#مهسا_امینی

دو ابرشرور مرد عنکبوتی اصلا در فیلم Spider-Man: No Way Home حاضر نشده بودند!

بازیگران سندمن و لیزارد غایب بودند

ابرشرور مرد عنکبوتی اصلا در فیلم Spider-Man: No Way Home

سندمن (Sandman) و لیزارد (Lizard) دو ابرشرور مرد عنکبوتی هستند که در فیلم Spider-Man: No Way Home حاضر شده بودند. با این وجود، جالب است بدانید که هیچکدام از بازیگران آن ها در صحنه فیلمبرداری این اثر سینمایی حاضر نشده بودند!

دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم دچار تحولات شدیدی شد که شاید بتوان شروع آن را از سریال Loki دانست؛ جایی که بالاخره آن کسی که دروازه‌های مولتی ورس را بسته بود کشته شد و در نهایت، جهان‌های موازی و ناموازی شکل گرفتند. در واقع اگر بخواهیم این مورد را بهتر توضیح دهیم، جهان موازی همان چیزی بود که He Who Remains حفظ کرد تا مسیر خط‌های زمانی مختلف به همدیگر نخورد. اما جهان مرکب زمانی شکل گرفت که دیگر مسیر خط‌های زمانی از همدیگر جدا شد و در نهایت، جهان‌هایی به وجود آمدند که ویژگی‌ها و افراد به نسبت متفاوتی در آن وجود داشتند.

با این وجود، اولین فیلم در دنیای سینمایی مارول که برای اولین بار ماهیت مولتی‌ورس را به تصویر کشید، فیلم Spider-Man: No Way Home بود. در این فیلم،‌ مرد عنکبوتی اشتباه می‌کند و با کمکی که از دکتر استرنج (Doctor Strange) درخواست کرده بود، رسما باعث می‌شود تا همه چیز بهم بریزد؛ طوری که ابرشرورهایی از جهان‌های دیگر (که سری فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی بودند) در دنیای سینمایی مارول حاضر شده و سپس سعی می‌کنند تا از تقدیر خود که مرگ یا بازداشت شدن به دست اسپایدرمن است دوری کنند.

این شرورهای قدیمی که طرفداران سری مرد عنکبوتی آن‌ها را به خوبی می‌شناسند، دکتر اختاپوس (Doc Oc)، گرین گابلین (Green Goblin)، سندمن (Sandman)، الکترو (Electro) و لیزارد (The Lizard) هستند. اما برای اینکه همه چیز طبیعی‌تر باشد و طرفداران هم از اثر نهایی لذت بیشتری ببرند، سازندگان سعی کردند تا از همان بازیگرانی استفاده کنند که در گذشته هم نقش همین شرورها را بازی کرده بودند. آلفرد مولینا (Alfred Molina) نقش دکتر اختاپوس، ویلم دفو (Willem Dafoe) نقش گرین گابلین و همچنین جیمی فاکس (Jamie Foxx) نقش الکترو را در سری‌های قبلی اسپیادرمن بازی کرده بودند و همین نقش‌ها را خود در No Way Home هم ایفا کردند. با این وجود، حساب سندمن و لیزارد در میان سایر ابرشرورها متفاوت بود.

در حقیقت طبق اعلام کلی پورت (Kelly Port)، مدیر بخش طراحی گرافیکی استودیو مارول، لیزارد و سندمن هرگز خود جلوی دوربین ظاهر نشده بودند تا برای Spider-Man: No Way Home سکانسی را ضبط کنند. بلکه این دو ابرشرور مرد عنکبوتی صرفا به واسطه جلوه‌های ویژه در این اثر ظاهر شده بودند. در واقع توماس هیدن چرچ (Thomas Haiden Church) و ریس ایفانز (Rhys Ifans) فقط صداگذاری شخصیت‌های خود را انجام دادند و خود در هیچ سکانسی ظاهر نشدند.

همچنین جالب است بدانید که سندمن و لیزارد در این اثر سینمایی خیلی کم در ظاهر انسانی خود حاضر شدند؛ طوری که سندمن که در فیلم قدیمی Spider-Man 3 فرم و حالت انسانی هم داشت، در این اثر به کل موجودی خاکی است که وقتی روی مبل می‌نشیند، از آن خاک بلند می‌شود! این در حالی است که در سکانس‌های پایانی Spider-Man: No Way Home، پس از اینکه شرورها درمان می‌شوند، یک لحظه ظاهر عادی و انسانی آن‌ها را می‌بینیم و سندمن و لیزارد نیز بالاخره به همان شکلی که باید باشند می‌رسند. اما نکته اینجاست که همین سکانس نیز CGI بوده و بازیگران این دو ابرشرور مرد عنکبوتی چیزی را در استودیو مارول و جلوی دوربین ضبط نکرده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا