مدیر ایکس باکس: هیچکس به خاطر استارفیلد پلی استیشن 5 خود را نمی‌فروشد

فقط ساخت بازی‌های با کیفیت کافی نیست

مدیر ایکس باکس: هیچکس به خاطر استارفیلد پلی استیشن 5 خود را نمی‌فروشد حمید توحیدلو ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های با کیفیت ایکس باکس

فیل اسپنسر، مدیر کل ایکس باکس ضمن پذیرفتن شکست در برابر پلی استیشن و نینتندو، اعلام کرد که ساخت بازی های با کیفیت برای ایکس باکس تنها راه تصاحب بازار نیست.

در پی انتشار ضعیف بازی ردفال، هواداران ایکس باکس از عملکرد مدیران مایکروسافت و استودیوهای فرست پارتی ناراضی هستند. به گفته این افراد، ردموندی‌ها برخلاف ژاپنی‌ها در زمینه توسعه بازی‌های با کیفیت عملکرد خوبی ندارند و تنوع و تعداد بازی‌های ارزشمند این پلتفرم بسیار کمتر از سایر رقبا است.

از این رو، شماری از هواداران خواستار ساخت بازی های با کیفیت برای ایکس باکس هستند. در همین راستا، مدتی پیش آقای فیل اسپنسر در پادکست Kinda Funny اعلام کرد که این ایده که صرفا می‌توان با ساخت بازی‌های بهتر سهم بیشتری از بازار بازی‌ها و کنسول‌ها را تصاحب کرد، قابل قبول نیست؛ به طوری که هیچ شخصی کنسول PS5 خود را به خاطر بازی استارفیلد نمی‌فروشد.

او در بخشی از صحبت‌های خود اعتراف کرد که ایکس باکس در مقایسه با پلی استیشن و نینتندو در جایگاه سوم بازار قرار دارد و با توجه به نبود راه حل مناسب، آن‌‎ها هیچ امیدی برای پیروزی در این رقابت ندارند.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

هدف مایکروسافت تضعیف سونی یا نینتندو نیست. بعد از شکست ایکس باکس وان در نسل هشتم، این شرکت امیدی ندارد که فقط با فروش کنسول‌های خود به جایگاه اول بازار برسد. ما بعد از پلی استیشن و نینتندو در جایگاه سوم بازار قرار داریم. در حقیقت، هیچ راه‌حل مناسبی برای پیروزی ما وجود ندارد.

حتی اگر استارفیلد بهترین بازی تاریخ هم باشد، باز هم این مورد برای پیشی گرفتن ایکس باکس از پلی استیشن کافی نخواهد بود. در واقع، اینطور نیست که اگر امتیاز استارفیلد از ۱۰، ۱۱ باشد، مردم فورا کنسول‌های پلی استیشن 5 خود را می‌فروشند تا ایکس باکس بخرند. این اتفاق هرگز نمی‌افتد. من می‌خواهم بگویم که ایکس باکس در رقابت با دیگر پلتفرم‌ها هیچ شانسی برای پیروزی ندارد. ما باید کار خودمان را انجام دهیم.

بازی استارفیلد در روز ۶ سپتامبر سال جاری میلادی (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلتفرم کامپیوتر منتشر می‌شود. طبق معمول، این اثر از همان روز نخست عرضه به سرویس گیم پس راه می‌یابد.

در حالی که هواداران ایکس باکس به خاطر عملکرد ضعیف ردفال از انتشار استارفیلد نیز نگران هستند، اما بهتر است بدانید که طبق گفته فیل اسپنسر، ایکس باکس در ساخت Starfield مشارکت بیشتری با تیم سازنده داشته و شرایط این عنوان به مراتب بهتر از ردفال خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا