ایستراگ های Starfield

جزئیات ریز و ایستراگ های Starfield که شما را شیفته این بازی می‌کنند!

از اولین قدم‌ها بر ماه تا مروری تاریخ مصر باستان در استارفیلد!

ایستراگ های Starfield در کنار ویژگی‌های دوست داشتنی و کاربردی، دقیقا همان چیزهایی هستند که تجربه ما از این انحصاری ایکس باکس را لذت بخش می‌کنند. در این مطلب نگاهی به ۱۵ ویژگی و ایستراگ از جدیدترین بازی استودیو بتزدا (Bethesda) خواهیم داشت.

انتشار عکس‌ها و تریلرهای مربوط به بازی Starfield طی ماه‌ها و سال‌های اخیر، ما را به این باور رساندند که دنیای ژرف این بازی مملو از صحنه‌های غافلگیر کننده و ایستراگ‌های جذاب خواهد بود. با این حال و با وجود انتظار ما برای غافلگیری، انتشار نسخه کامل این بازی و گشت و گذارهای کوتاه در این بازی ما را بیش از حد انتظار غافلگیر کرد.

در این مطلب قصد داریم نگاهی به برخی از ویژگی‌های و ایستراگ های Starfield داشته باشیم که بعضی از آن‌ها نه تنها یک ایستراگ بوده، بلکه در دسته ابزار کاربردی این بازی نیز جای گرفته و می‌توانند تجربه شما از این بازی را نیز لذت بخش‌تر از پیش کنند.

ادای احترام به آپولو ۱۱

شما می‌توانید در بازی استارفیلد با فرود آمدن بر سطح ماه، باقی مانده‌های عملیات باز آلدرین (Buzz Aldrin) و نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) یعنی سفینه Eagle و پرچم کشور آمریکا را بیابید. این دو فضانورد اولین انسان‌هایی بودند که بر کره ماه قدم گذاشتند. همچنین شما می‌توانید با بالا رفتن از سفینه این دو فضانورد، کالکتیبلی را جمع آوری کنید که به فرود آمدن بر ماه، یکی از بزرگ‌ترین دست آوردهای تاریخ بشریت اشاره دارد.

استفاده از عکس‌ها به عنوان پس زمینه

یکی از نقاط قوت بازی استارفیلد، قابلیت Photo Mode پیشرفته آن است که به شما اجازه می‌دهد عکس‌هایی بی نظیر را در دنیای بی انتهای این عنوان ثبت کنید. اما موضوعی دیگر در این ویژگی وجود داشته که بسیار لذت بخش و کاربردی بوده و البته گاهی خنده دار است. عکس‌های ثبت شده شما در بخش Photo Mode در بازی استارفیلد، به طور خودکار به عنوان عکس‌های پس زمینه برای صفحه بارگیری بازی استفاده می‌شوند. در این میان بد نیست به خاطر داشته باشید که برخی عکس‌های خنده دار در بازی شما نیز می‌توانند صفحات بارگیری زیبایی را برای شما فراهم کنند.

ساعت‌های بدون برخورد (Hours Without Incident)

نمایشگر ساعت‌های بدون برخورد، یکی دیگر از بخش‌هایی بوده که پس از انتشار بازی ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده و باید اعتراف کرد که بخشی خلاقانه از سوی توسعه دهندگان بوده و طبق مشاهدات، آن‌ها نیز از ساخت این بخش در بازی بسیار خرسند هستند و تمرکز زیادی بر آن قرار داده‌اند. ما این موضوع را از دقت تابلوی ساعت‌های بدون برخورد متوجه شدیم!

ساعت این تابلو کاملا دقیق بوده و تا زمانی که اتفاقی رخ ندهد، این تابلو عدد صفر را نشان نخواهد داد. شما می‌توانید این موضوع را به سادگی با شلیک به مردم حاضر در محل قرارگیری این تابلو متوجه شوید. این تابلو دقیقا همراه با لحظه رخداد اتفاقی ناگوار، عدد صفر را نمایش می‌دهد!

تلفظ صحیح نام شخصیت اصلی توسط واسکو

شما در زمان شخصی سازی شخصیت خود در بازی Starfield، قدرت انتخاب نام دقیق خود را دارید. حال جالب است بدانید که بیش از ۱۰۰۰ نام در این بازی با صدای واسکو (Vasco)، ربات همراه شما ضبط و ثبت شده و در صورتی که نام خانوادگی شما در این بازی، نامی از میان بیش از هزار نام ثبت شده باشد، واسکو نام شما را به طور کامل و دقیق تلفظ خواهد کرد که یکی از جزئیات واقع گرایانه این عنوان است.

اشاره به بتمن

از جمله جذاب‌ترین ایستراگ های Starfield، اشاره به بتمن و بت کیو (BatCave) است. شما در زمان پیش روی در مرحله The Mantis، به مقری خواهید رسید که شباهت بسیار زیادی به محل زندگی بتمن داشته و تجهیزات زیادی را در این مقر مشاهده خواهید کرد که فکر می‌کنیم بتمن نیز بتواند از آن‌ها استفاده کند! علاوه بر آن، شما در بخشی دیگر از این مقر به باشگاه ورزشی و کمدی شیشه‌ای برخورد خواهید کرد که شباهت زیادی به نحوه چینش محل زندگی بتمن و نحوه قرار گرفتن لباس خفاشی او دارد.

فیزیک طبیعی موها

حقیقی نشان دادن فیزیک موها، یکی از چیزهایی است که همیشه نه تنها نظر کاربران را جلب می‌کند، بلکه به معنای واقعی نشان دهنده قدرت تیم توسعه دهنده یک بازی است و اجازه دهید بگوییم توسعه دهندگان بازی استارفیلد به خوبی از عهده این موضوع بر آمده‌اند. برای درک این موضوع کافی است زمانی که شخصیت اصلی بازی شما کلاه بر سر نداشته با او به سرعت جابجا شده یا بپرید. شما خیلی سریع متوجه می‌شوید که فیزیک موی سر شخصیت‌های این بازی شباهت بسیار زیادی با دنیای حقیقی ما دارد.

اهرام مصر

سفر به زمین در بازی استارفیلد شاید یکی از غم انگیزترین صحنه‌ها در دنیای ویدیو گیم برای هر کاربری باشد. تماشای از بین رفتن هر آنچه که امروز برای ما زیبایی و ارزش محسوب می‌شود، صحنه‌ای درد آور و البته عجیب است. ما بزرگ‌ترین شوک در این بخش را با ملاقات اهرام مصر احساس کردیم. شما می‌توانید با سفر به زمین و نزدیک شدن به کشور مصر، نگاهی به اهرام فروریخته این کشور داشته باشید. اهرامی که زمانی نشان قدرت، فرهنگ و تاریخ مصر و انسان‌ها بوده، حال تبدیل به ویرانه‌هایی رها شده، شده‌اند! همچنین باید اشاره داشت که شما می‌توانید با نزدیک شدن به یکی از اهرام، کالکتیبلی را جمع آوری کنید که نشانگر اهرام مصر در وضعیت بهتری هستند!

از این کلاه «استفاده نکن!»

ما همیشه بخشی از زیبایی‌های ایستراگ‌های هر بازی را مدیون خلاقیت و شوخ طبعی توسعه دهندگان آن‌ها هستیم و توسعه دهندگان بازی استارفیلد به خوبی ما را متوجه کردند که شوخ طبع هستند. شما در طول بازی با کلاهی با نام Broken Constellation Space Helmet به معنی کلاه فضانوردی شکسته شده کانستلیشن روبه رو می‌شوید. همانطور که از نام این کلاه مشخص است، این کلاه قابل استفاده نبوده و حتی روی شیشه جلوی آن برچسبی با نوشته Don’t Use به معنای استفاده نکنید، قرار گرفته است. این کلاه از لحاظ فنی ضربه چندانی به شما نمی‌زند و چه بسا شما را به خنده وادار می‌کند. شما در صورت استفاده از این کلاه در حالت اول شخص، متوجه می‌شوید که برچسب قرار گرفته بر شیشه جلوی آن دید شما را کور کرده و به عبارتی نشان دهنده استفاده خوب و البته در این مورد خنده دار توسعه دهندگان از جزئیات و قدرت موتور گرافیکی استفاده شده در این بازی است.

ساختمان The Shard شهر لندن

دیدن اهرام ویران مصر، تنها چیزی نیست که در سفرتان به زمین در استارفیلد، شما را غافلگیر خواهد کرد. از بین رفتن دنیای مدرنی که امروز در آن زندگی می‌کنیم نیز شما را مملو از ترس و تعجب می‌کند. شما با سفر به کشور انگلیس، با بخشی به نام London Landmark روبه رو می‌شود که اشاره به یکی از معروف‌ترین سازه‌های جهان و شهر لندن دارد. ساختمان موجود در این منطقه در حقیقت ساختمان معروف The Shard شهر لندن است که از جمله معروف‌ترین سازه‌های جهان است. همچنین باید اشاره داشت که مانند اهرام مصر، شما می‌توانید با حضور در کنار سنگی در نزدیکی ساختمان شارد، یک کالکتیبل را جمع آوری کنید. این کالکتیبل نه تنها نشان دهنده ساختمان شارد، بلکه بخش‌های دیگر از لندن کنونی مانند چرخ و فلک London Eye و برخی دیگر از سازه‌های معروف شهر لندن است.

اشاره به بازی Fallout 4 در موزه

اشاره به دیگر بازی‌های یک استودیو، دیگر موضوعی است که توسعه دهندگان تمرکز بسیار زیادی بر آن دارند و از آنجایی که استودیو بتزدا طی سال‌های طولانی عناوینی بزرگ را به انتشار رسانده، نمی‌توان از اشاره به دیگر بازی‌های آن‌ها چشم پوشی کرد. ابتدا به اشاره به سری بازی Fallout می‌پردازیم.

در موزه‌ای که در یکی از سیارات بازی استارفیلد در اختیار ما قرار گرفته، ما توپ بیسبالی را می‌بینیم که به یادگار از سال ۱۹۷۸ در این موزه نگه داری می‌شود. احتمالا می‌خواهید بپرسید ارتباط آن با بازی Fallout 4 چیست؟ این توپ در حقیقت توپی است که در زمین بیسبال فنوی پارک (Fenway Park) در سال ۱۹۷۸ در یک مسابقه بیسبال مهم از آن استفاده شده است. ما شاهد زمین بیسبال فنوی پارک شهر بوستون در بازی Fallout 4 بوده‌ایم. این توپ بیسبال به همین دلیل در موزه قرار گرفته است. همچنین باید اشاره داشت که در کنار این توپ بیسبال، چندین توپ دیگر از جمله یک توپ بسکتبال در این موزه قابل رویت هستند.

اشاره به سری بازی The Elder Scrolls

دیگر سری بازی محبوب استودیو بتزدا، سری بازی The Elder Scrolls است که در زمان انتشار این مطلب، ما در انتظار انتشار نسخه جدید آن هستیم! از این سری بازی نیز در بازی Starfield یاد شده است.

در بخشی دیگر از موزه‌ای که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، چندین جسم قدیمی پیدا شده که هر کدام مربوط به سال‌های بسیار دور نسبت به زمان رخداد بازی استارفیلد هستند. یکی از این اجسام، در حقیقت کیف نگه دارنده نوشته‌های باستانی است. در بخش توضیحات مربوط به جسم، از کلماتی مانند Old و Scroll استفاده شده و همچنین اشاره شده که احتمالا این جسم قدیمی‌ترین جسم حاضر در این موزه باشد‍! در ادامه اشاره شده که نوشته‌های قرار گرفته در این جسم، طی زمان از بین رفته‌اند.

هوش بالای همراهان شما!

ما در سال ۲۰۲۳ زندگی می‌کنیم و ارتباط میان شخصیت‌های اصلی بازی، یکی از بخش‌هایی است که همیشه مورد توجه ما بوده و انتظار داریم مکالمات میان آن‌ها به طبیعی‌ترین شکل ممکن در بازی ظهور پیدا کنند. خوشبختانه بازی استارفیلد این بازی را نیز به زیبایی و کمال هر چه تمام‌تر رسانده و می‌تواند هر لحظه لبخند بر لبان شما بنشاند.

رابطه میان شخصیت‌های اصلی بازی بسیار طبیعی و صمیمی بوده و برای مثال اگر شما از یک ناحیه با استفاده از حرکات مختلف عبور کنید، شخصیت همراه شما به تحسین حرکات و قدرت شما پرداخته که همیشه نتیجه در مکالماتی طبیعی دارد که می‌توان آن را یکی از جالب‌ترین جزئیات استارفیلد دانست.

لباس هیولا و توریست‌های ترسو!

به یکی از خنده دارترین و البته برای NPCهای بازی ترسناک‌ترین ایستراگ های Starfield می‌رسیم. شما طی یکی از مراحل فرعی بازی، می‌توانید لباس یک هیولا را دریافت کنید. پس از آن شما می‌توانید با استفاده از این هیولا به گشت و گذار در نقشه بازی پراخته و توریست‌هایی که برای دیدن یک سیاره از سیاره‌های مختلف به آن سفر کرده‌اند را ترسانده و از منطقه مورد نظر دور کنید. در نگاه اول استفاده از این لباس خنده دار و شادی آور بوده، اما زمانی که این اتفاق را از دید توریست‌های بخت برگشته نگاه می‌کنید، متوجه ترسناک بوده این لباس و استفاده از آن می‌شوید!

جزئیات بالای مکالمات NPCها

طی سال‌های اخیر، استودیوهای بزرگ چون بتزدا تلاش کرده‌اند فضای بسیار طبیعی در یک بازی را برای کاربران خود ایجاد کنند. به قسمی از طبیعی بودن دنیای استارفیلد در بخش پیشین اشاره شد و حال قصد داریم نگاهی عمیق‌تر به آن داشته باشیم. یکی از بخش‌هایی که می‌تواند حس زندگی به یک بازی ببخشد، رفتار و مکالمات طبیعی NPCهای بازی است.

در بازی استارفیلد، شما در صورت نزدیک شدن به هر NPC شاهد مکالماتی بسیار عمیق و معنا دار هستید که می‌توانند تا دقایقی طولانی به طول بیانجامند. برای مثال آن‌ها از مشکلات زندگی خود صحبت کرده یا حتی به شخص ثالثی اشاره داشته که در زندگی آن‌ها نقشی ایفا می‌کند. شما همچنین می‌توانید با نزدیک شدن به آن‌ها باعث قطع مکالمه شده و نظر این اشخاص را به خود جلب کنید.

مبارزه در جاذبه صفر

موضوع بعدی که قصد داریم به آن اشاره داشته باشیم نه یک ایستراگ، بلکه یک ویژگی خارق العاده بوده که به بهترین شکل در بازی استارفیلد پیاده سازی شده است. ویژگی که از آن می‌نویسیم، فیزیک و نحوه حرکت طی مبارزات در مکان‌هایی با جاذبه صفر است. اگر توجه داشته باشید فیزیک این بخش بسیار طبیعی بوده و به معنای واقعی نمی‌توان به آن خرده گرفت. این بخش از بازی مبارزاتی لذت بخش و البته مقداری سخت را برای کاربران فراهم کرده که تجربه آن هرگز قدیمی نشده و همیشه می‌توان آن را به عنوان یک ویژگی بی نظیر و چالشی بدون پایان دانست. همیشه ویژگی‌های این چنینی و البته پیاده سازی بی نقص آن‌ها ارزش یک بازی را افزایش می‌دهند.

به طور کلی، بازی استارفیلد دنیایی بسیار ژرف است که ما باور داریم درک و فهم تمام رازهای این بازی مانند دیگر بازی‌های بتزدا سال‌های سال طول خواهد کشید. در نتیجه ایستراگ های Starfield به حدی زیاد بوده که ما نتوانیم همه آن‌ها در تنها یک مطلب جای دهیم. حالا شما بگویید کدام یک از ایستراگ های Starfield شما را بیش از دیگری شگفت زده کرد؟ فراموش نکنید که در کنار انتشار نظرات خود، ما را با رازهای کشف شده به دست شما در بازی Starfield آشنا کنید.

4.2 12 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا