بهترین بازی‌های فرنچایز جنگ ستارگان در گیم آپ
1%
  • 0/10

بهترین بازی‌های فرنچایز جنگ ستارگان در گیم آپ

نیرو با تو باشد!

بهترین بازی‌های فرنچایز جنگ ستارگان در گیم آپ ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ بازی | گیم کپی لینک

لیست بازی‌های فرنچایز جنگ ستارگان در گیم آپ شامل ۷ عنوان متفاوت شده که می‌خواهیم به معرفی مختصر هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

کهکشان دور افتاده جنگ ستارگان (Star Wars) سیاره‌های متعددی را در خود جای داده و هر کدام از سیاره‌ها هم قصه‌های زیادی را در گوشه و کنار پنهان کرده است. لوکاس فیلم و زیرمجموعه‌هایش که به خوبی از این موضوع مطلع بودند، تصمیم گرفتند با همکاری دیگر استودیوها و ناشران بازی‌هایی را بر اساس جهان داستانی آن تولید کرده و روانه بازارهای جهانی کنند.

مطابق انتظار، برخی از محصولات عملکردی موفقیت آمیز داشته و برخی دیگر هم خیلی زود به دست فراموشی سپرده شدند. بازی‌های ساخته شده بر اساس فرنچایز جنگ ستارگان نه تنها تعداد بالایی دارند، بلکه تنوع بسیار خوبی در میانشان دیده می‌شود: از اکشن‌های ماجراجویی گرفته تا شوتر اول شخص، استراتژیک همزمان و نقش آفرینی. از این تعداد، ۷ عنوان در لیست بازی‌های لگو در گیم آپ قرار داشته و علاقه مندان می‌توانند با ترافیک نیم بها دریافتشان کنند. در ادامه هم به معرفی خلاصه وار هر یک می‌پردازیم.

Star Wars: Knights of the Old Republic

سازنده: بایوور (BioWare)

سال: ۲۰۰۳

بازی Star Wars: Knights of the Old Republic یک نقش آفرینی بوده و دقیقاً ۴ هزار سال قبل از تشکیل امپراتوری کهکشانی جریان دارد. یکی از لردهای سیث به نام دارث مالاک جنگی را علیه جمهوری کهکشانی آغاز می‌کند. گیمر باید کنترل یک جدای را بر عهده گرفته و با سفر به نقاط مختلف کهکشان، نقشه‌های دارث مالاک را خنثی کرده و جلویش را بگیرد.

از دید بسیاری از طرفداران و صد البته گیمرهای قدیمی، مجموعه Star Wars: Knights of the Old Republic بهترین بازی‌های ساخته شده بر اساس جنگ ستارگان بوده و مخالفت با آن‌ها کار بسیار سختی است. سیستم عمیق ساخت کاراکتر اصلی، تعداد بالای سیاره‌های قابل کاوش و داستانی جذاب باعث شدند Star Wars: Knights of the Old Republic نامی فراموش نشدنی باشد؛ داستانی که دست گیمر را باز می‌گذارد تا یک جدای باقی بماند یا به یک سیث تبدیل شود.

 طبق گزارش‌ها، ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic در دست ساخت قرار دارد.

Star Wars Republic Commando

توسعه دهنده: لوکاس آرتس (LucasArts)

سال: ۲۰۰۵

بازی Star Wars Republic Commando یک شوتر تاکتیکی بوده و اتفاقاتش در جهان داستانی Star Wars Legends جریان دارد. به بیان دیگر، از لحاظ داستانی با فیلم‌هایی مثل Star Wars: The Force Awakens مرتبط نیست. اینبار خبری از تقابل همیشگی جدای و سیث نبوده و اتفاقات همزمان با جنگ‌های کلون رخ داده و گیمر کنترل فرمانده یکی از جوخه‌های کلون تروپرها را بر عهده می‌گیرد.

بازی Star Wars Republic Commando زمانی وارد بازارهای جهانی شد که شوترهای تاکتیکی Rainbow Six در اوج محبوبیت خود بودند. Republic Commando ثابت کرد رینبو سیکس تنها برندی نیست که می‌تواند تجربه‌ای عالی از یک شوتر تاکتیکی را برای علاقه مندان به ارمغان بیاورد. دلایل مختلفی هم در رخ دادن این اتفاق دخیل بودند که برای مثال می‌توان به گان پلی و سیستم دستوردهی اشاره کرد.

Star Wars: Empire at War

سازنده: پتروگلیف گیمز (Petroglyph Games)

سال: ۲۰۰۶

بازی Star Wars: Empire at War در لیست آثار استراتژیک قرار گرفته و اتفاقاتش قبل از فیلم Star Wars: Episode IV – A New Hope جریان دارد. گیمر می‌تواند بسته به سلیقه خود کمپین شورشی‌ها را انتخاب کرده و به مقابله با امپراتوری بپردازد یا بر عکس. همچنین یک گروه سوم در بازی وجود داشته که سارقان فضایی هستند. آن‌ها بی طرف بوده و به هیچ کدام از طرف‌های جنگ حمله نمی‌کنند، مگر اینکه حمله‌ای صورت بگیرد.

لوکاس فیلم و زیرمجموعه‌هایش در یک برهه زمانی توجه ویژه‌ای به ژانر استراتژیک همزمان داشتند که یکی از نتایج آن، عرضه Star Wars: Empire at War بود. نقشه چیدن برای حمله زمینی به دشمن در این بازی لذت بخش بوده اما چیزی که باعث تمایزش از محصولات مشابه شد، امکان فرماندهی نبردهای فضایی بود.

Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition

سازنده: لوکاس آرتس

سال: ۲۰۰۸

بازی Star Wars: The Force Unleashed در دسته بندی آثار اکشن ماجراجویی قرار گرفته و شخصیتی کاملاً جدید را معرفی می‌کند: استار کیلر. دارث ویدر در تعقیب یکی از جدای‌های قدرتمند به سیاره کِشیییک رفته و پس از کشتن او، متوجه حضور فرد قدرتمند دیگری می‌شود. دارث ویدر پس از ملاقات با فرزند آن جدای که گالِن نام داشته و از قضا ارتباط قوی‌ای با نیرو دارد، تصمیم می‌گیرد زیر بال و پر خودش گرفته و آموزشش دهد. گالن در دوران بزرگسالی ماموریت می‌یابد به نقاط مختلف کهکشان سفر کرده و جدای‌های باقی مانده را یافته و بکشد.

Star Wars: The Force Unleashed را می‌توان نقطه اوج تلاش‌های لوکاس فیلم برای خلق داستان‌هایی در قالب بازی‌های ویدیویی توصیف کرد که اتفاقاتشان بین فیلم‌ها جریان دارد؛ داستان‌هایی که لزومی به خلقشان نبود اما جذابیت خاصی داشتند. جدا از داستانی جذاب، این بازی دوئل‌های فراوانی را در خود جای داده و سیستم مبارزه‌اش هیجان بالایی را به گیمر انتقال می‌دهد. به همین دلیل هم می‌توان نامش را در برخی از لیست‌های بهترین بازی‌های جنگ ستارگان مشاهده کرد.

نسخه‌ای که در لانچر گیم آپ قرار گرفته، Star Wars: The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition بوده که جدا از نسخه اصلی بازی، تمامی محتویات دانلودی را در خود جای داده است.

Star Wars: The Force Unleashed II

سازنده: لوکاس آرتس

سال: ۲۰۱۰

بازی Star Wars: The Force Unleashed II المان‌های اکشن ماجراجویی را در خود جای داده و اتفاقاتش شش ماه پس از Star Wars: The Force Unleashed و حدوداً یک سال قبل از Star Wars: Episode IV – A New Hope رخ می‌دهد. داستان روایتگر تلاش‌های کلونِ استار کیلر، شاگرد دارث ویدر، بوده که می‌خواهد به اقصی نقاط کهکشان سفر کرده و بدین طریق، خودش را بشناسد. در همین حین، بطور ناخواسته درگیر جنگ میان امپراتوری کهکشانی و ائتلاف شورشی می‌شود.

توسعه دهندگان در استودیو لوکاس آرتس سعی کردند حرکات بیشتری را بر پایه نیرو به سیستم مبارزه اضافه کرده و امکانی را فراهم کنند تا گیمر بتواند ضربات ترکیبی (لایت سیبر و نیرو) را به دشمنان وارد کند. همچنین قابلیت استفاده از دو لایت سیبر بصورت همزمان در بازی Star Wars: The Force Unleashed II گنجانده شد. با وجود چنین تلاش‌هایی، تکراری شدن گیم پلی و داستان نه چندان راضی کننده باعث شدند بازی نتواند مانند نسخه پیشین عملکرد قابل قبولی را به ثبت برساند.

بازی Star Wars: The Force Unleashed III در دست ساخت بود تا اینکه لوکاس فیلم به زیرمجموعه والت دیزنی (Walt Disney) تبدیل شد.

Star Wars Battlefront II: Celebration Edition

سازنده: دایس (DICE)

سال: ۲۰۱۷

بازی Star Wars Battlefront II یک شوتر اول شخص بوده و دنباله Star Wars Battlefront محسوب می‌شود. اتفاقات بخش کمپین بین دو فیلم Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi و Star Wars: The Force Awakens رخ داده و روی یکی از فرماندهان امپراتوری به نام ایدن ورسیو تمرکز دارد. او طی اتفاقاتی امپراتوری را زیرسوال برده و تصمیم می‌گیرد به جمهوری جدید بپیوندد.

بسته به سلیقه گیمر، بخش کمپین Star Wars Battlefront II می‌تواند برای مدت کوتاهی سرگرم کننده باشد. این بازی همچنین بخش چندنفره را در خود جای داده که مدهای جذابی را شامل می‌شود. دیگر ویژگی جذاب، حضور شخصیت‌های نمادین (قهرمانان، تروپرها و حتی شرورها) از سه گانه نخست و سه گانه دوم بوده که آن را به شبیه سازی عالی از جنگ ستارگان تبدیل کرد؛ شبیه سازی که طرفداران سال‌ها منتظر بودند. اگر آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفت، بخاطر وضعیت نه چندان مناسبش در زمان عرضه بود.

Star Wars Jedi Fallen Order

سازنده: ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment)

سال: ۲۰۱۹

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order در ژانر اکشن ماجراجویی قرار گرفته و از لحاظ داستانی کنون (Canon) محسوب می‌شود. داستان حدوداً پنج سال پس از اتفاقات Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith جریان داشته و حول محور یک پادوان جدای به نام کال کستیس می‌چرخد. در حالی که از سوی اعضای گروه Imperial Inquisitors تحت تعقیب قرار گرفته، سعی دارد به اقضی نقاط کهکشان سفر کرده و بار دیگر نظام جدای را راه اندازی کند.

وقتی اعلام شد ریسپاون اینترتینمنت روی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کار می‌کند، همه کارشناسان و گیمرها متعجب شدند؛ زیرا این استودیوی از اعضای قدیمی کالاف دیوتی (Call of Duty) تشکیل شده و تخصصشان در حوزه شوتر اول شخص است. نکته جالب‌تر اینجاست که عرضه Fallen Order تعجب بیشتری را به همراه داشت؛ زیرا محصول نهایی چیزی فراتر از انتظار بود.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order از لحاظ داستانی عالی عمل و قهرمانی را معرفی کرد که به محبوبیت زیادی در میان طرفداران جنگ ستارگان دست یافته است. همچنین فرصتی را برای طرفداران فراهم آورد تا به نقاط مختلف کهکشان رفته و به کاوش سیاره‌های زیبا بپردازند. مهمتر از همه، مبارزه‌های هیجان انگیز با لایب سیبرها که گیمرها در رویاهایشان می‌دیدند، در این بازی به حقیقت پیوست؛ مبارزاتی که نهایت لذت را به ارمغان می‌آورند.

بنظر شما، کدام نسخه باید به لیست بازی‌های جنگ ستارگان در گیم آپ اضافه شود؟ در ضمن، شما می‌توانید به راحتی از طریق کلیک روی دکمه زیر وارد صفحه مربوط به تمام بازی‌های این فرنچایز در گیم ‌آپ شوید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments