. سرویس Game Pass واقعا نمی‌تواند با خودش به‌جنگ برود. این‌ها همه افزودن چیزی به یک پایه بزرگ و پر هستند، ولی بااین حال این روشی‌ست که پیش گرفته‌اند و اتفاق می‌افتد.

این نکته را نباید فراموش کرد که هیچ خبر رسمی یا تاییدیه‌ای از طرف شرکت بتسدا منتشر نشده و از این رو باید همه این اخبار را با دید شایعه نگریست. توسعه دهندگان سری بازی‌های بسیار پرطرفدار Fallout و Skyrim پس از ۲۵ سال تصمیم به انتشار سری بازی جدیدی گرفته‌اند و به‌نظر ما همین کارنامه درخشان و این مدت زمان طولانی برای جذب مخاطب و گیمرها کافی‌ست. بتسدا نیز سال ۲۰۱۸ به این نکته اشاره داشته و وجود عبارت «انتشار یک سری جدید پس از ۲۵ سال» حتی کسانی که کم‌ترین آشنایی با بتسدا دارند را به‌سمت خود جذب می‌کند. تاد هاوارد همچنین اشاره داشت که بازی Starfield و نسخه بعدی سری محبوب Elder Scrolls توسط موتور گرافیکی جدید بتسدا توسعه خواهند یافت. هاوارد در این باره گفت:

زمانی که ما با سیستم‌های جدید و کارهایی که می‌توانیم با آن‌ها انجام دهیم روبه‌رو شدیم، برای ما این معنی را داشت که می‌توانیم چیزهای مهمی را در بازی‌ها دوباره نویسی کنیم. کسانی که مرا می‌شناسند اطلاع دارند که من دوست دارم تاحد ممکن از چیزی صحبت نکرده و محصول پایانی را نمایش دهم، پس این حرف من یعنی ما بسیار نزدیک به نمایش دادن آن هستیم. من فکر می‌کنم این پروژه، پروژه‌ای خیلی خیلی خاص خواهد بوده و ما خوشحالیم که این پروژه را همراه با تیم ایکس باکس پیش می‌بریم.

پس از این اخبار انبوهی شایعات نه‌چندان مطمئن از این بازی منتشر شد که قصد پرداختن به آن‌ها را نداریم. رقیب همیشگی مایکروسافت در بخش بازی‌های ویدیویی یعنی سونی، پیش از خریداری شدن بتسدا توسط مایکروسافت در تلاش بود تا انحصار بازی Starfield را برای خود کسب کند که این اتفاق نیفتاد. ما اعتقاد داریم اگر سونی می‌توانست این بازی را از آن خود کند، اخبار پیرامون به‌شدت بیشتر و جو طرفداری از این بازی و البته بتسدا به‌شدت سنگین‌تر می‌شدند.

شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید بازه معرفی شده برای انتشار این بازی حقیقت داشته یا باید منتظر این بازی در آینده دورتری باشیم. فکر می‌کنید این بازی بتواند برگ برنده مایکروسافت دربرابر بازی‌های انحصاری سونی باشد؟ نظرات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا