تاخیر بازی STALKER 2 کاربران را برای تغییر نسل حاضر می‌کند!

نقطه پرتاب به نسل بعد

تاخیر بازی STALKER 2

تاخیر بازی STALKER 2 مدت‌ها پس از رونمایی رسمی، نشان می‌دهد که ظاهرا اواخر سال ۲۰۲۲ برای عرضه آن در نظر گرفته شده است. با این حساب، ظاهرا مایکروسافت قصد دارد تا اواخر سال ۲۰۲۲ را به یک نقطه حیاتی برای تغییر نسل و ارتقا حتمی به ایکس باکس سری ایکس و اس در نظر بگیرد.

دارندگان سرویس ایکس باکس گیم پس در حال حاضر بیشترین لذت را از برخی عناوین انحصاری مانند Forza Horizon 5 و همچنین بخش داستانی Halo Infinite می‌برند. با این وجود اگر این دو بازی و عناوین قدیمی را فاکتور بگیریم، ظاهرا قرار نیست تا در سال ۲۰۲۲، شاهد عناوین انحصاری جدیدی در این سرویس باشیم. البته بازی‌های بزرگی مانند Rainbow Six: Exteaction هستند که در همان روز اول عرضه، در سرویس گیم پس به دست کاربران می‌رسند، اما بیشتر طرفداران به دنبال بازی‌های خاص ایکس باکس هستند؛ چیزی مثل STALKER 2 یا Starfield.

در حال حاضر می‌دانیم که بازی Starfield برای عرضه در اواخر ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده، اما از آنجا که تاریخ‌ها برای انتشار عناوین مختلف طی این چند سال پشت سر هم با تاخیر مواجه شده‌اند، واقعا نمی‌توان به این مورد هم اعتماد کرد. از طرفی کاملا می‌توان مطمئن بود که پیش از پائیز سال میلادی جاری، می‌توانیم بازی Deathloop که فعلا در انحصار ولی استیشن 5 است را روی گیم پس تجربه کنیم. اما چه خبر از تاخیر جدید STALKER 2 و عرضه شدن آن در سرویس گیم پس؟

تاخیر بازی STALKER 2 چه معنا و مفهومی دارد؟

در واقع بازی STALKER 2: Heart of Chernobyl قرار بود تا در اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۱، یعنی چند ماه بعد در دسترس کاربران قرار بگیرد. اما متاسفانه مدتی پیش اعلام شد که عرضه این بازی به دلایلی یک تاخیر بزرگ داشته و به ۱۷ آذر (۸ دسامبر ۲۰۲۲) افتاده است! این یعنی عملا ۶ ماه دیرتر بازیکنان می‌توانند یکی از بهترین و بزرگ‌ترین انحصاری‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس – اس را تجربه کنند و از گرافیک و داستان بی‌نظیر آن لذت ببرند. اما شاید این تاخیر دلیلی داشته باشد که بتوان آن را با قرار گرفتن در سرویس ایکس باکس گیم پس توجیه کرد.

در حقیقت برنامه تیم مایکروسافت چنین است که یک سال به بازیکنان خود فرصت بدهند تا کم کم بار سفر را ببندند و به سراغ سخت‌افزار جدید یا همان کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و اس بروند. به همین دلیل نیز تاریخ انتشار Starfield و تاخیر بازی STALKER 2 دقیقا همین موضوع را بازتاب می‌کنند تا آخر سال میلادی آینده، در واقع آغاز اصلی دوره انحصاری‌های نسل نهم باشد که دیگر برای ایکس باکس وان عرضه نمی‌شوند. لازم به ذکر است که مدتی پیش مایکروسافت تولید ایکس باکس وان را متوقف کرد و عملا عمر آن به آخر رسید.

همچنین گفته می‌شود که به دنبال تاخیر بازی STALKER 2 و همچنین قرار داشتن تاریخ عرضه Starfield در اواخر سال ۲۰۲۲، هیچ بعید نیست که انتشار عنوان انحصاری Redfall نیز به آبان یا آذر تاخیر داشته چه باشد. به هر حال اگر برنامه مایکروسافت تمام کردن کار ایکس باکس وان با پایان ۲۰۲۲ باشد، پس قاعدتا Redfall نیز از تاریخ انتشار اصلی خود که تابستان است، به چند ماه بعد عقب خواهد افتاد تا فرایند تغییر نسل به کامل‌ترین شکل ممکن انجام شود!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا