#مهسا_امینی

اکران فیلم Spiral: From the Book of Saw به سال ۲۰۲۱ موکول شد

اکران جدیدترین اثر از فرنچایز Saw بیش از یک سال تاخیر خورد

اکران فیلم Spiral: From the Book of Saw به سال ۲۰۲۱ موکول شد سورنا رضایی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
اکران فیلم Spiral: From the Book of Saw

با توجه به تغییراتی که شرکت لاینزگیت در برنامه‌ریزی‌های خود انجام داده، اکران فیلم Spiral: From the Book of Saw تا سال ۲۰۲۱ عقب افتاده است.

ویروس کرونا ضررهایی را به صنعت سینما در جهان وارد کرده است که به هیچ وجه نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد؛ سینماها تعطیل شده و در نتیجه، اکران بسیاری از فیلم‌ها تاخیر خورده است. روند ساخت آثار سینمایی هم با مشکل مواجه شده و آن‌هایی که در فاز فیلمبرداری قرار داشتند، مجبور شدند به‌طور موقت تعطیل کنند. اگرچه این دو مورد بیشتر از بقیه مورد توجه قرار گرفته‌اند اما ضررهای بحران جهانی کووید-۱۹ به همین موارد ختم نمی‌شود.

بسیاری از دست‌اندرکارانی که به صورت ساعتی دستمزد دریافت می‌کردند، در شرایط کنونی هیچ گونه پرداختی ندارند. در نتیجه، به احتمال بسیار با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. این موضوع برای صاحبان سینما هم صدق می‌کند. نمی‌توان با اطمینان گفت اما احتمال می‌رود تعدادی از سالن‌های تماشای فیلم حتی بعد از رفع محدودیت‌ها هم قادر به بازگشایی نباشند؛ موضوعی که به یک نگرانی جدی تبدیل شده است.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، تعدادی از فیلم‌ها به دلیل بسته بودن سینماها از لیست اکران حذف شدند. جدیدترین فیلم فرنچایز Saw، یکی از آثاری بود که به چنین سرنوشتی دچار شد. اواخر اسفند سال گذشته بود که لاینزگیت با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از به تعویق افتادن اکران Spiral: From the Book of Saw تا اطلاع ثانوی خبر داد. حال و با گذشت حدودا یک ماه و نیم از آن زمان، تاریخ جدید اکران مشخص شده است. بر این اساس، جدیدترین ساخته‌ی درن لین بوسمن (Darren Lynn Bousman) از ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۱ مه سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. این تاریخ در گذشته به John Wick: Chapter 4 تعلق داشت.

پس از اینکه Saw: The Final Chapter در سال ۲۰۱۰ میلادی اکران شد، بسیاری از طرفداران فکر می‌کردند فرنچایز مورد علاقه‌شان به پایان خط رسیده است اما لاینزگیت فیلم Jigsaw را در سال ۲۰۱۷ روی پرده‌ی نقره‌ی برد. حالا هم طرفداران بی‌صبرانه منتظر Spiral: From the Book of Saw هستند. اگرچه حضور کریس راک (Chris Rock) بازیگر نقش‌های کمدی در نقش اصلی نگرانی‌هایی را به‌وجود آورده بود اما تریلر و تصاویری که تاکنون منتشر شده‌اند، به خوبی توانسته‌اند نظر مثبت علاقه‌مندان به آثار ترسناک را جلب کنند. به خصوص اینکه در From the Book of Saw شاهد المان‌هایی از فیلم‌های معمایی خواهیم بود؛ چیزی که قبلا در این فرنچایز استفاده نشده بود.

داستان این فیلم حول محور یک کارآگاه به نام زیک بنکس و همکار کم تجربه‌اش ویلیام شنک می‌چرخد که روی قتل‌های ترسناکی تحقیق می‌کنند؛ قتل‌هایی که با گذشته‌ی شهر در ارتباط هستند. زیک در ادامه‌ی ماجرا متوجه می‌شود در مرکز بازی این قاتل سادیسمی گرفتار شده است. از دیگر بازیگران حاضر در Spiral: From the Book of Saw می‌توان به ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) و مکس مینگلا (Max Minghella) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا