بازی Starfield در ۲۰۲۴
1%
  • 0/10

نگاهی به وضعیت بازی Starfield در ۲۰۲۴

وضعیت آخرین بازی بتزدا آنچنان که فکر می‌کنید بد نیست!

نگاهی به وضعیت بازی Starfield در ۲۰۲۴ ۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

یکی از محبوب‌ترین بازی‌های انحصاری ایکس باکس در سال‌های اخیر به دید عموم بازی مرده است. اما آیا واقعا اینگونه است؟ وضعیت بازی Starfield در ۲۰۲۴ خیلی بهتر از آن است که کاربران فکر می‌کنند!

بازی استارفیلد اولین مرتبه در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و تا زمان معرفی کامل و انتشار در سپتامبر سال ۲۰۲۳ نظرات مثبت و منفی زیادی را به خود دید. ما بارها و بارها در تاریخ ویدیو گیم شاهد بزرگ کردن بازی‌هایی بوده‌ایم که در نهایت در زمان انتشار موفق به برآورده کردن خواسته منتقدین و همچنین مخاطبین نشده‌اند. بازی Starfield به باور بسیاری از مخاطبین چنین بازی است! ناگفته نماند که این بازی بخش‌های جذاب بسیاری در خود داشته، با این حال قسم زیادی از طرفداران بر این باور هستند آنگونه که انتظار می‌رفت نتوانست ظاهر شود و به سرعت محبوبیت خود را در از دست داد! اما آیا چنین ذهنیتی درباره استارفیلد صحیح است؟

اجازه دهید بگوییم که بازی استارفیلد بازی بدی نیست و نظر مثبت افراد زیادی را نیز جلب کرد. بخش‌هایی مانند داستان سرایی، دیالوگ‌ها و از همه مهم‌تر جهان بازی استارفیلد چیزهای زیادی برای ارائه دارند، با این حال مشکلات فنی، مبارزات نسبتا کهنه در سال ۲۰۲۳ و البته صفحات بارگزاری فوق العاده طولانی مدت، ابهت این بازی را زیر سوال بردند. بازی استارفیلد در زمان انتشار اولیه خارق العاده ظاهر شد، با این حال با گذشت زمانی کوتاه از انتشار، تعداد مخاطبین آن به شکل غافلگیر کننده‌ای ریزش کرد.

وضعیت بازی Starfield در ۲۰۲۴ آنگونه که فکر می‌کنید بد نیست!

همانطور که در بخش پیشین نیز مطالعه کردید، تعداد کاربران فعال بازی استارفیلد به شکل چشم گیری کاهش یافته است. این بازی در بهترین حالت خود ۳۳۰ هزار کاربر همزمان را جذب کرد، اما در زمان انتشار این مطلب این بازی در حدود ۵ هزار کاربر فعال در خود دارد. چنین آماری از آمار عناوینی فوق العاده ضعیف مانند بازی Suicide Squad: Kill the Justice League به مراتب بهتر بوده که در زمان انتشار کمتر از ۷۰۰ نفر کاربر فعال داشت! با این حال وضعیت این بازی را نسبت به عنوانی چون Counter-Strike 2 که بیش از یک میلیون کاربر فعال داشته نمی‌توان مطلوب خواند! در ادامه باید افزود که عنوان Palworld در زمان انتشار این مطلب بیش از ۳۳۰ کاربر همزمان فعال در خود دارد.

با وجود تمام نکات گفته شده و آمار دریافتی، تعداد کم کاربران فعال را نمی‌توان نکته‌ای تمام منفی برای این بازی دانست. بازی Starfield عنوانی در سبک نقش آفرینی تک نفره بوده که هیچگونه بخش آنلاین چند نفره‌ای در خود ندارد. به عبارت دیگر، این بازی هرگز با ذهنیت عنوانی همیشه فعال توسعه و انتشار نیافته و مانند عناوین لایو سرویس چون Counter-Strike 2 یا Rainbow Six: Siege، پتانسیل پشتیبانی طولانی مدت و انتشار محتوای جدید را در خود نداشته و ندارد. در نتیجه سقوط ناگهانی تعداد کاربران در این بازی موضوعی کاملا عادی تلقی شده و منطقی است که این بازی ارزش مادی خود را با گذر زمان از دست دهد. در ادامه باید گفت که بازی استارفیلد فروشی بی نظیر داشت و تیم بتزدا را به تمام اهداف تعیین شده برای این بازی رساند.

بازی Starfield در دومین روز عرضه خود بیش از ۶ میلیون کاربر را به خود جذب کرد و آن را به بزرگ‌ترین بازی تیم بتزدا در زمان عرضه ابتدایی تبدیل کرد. علاوه بر کسب این موفقیت برای تیم بتزدا، تیم مایکروسافت و ایکس باکس نیز با این بازی به اوج رسیدند. عرضه این بازی باعث جذب تعدادی خیره کننده از کاربران به اشتراک گیم پس شد. اشتراک گیم پس در زمان عرضه بازی استارفیلد موفق به کسب افتخار بیشترین کاربر همزماندر تاریخ خود شد. همانطور که اشاره شد انتشار بازی استارفیلد موفقیتی بی نظیر و بی سابقه برای مایکروسافت و بتزدا به ارمغان آورد که سقوط تعداد کاربران برای آن‌ها را تبدیل به اتفاقی تقریبا بی اهمیت کرد!

در نگاه سطحی، افت تعداد کاربران بازی استارفیلد به خصوص با توجه به دیگر بازی‌های تیم بتزدا اتفاقی بسیار بد و دردناک به نظر می‌رسد. بازی‌های دیگر بتزدا چون The Elder Scrolls 5: Skyrim و Fallout 4 با گذشت حداقل نیم دهه از انتشار اولیه هنوز فعال بوده و روزانه هزاران کاربر را به سوی خود جذب می‌کنند. افت شدید بازی استارفیلد شاید ناراحت کننده باشد، اما از دید فنی به هیچ عنوان بد نیست!

بسته الحاقی Shattered Space بازی Starfield

علاوه بر تمام موضوعات گفته شده در بخش‌های پیشین، نباید فراموش کرد که کار بازی Starfield هنوز به پایان نرسیده است. طبق اعلام رسمی تیم بتزدا ما باید در آینده منتظر انتشار اولین بسته الحاقی بازی استارفیلد با نام Shattered Space باشیم. این بسته الحاقی پس از معرفی اولیه نظرات زیادی را به خود جلب کرد و اشخاص زیادی در انتظار آن هستند. این بسته الحاقی نه تنها محتوای داستانی جذاب و طولانی به این بازی افزوده، بلکه این بازی را با برخی پیشرفت‌های فنی بهبود می‌بخشد.

به باور ما این بسته الحاقی و البته بخش اصلی بازی استارفیلد در کنار یکدیگر در حدی قدرتمند هستند که کاربران قدیمی به این بازی برگشته و در کنار آن هزاران هزار کاربر جدید را به سوی خود جذب می‌کنند.

در نهایت باید گفت که وضعیت بازی Starfield در ۲۰۲۴ در نگاه ابتدایی اسف بار بوده، اما با تمرکز بر عمق مسیر پیموده شده توسط استارفیلد و بتزدا، متوجه می‌شویم که این بازی نه تنها انتظارات را برآورده کرده، بلکه حتی بهتر از انتظارات ظاهر شده است! نظر شما چیست؟ آیا شما قصد دارید بار دیگر به سراغ این بازی بروید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments