برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ایستراگ جدید Starfield به شرکت کونامی ارتباط دارد

یکی از محبوب‌ترین موارد دنیای بازی

ایستراگ جدید Starfield به شرکت کونامی ارتباط دارد ۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
ایستراگ جدید Starfield

ایستراگ جدید Starfield که توسط یکی از پلیرهای این بازی کشف شده است، اشاره بسیار جالبی به شرکت کونامی دارد.

در حالی که ساخته بتسدا گیم استودیو (Bethesda Game Studios) از اشارات و ایستراگ‌های فراوانی در طول بخش‌های مختلف خود برخوردار است اما ایستراگ جدید Starfield به یکی از محبوب‌ترین شوخی‌های موجود در اجتماع بازی‌های ویدئویی اشاره دارد.

کد کونامی یا همان The Konami Code توسط کازوهیسا هاشیموتو (Kazuhisa Hashimoto) ساخته شد و در اصل یک کد تقلب به شمار می‌رود که از سال 1986 در عناوین مختلف شرکت کونامی وجود داشته است. برای مثال وقتی از این کد تقلب در بازی Graduis روی کنسول NES استفاده می‌شد بلافاصله تمامی کشتی‌های پلیر با ارتقاع مواجه می‌شدند. به این صورت که کد تقلب حتما باید در زمانی که بازی در حالت پاز یا توقف قرار داشته، وارد می‌شد.

کد اصلی شامل فلش بالا – فلش بالا – فلش پایین – فلش پایین – فلش راست – فلش چپ – فلش راست – دکمه A – دکمه B – دکمه استارت بوده، با این حال شکل متفاوتی از آن در طول سال‌های بعد ساخته شده که هر کدام تغییری در نتیجه این دستور ایجاد می‌کنند.

عنوان Starfield توسط شرکت کونامی ساخته نشده اما یکی از پلیرهای بازی که از کاربران وبسایت ردیت بوده به یک یادداشت روی یک میز درون بازی به صورت تصادفی برخورد کرده که شامل این کد تقلب معروف شرکت کونامی است. این کد تقلب دارای تغییراتی بوده و یک فلش پایین بیشتر دارد و ماژیکی روی برگه قرار گرفته که جایگاه مربوط به فلشی که احتمالا چپ است را پنهان می‌کند. به جز این موارد، این کد تقریبا صحیح است.

 البته دانشمندی که روی میز نشسته و احتمالا این کد را روی برگه نوشته، مرده است به همین دلیل به نظر می‌رسد ناقص بودن این کد نتوانسته به نجات آدم‌های این محل بپردازد. بایستی در این جا، این نکته را توضیح دهیم که بازی Contra دارای یکی از کد تقلب‌های کونامی بوده که پس از استفاده، تعداد 30 نوار جان اضافه به پلیر اضافه می‌کرد.

کشف این کد تقلب شرکت کونامی یکی از چندین ایستراگ مرتبط با فرهنگ عامه بوده که در Starfield قرار دارد. ایستراگ‌هایی که طیف وسیعی از کتاب کودکانه Dr. Seuss تا مواردی که به دنیای ارباب حلقه‌ها مرتبط می‌شوند را شامل می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments