بازی Starfield احتمالا در انحصار ایکس‌باکس و پی‌سی خواهد بود

تصویر دیگری از بازی لو رفت!

بازی Starfield

به نظر می‌رسد که بازی مورد انتظار Starfield در سال آینده میلادی به صورت انحصاری برای ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی عرضه می‌شود. علاوه بر این، چندی پیش نیز تصویر دیگری از این عنوان فاش شد که گویا تصاویر لو رفته مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی است.

از تمامی اقدام‌های مثبت ردموندی‌ها در طول نسل هشتم که بگذریم، کمبود بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس موضوعی است که نمی‌توان به این سادگی از آن چشم پوشی کرد. به عبارتی، نبود بازی‌های جذاب انحصاری برای ایکس‌باکس وان، زمینه را برای پیروزی بی‌چون و چرای پلی‌استیشن 4 در نسل هشتم فراهم کرد و مایکروسافت علی‌رغم تمامی تلاش‌های خود، نتوانست آن‌طور که باید و شاید هوادارن را از حیث عناوین انحصاری راضی نگه دارد. با این حال، چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم با تمامی خوبی‌ها و بدی‌ها به پایان می‌رسد و در حال حاضر مایکروسافت و سونی روی شروع نسل نهم و آغاز دوره‌ی جدیدی از رقابت‌ها آماده می‌کنند.

در این میان، چند روز پیش بود که مایکروسافت طی پیامی رسما از خرید شرکت بزرگ بتزدا (Bethesda) با قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خبر داد. خریدی که می‌توان آن را یکی از بزرگ‌ترین اقدام‌های ردموندی‌ها در طول چند سال اخیر دانست. در پی تصاحب بتزدا، چند وقتی است که گمانه‌زنی‌های مختلفی در رابطه یکی از جاه‌طلبانه‌ترین آثار این کمپانی یعنی Starfield به گوش می‌رسد که بر اساس آن، گویا حق انتشار این اثر در اختیار مایکروسافت خواهد بود و بدین ترتیب، بازی مذکور به صورت انحصاری برای ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد.

در همین راستا، خانم سارا باند (Sarah Bond)، مدیر ارشد بخش مشارکت‌های ایکس‌باکس، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود نسبت به خرید شرکت بتزدا توسط مایکروسافت واکنش نشان داد و خلال گفته‌های خود، به بازی Starfield و انتشار آن برای ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی اشاره کرد. طبق گفته‌های خانم باند، به نظر می‌رسد که این عنوان در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در استودیوی بتزدا گیم طی می‌کند و در آخر به صورت انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس و پی‌سی عرضه خواهد شد.

مدیر ارشد بخش مشارکت‌های ایکس‌باکس در این‌باره می‌گوید:

نقشه و مسیر آینده‌ی شرکت بزرگ بتزدا، من را به شدت هیجان‌زده کرده است. بازی Starfield که برای عرضه روی کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی برنامه ریزی شده، یک بازی مورد انتظار در سبک فضایی و حماسی است که در حال حاضر توسط استودیوی بتزدا گیم (Bethesda Game Studios) ساخته می‌شود.

با توجه به گفته‌های فوق، انتشار بازی برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی قطعی است. با این حال، هنوز مشخص نیست که مایکروسافت قصد انتشار آن برای ایکس‌باکس وان را دارد و یا میزبان یک اثر نسل نهمی خواهیم بود. از طرفی، از آنجا که خانم سارا باند در اظهارات خود از کلمه‌ی انحصاری استفاده نکرده، ممکن است که بازی برای کنسول پلی‌استیشن 5 نیز عرضه شود. با این حال، با توجه به اینکه ردموندی‌ها سرمایه‌گذاری زیادی برای تصاحب بتزدا کرده‌اند، تحقق این موضوع کمی بعید به نظر می‌رسد.

در کنار این خبر، چندی پیش تصویر دیگری از بازی Starfield در سراسر فضای مجازی لو رفت که کاراکتر اصلی به همراه یک سازه فضایی را نشان می‌دهد. با توجه به کیفیت بافت زمین و صفحه سیاه پشت ساختار فضا، گزارش‌ها نشان می‌دهد که تصاویر لو رفته مربوط به نسخه‌ی اولیه و سال ۲۰۱۸ میلادی بازی است و تیم سازنده در طول دو سال اخیر، جنبه‌های مختلف بازی را توسعه داده است.

بازی Starfield

شرکت بتزدا نزدیک به دو سال پیش پروسه‌ی ساخت بازی Starfield را آغاز کرد. متاسفانه در طول این دو سال، هیچ اطلاعاتی در خصوص عناوین مذکور ارائه نشده و جزئیاتی از ابعاد و روند توسعه‌ی آن‌ها در دست نیست. با این حال، اخیرا شایعه شده که پس از خریداری بتزدا، این شرکت تمام تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی قرار داده و به احتمال قوی، این عنوان علمی خیلی در سال ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار خواهد شد.

در پایان، گفتنی است که تمامی گفته‌ها در رابطه با تاریخ انتشار و همچنین تصاویر لو رفته از بازی توسط منابع غیررسمی و ناشناس به اشتراک گذاشته شده‌اند و بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در خصوص صحت این اطلاعات اظهار نظر کرد. هرچند، از آنجا که استارفیلد یکی از بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین عناوین شرکت بتزدا به شمار می‌رود، انتظار می‌رود که مایکروسافت در آستانه‌ی شروع نسل نهم لااقل بخشی از بازی را برای قدرت‌نمایی و افزایش محبوبیت ایکس‌باکس به نمایش بگذارد و در نهایت شاهد انتشار اولین جزئیات رسمی بازی باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا