1%
  • 0/10

روح گوئن استیسی در تصویر جدید No Way Home کنار اسپایدرمن می‌ایستد

تو شگفت‌انگیزی...

روح گوئن استیسی در تصویر جدید No Way Home کنار اسپایدرمن می‌ایستد ۱ ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
گوئن استیسی در تصویر جدید No Way Home

در تصویر جدید No Way Home می‌توانید شاهد حضور گوئن استیسی (Gwen Stacy)، معشوقه مرد عنکبوتی با بازی اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در کنار آن باشید.

فیلم Spider-Man: No Way Home توانست طی چند ماه گذشته به یکی از پربازدیدترین و پرفروش‌ترین‌هایی تبدیل شود که حتی توان رقابت با آثار بزرگی مانند Avatar و Avengers: Endgame را هم داشت. با این وجود، شاید درصد بیشتری از موفقیت این فیلم سینمایی را سازندگان مدیون حضور دو بازیگر قدیمی سری‌های قبلی اسپایدرمن، یعنی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد هستند!

داستان فیلم در جای خود فوق‌العاده هیجان‌انگیز است و به واسطه جهان موازی، باعث می‌شود تا ابرشرورانی از جنس گذشته وارد ماجرا شوند. با این حال، مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) در یک صحنه نشان داد که ظاهرا به تنهایی توان مقابله با این همه شرور به صورت یکجا را ندارد! گرین گابلین (Green Goblin) با بازی ویلم دفو (Willem Dafoe) بازگشت و چنان که دیدیم، خیلی خوب نقش خود را برای یک ابرشرور فوق‌العاده بازی کرد؛ طوری که شاید دلیل تبدیل شدن پیتر از پسری ساده و مدرسه‌ای به مردی که واقعا باید آن را به عنوان مرد عنکبوتی بشناسیم، همین گرین گابلین بود. با این وجود، وقتی که تعداد شرورها زیاد می‌شود، باید به جمع ابرقهرمانان داستان هم اضافه کرد و دقیقا همینجاست که توبی مگوایر و اندرو گارفیلد وارد جریان می‌شوند.

دو اسپایدرمن قدیمی سینمای مارول وقتی که پیتر پارکر جوان‌تر از خود را می‌بینند که در مقابل مشکل بزرگی که با آن مواجه شده ناتوان است، هرکدام بخش‌هایی از داستان گذشته و زندگی خود را برای او بازگو می‌کنند. اما شاید این داستان اسپایدرمن اندرو گارفیلد بود که بیشتر از همه توانست نظر طرفداران را به خود جلب کند. او در این صحنه بازگو می‌کند که پس از مرگ گوئن استیسی، زندگی تاریکی داشته و هیچوقت نتوانسته بود تا مثل قبل زندگی کند.

روح گوئن در تصویر جدید No Way Home

پیتر پارکر شگفت‌انگیز درباره این موضوع اظهار کرد که پس از از دست دادن عزیزش و تنها کسی که در زندگی خود به عنوان خانواده داشت، خیلی سعی کرد تا خود را آرام کند. اما طولی نکشید که دیگر نتوانست جلوی مشت‌هایش را بگیرد و کنترل همه چیز از دست او در رفت. این یعنی اسپایدرمن اندرو گارفیلد رسما به مرزهای افسردگی نزدیک شده و تنها راه فرار از آن را کتک زدن مجرمان شهر تا سر حد مرگ می‌دیده است! اما نکته اینجاست که در فیلم Spider-Man: No Way Home، اتفاقی افتاد که باعث شد تا این پیتر پارکر هم تا حدودی به آرامش ذهن برسد.

در یکی از مهم‌ترین صحنه‌های فیلم، درست جایی که میشل واتسون یا همان MJ، معشوقه مرد عنکبوتی تام هالند از ارتفاع سقوط کرد، اسپایدرمن MCU سعی کرد تا او را نجات دهد، اما گابلین هرگز اجازه این کار را نداد. این سکانس خیلی خیلی شبیه به صحنه‌ای از فیلم The Amazing Spider-Man 2 بود که در آن، پیتر پارکر اندرو گارفیلد گوئن را که توسط گابلین به پایین پرتاب شده بود، نتوانست که نجات بدهد. در آنجا او به جای اینکه خودش به سمت گوئن برود، یک تار عنکبوت به سمت او فرستاد و همین باعث شد تا گردنش بشکند و تا ابد برای این کار خود بار بزرگی از غم را به دوش بکشد. با این وجود، در No Way Home، درست در مکانی که خود نماد یک شانس دیگر برای زندگی است، به این پیتر پارکر درمانده یک فرصت دوباره داده شد تا اینبار، ام جی را نجات دهد؛ کاری که او اینبار به روش درست انجام داد و نگذاشت که یک پیتر پارکر دیگر هم مثل او غم از دست دادن عشقش را داشته باشد.

این صحنه به گفته خود اندرو گارفیلد بهترین راه برای درمان پیتر پارکر او بوده است، بخصوص جایی که به جای حرف زدن و گفتن اینکه چه حسی دارد، فقط با اشک و لبخند نشان داده که چقدر از اینکه توانسته تا معشوقه یک نسخه دیگر از خودش را نجات بدهد راضی و خوشحال است. به هر حال گرچه اما استون (Emma Stone) خود در این فیلم حضور نداشت، ولی این تصویر جدید از No Way Home که توسط طرفداران ساخته شده، عملا می‌تواند جزئی از خود اثر باشد؛ طوری که واقعا در سکانس اشک ریختن اندر گارفیلد می‌توانستیم حضور گوئن را حس کنیم، حتی اگر بازیگر آن در فیلم نیست و تصویر رسمی از روح او کنار پیتر پارکر نشان داده نشد.

فیلم Spider-Man: No Way Home هم‌اکنون به صورت دیجیتال و در نسخه بلوری در دسترس قرار دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments