قابلیت اتصال بی‌سیم کنترلر بازی گوگل استادیا به PC اضافه شد

دیگر نیازی به اتصال USB وجود ندارد

قابلیت اتصال بی‌سیم کنترلر بازی گوگل استادیا به PC اضافه شد امیر سلیمی ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
دسته بازی گوگل استادیا

سرانجام گوگل پشتیبانی از اتصال بی‌سیم به PC را به دسته بازی گوگل استادیا اضافه کرد. این قابلیت به تدریج و طی این هفته در اختیار کاربران Stadia قرار خواهد گرفت.

پس از گذشت ۶ ماه از عرضه دسته بازی گوگل استادیا، بالاخره قابلیت اتصال بی‌سیم به PC، به این دسته اضافه می‌شود تا کاربران دیگر نیازی به اتصال USB نداشته باشند. کاربران می‌توانند با مراجعه به برنامه موبایل Stadia و به‌روزرسانی فریمور، کنترلر استادیا و Stadia.com را از طریق شبکه WiFi مشترک پیوند داده و بدون اتصال کابل USB-C به انجام بازی‌ها بپردازند.

برنامه گوگل استادیا

از آنجا که دسته بازی استادیا گوگل به شکل مستقیم به دیتاسنترهای گوگل متصل می‌شود و ارتباط مسقیمی بین آن و سیستمی که بازی روی آن انجام می‌شود، وجود ندارد، اتصال بی‌سیم فقط از طریق روتر مشترک وای‌فای ممکن بوده و خبری از اتصال بلوتوث نیست. از این رو، به نظر می‌رسد استفاده از دسته‌های استاندارد که قابلیت اتصال به هر دستگاهی را دارند، همچنان گزینه‌های بهتری نسبت به دسته گوگل استادیا باشند.

با این همه، تلاش و استمرار گوگل در توسعه و عرضه امکانات بیشتر به کنترلر استادیا از عزم جدی این شرکت برای رقابت با شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، سونی و نینتندو در زمینه بازی‌های ویدیویی خبر می‌دهد. بر این اساس به نظر می‌رسد، شاید در آینده شاهد رونمایی از کنسول اختصاصی گوگل نیز باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا