بازی Suicide Squad: Kill the Justice League
1%
  • 0/10

نقد و بررسی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

ابهت راکستدی با بتمن زیر خاک رفت!

نقد و بررسی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League ۳ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ بررسی بازی کپی لینک

جوخه انتحار ناجی متروپلیس و استودیو راکستدی پس از حدودا نه سال سکوت نیست! بازی Suicide Squad: Kill the Justice League ایده‌ای نو و جذاب، با اجرایی فوق العاده ضعیف و کهنه در بسیاری از بخش‌ها است!

جدیدترین عنوان استودیو راکستدی (Rocksteady)، توسعه دهنده یکی از بهترین سری بازی‌های تاریخ ویدیو گیم یعنی Batman: Arkham Trilogy با نبود بتمن زمین خورد. بازی Suicide Squad: Kill the Justice League داستان آرکهام سیتی پس از مرگ بتمن را به تصویر کشیده که با نبود او همه شهر در دستان برینیاک (Brainiac) و اعضای لیگ عدالت که توسط برینیاک شستشوی مغزی داده شده‌اند، افتاده است.

ایده کلی بازی جذاب و نو بوده و در بخش‌های زیادی به شدت چشمگیر عمل کرده است. با این حال بخش‌هایی مهم مانند مبارزات و داستان بازی از مشکلات بسیار بزرگی رنج برده که باعث می‌شود تجربه این بازی تبدیل به تجربه‌ای تلخ شود.

پیش از پرداختن به ریز جزئیات، باید اشاره داشت که راکستدی استودیویی بوده که در گذشته تمرکز خود را بر بازی‌های داستانی تک نفره قرار داد، اما بازی Suicide Squad: Kill the Justice League عنوانی لایو سرویس بوده که چندان بویی از این سبک پر طرفدار نبرده است!

گیم پلی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی جوخه انتحار ترکیبی از سبک‌های لوتر شوتر جهان باز و ابرقهرمانی است که به واقع مانند آب و روغن به خوبی یا بهتر است بگوییم اصلا با یکدیگر ترکیب نشده‌اند! ساعات ابتدایی بازی بسیار جذاب بوده و مبارزات پر تنش و درگیر کننده شما را برای ساعات ابتدایی به خود جلب می‌کنند، اما با پیشروی داستان، گیم پلی بازی پیشرفتی نکرده و روی خط صاف بدون پایین و بالا پیش می‌رود.

این موضوع را شاید بتوان در عنوانی تمام داستانی پذیرفت، اما زمانی که برچسب لایو سرویس و پشتیبانی طولانی مدت به عنوانی زده می‌شود، بدون شک ما را به فکر فرو برده و برای آینده این بازی نگران می‌کند. گیم پلی بازی به سرعت خسته کننده و یک نواخت می‌شود.

تنها نکته مثبت گیم پلی این بازی را می‌توان باس فایت‌های آن دانست.مبارزه در برابر قهرمانانی چون فلش و گرین لنترن که تبدیل به شخصیت‌های منفی شده لذت بخش بوده، اما باز هم تا حد قابل توجهی تکراری است.

دیگر بخش آزار دهنده گیم پلی این بازی استفاده از قدرت‌های شخصیت‌های بازی یعنی کاپیتان بومرنگ، ددشات، هارلی کویین و کینگ شارک بوده که چندان تفاوتی در بازی ایجاد نکرده و شما عموم وقت خود را با تیراندازی با استفاده از تفنگ‌هایی معمولی پیش می‌برید. اشتباه نکنید، شما فرصت استفاده از قدرت‌های شخصیت‌های بازی را پیدا می‌کنید، اما این قدرت‌ها در بخش اصلی بازی یعنی مبارزات به ندرت کارآمد بوده و در نتیجه مبارزات شما عموما مبارزاتی با استفاده از سلاح‌های گرم هستند!

موضوعات بد بعدی در این بازی دشمنان و عملیات شما هستند. دشمنان شما ضریب هوشی فوق العاده پایینی داشته و می‌توان گفت تنها ساعت ابتدایی بازی و متوجه شدن مکانیسم‌های اصلی برای شما چالش برانگیز بوده و پس از آن گله‌های عظیم دشمنان ریز و درشت شبیه به یکدیگر را در یک چشم به هم زدن از میان برمی‌دارید.

موضوع بعدی عملیات بازی هستند. فارغ از اینکه شما به پیش برد خط داستانی اصلی یا مراحل فرعی بازی بپردازید، تفاوت چندانی در ساختار مراحل بازی احساس نمی‌کنید. عموم مراحل از شما درخواست کشتن تعدادی مشخص از دشمنان یا حفاظت از ماشین یا پی لود در برابر دشمنان می‌کنند! به معنای واقعی چیزی با نام نوآوری در عملیات این بازی دیده نمی‌شود!

سیستم پیشرفت و ارتقا بازی نیز هرج و مرج خالص است! بازی Suicide Squad: Kill the Justice League پنج ارز درون بازی مختلف برای بازسازی سلاح‌هایی شبیه به یکدیگر دارد که می‌توان گفت به غیر از جزئیات ظاهری تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند. به عبارت دیگر، شما به ارتقا وسایل خود ترغیب نمی‌شوید.

داستان بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

در بخش داستانی بازی جوخه انتحار اما برعکس گیم پلی، ما قدرت دیدن نقاط قوت را داریم. به پایان رساندن داستان بازی در حدود ۱۱ ساعت زمان برده و از آنجایی که در آینده محتویات تازه به این داستان افزوده خواهد شد، می‌توان گفت توسعه دهندگان در این بخش قابل قبول ظاهر شده‌اند.

چهار شخصیت اصلی بازی درخشان‌ترین بخش این بازی هستند. کات سین‌های بازی همه جذاب و مملو از شوخی‌های دوست داشتنی و خنده دار هستند. به عبارت دیگر، داستان بازی روح تجربه‌ای گروهی را به خوبی در خود داشته و باعث می‌شود تجربه این بازی از لحاظ داستانی با همراهی دوستان تبدیل به تجربه خاطره انگیز شود.

داستان بازی در بخش شخصیت‌های منفی نیز خوب ظاهر شده است. همانطور که اشاره شد شخصیت‌های منفی بازی در حقیقت قهرمانان دنیای دی سی بوده که توسط مغز متفکری با نام برینیاک شستشوی مغزی داده شده و در صدد از بین بردن متروپلیس و افراد درون آن برآمده‌اند.

جلوه‌های دیداری بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

جلوه‌های دیداری و انیمیشن‌های بخشی است که راکستدی همیشه در آن عالی ظاهر شده و جدیدترین بازی آن‌ها نیز از این قائده مستثنی نیست! انیمیشن شخصیت‌های اصلی، جزئیات ظاهری آن‌ها و مهم‌تر از همه جزئیات شهر متروپلیس هر ثانیه شما را به خود جلب می‌کنند. البته مشکلی در این میان وجود داشته که مسئول آن گیم پلی کلی بازی است.

مبارزات این بازی به قدری زیاد و طاقت فرسا هستند که به شما اجازه لذت بردن از فضای متروپلیس را نداده و شما در بهترین حالت می‌توانید از انیمیشن بسیار عالی مبارزاتی بسیار تکراری لذت ببرید!

صداگذاری بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بخش صداگذاری بازی نیز بسیار عالی کار شده و شخصیت‌های بازی دقیقا همانگونه که انتظار داشتیم دیالوگ‌های خود را بیان کرده و شما را درگیر خود می‌کنند. این بازی در بخش موسیقی نیز قابل قبول بوده و موسیقی‌های حماسی و پر قدرت به خوبی شما را در مبارزات تهییج می‌کنند. با این حال این اتفاق تنها تا پیش از تکراری شدن مبارزات جذاب است!

آینده بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

محتوای اصلی جدیدترین بازی استودیو راکستدی به واقع از جذابیت چندانی برخوردار نبوده و به راحتی می‌تواند تبدیل به عنوانی مرده مانند بازی Marvel Avengers شود. با این حال امیدواریم تیم راکستدی با عرضه محتوای جدید بتواند تا حدی از قدرت گذشته خود را نشان دهد.

در نهایت باید گفت بازی Suicide Squad: Kill the Justice League عنوانی نه چندان جذاب بوده که شاید تنها بتواند عاشقان حقیقی دنیای دی سی و اشخاصی که علاقه زیادی به تجربه بازی‌های قهرمانی به صورت تیمی دارند را تا حد قابل قبولی راضی نگه دارد و نمی‌توان آن را عنوانی برای تمام گیمرها دانست!


6.5 قابل قبول
بازی Suicide Squad: Kill the Justice League عنوانی نه چندان جذاب بوده که شاید تنها بتواند عاشقان حقیقی دنیای دی سی و اشخاصی که علاقه زیادی به تجربه بازی‌های قهرمانی به صورت تیمی دارند را تا حد قابل قبولی راضی نگه دارد و نمی‌توان آن را عنوانی برای تمام گیمرها دانست!
  • جلوه‌های دیداری خارق العاده
  • شخصیت پردازی قوی
  • موسیقی جذاب
  • مبارزات تکراری
  • تنوع بسیار پایین دشمنان
  • مراحل تکراری و بدون هیجان
  • سیستم پیشرفت پیچیده اما بی هدف
  • هوش مصنوعی فوق العاده ضعیف دشمنان

مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments