فیلم Spiral: From The Book of Saw با درجه‌بندی سنی R اکران خواهد شد

همان چیزی که طرفداران منتظرش بودند

درجه‌بندی سنی Spiral: From The Book of Saw

انجمن سینمایی آمریکا، درجه‌بندی سنی Spiral: From The Book of Saw را اعلام کرد. بر این اساس، جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های اَره برای مخاطبان زیر ۱۷ سال مناسب نیست.

برخی از شرکت‌های فیلم سازی، خشونت موجود در آثار خود را کاهش می‌دهند تا بدین ترتیب بتوانند مخاطبان بیشتری را به سینما جذب کرده و به فروش بهتری دست پیدا کنند. از زمان تایید جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های اَره در ماه مه سال گذشته‌ی میلادی تاکنون، برخی از طرفداران نگران بودند که مبادا لاینزگیت هم سیاست مشابهی را در پیش گرفته و قسمت نهم را با خشونت کمتری در مقایسه با فیلم‌های پیشین راهی سینماها کند. این‌طور که به‌نظر می‌رسد، سازندگان Spiral: From The Book of Saw به‌دنبال سنت‌شکنی نبوده و در نتیجه، جای هیچ گونه نگرانی برای آن دسته از طرفداران نیست.

انجمن سینمایی آمریکا که وظیفه‌ی بررسی فیلم‌های سینمایی از لحاظ محتوا را بر عهده دارد، درجه‌بندی سنی Spiral: From The Book of Saw را به‌طور رسمی اعلام کرد. بر این اساس، تازه‌ترین ساخته‌ی دارن لین بوسمن (Darren Lynn Bousman) درجه‌بندی سنی R را کسب کرده و در نتیجه برای مخاطبان زیر ۱۷ سال مناسب نیست. فیلم Spiral به‌خاطر سکانس‌های خشونت‌آمیز و سراسر خونین، اشاره به مسائل جنسی، نمایش استفاده از مواد مخدر و سکانس‌های شکنجه چنین درجه‌بندی سنی‌ای را دریافت کرده است. فیلم‌های پیشین فرنچایز اره هم با درجه‌بندی سنی R اکران شده بودند.

فیلم سینمایی Spiral: From The Book of Saw درباره‌ی یک کارآگاه به نام زیک بنکس و همکار کم تجربه‌اش، ویلیام شنک است که تحقیقاتی را پیرامون مجموعه‌ای از قتل‌های ترسناک آغاز می‌کنند؛ قتل‌هایی که با گذشته‌ی مخوف شهر در ارتباط است. با پیچیده شدن ماجرا، زیک متوجه می‌شود که در مرکز بازی این قاتل سادیسمی گرفتار شده است. نقش زیک بنکس به کریس راک (Chris Rock) سپرده شده است که به‌خاطر ایفای نقش در آثار کمدی شناخته می‌شود. مکس مینگلا (Max Minghella) هم به عنوان ویلیام شنک جلوی دوربین ظاهر می‌شود.

کریس راک، تنها بازیگر شناخته شده‌ی حاضر در Saw 9 نیست؛ ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) در این فیلم نقش مارکوس بنکس، پدر زک بنکس، را ایفا می‌کند. مارکوس یکی از افسران باتجربه‌ی اداره‌ی پلیس است و توجه بسیاری به حل این پرونده و یافتن قاتل قرار دارد. تا به این لحظه بازگشت شخصیت‌های قدیمی اره تایید نشده است اما احتمال رخ دادن چنین اتفاقی بسیار بالا است؛ زیرا سازندگان این فرنچایز به غافل‌گیر کردن مخاطبان خود عادت دارند.

در پایان، لازم به ذکر است که فیلم Spiral: From the Book of Saw از تاریخ ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۵ مارس) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا