صحنه حذف شده No Way Home قرار بود تا جهان دو اسپایدرمن قدیمی را نشان دهد

آینده دیده نشده اسپایدرمن‌های توبی و اندرو

صحنه حذف شده No Way Home

طبق آخرین گزارش‌ها، ظاهرا در یک صحنه حذف شده No Way Home قرار بوده تا داستان دو اسپایدرمن قدیمی دنیای مارول، پس از اتفاقات فیلم و بازگشت به جهان اصلی پس از صحنه بعد از تیتراژ یا حداقل در پایان فیلم نمایش داده شود.

فیلم Spider-Man: No Way Home که در حال حاضر در دسته ده فیلم برتر سینما قرار دارد، توانست تا در سالی که پاندمی ویروس کرونا همچنان ادامه داشت، به رکورد شکنی‌های خود ادامه دهد. اما دلیل این محبوبیت، چیزی نیست به جز یک داستان فوق‌العاده قوی که در مسئله مولتی‌ورس مطرح می‌شود. جایی که ابرشرورهای قدیمی دو جهان فیلم‌های سری Spider-Man که استودیو سونی ساخته بود، به خاطر اشتباهی که دکتر استرنج (Doctor Strange) و پیتر پارکر (Peter Parker) با بازی تام هالند (Tom Holland) انجام دادند، حال در دنیای سینمایی مارول حاضر شده و جهان تازه‌ای را برای فتح کردن پیدا کرده‌اند.

بازیگران اصلی این ابرشرورها که پیش‌تر در سری‌های قبلی ظاهر شده بودند در این اثر سینمایی نیز حاضر شدند تا هیجان و حس خاطره‌انگیز بودن ملاقات دوباره با آن‌ها به حد برسد! اما این تمام سوپرایز لو رفته استودیو مارول و سونی برای طرفداران نبود؛ بلکه بازیگران دو اسپایدرمن قبلی، یعنی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) هم برای ایفای نقش‌های خود و کمک به پیتر پارکر MCU در صحنه حاضر شدند تا همه طرفداران در سینما داد بزنند!

اما یک نکته درباره بازگشت این شخصیت‌ها وجود دارد، آن هم این است که آن‌ها پس از بازگشت، دقیقا از همان زمانی که با آن‌ها خداحافظی کردیم برنگشته و پیرتر شده بودند. این یعنی آن‌ها در جهان‌های خود چیزهایی را تجربه کرده‌اند که شاید باید در Spider-Man 4 سم ریمی (Sam Raimi) و The Amazing Spider-Man 3 و 4 می‌دیدیم.

با وجود صحنه حذف شده No Way Home هنوز کار با اندرو و توبی تمام نشده است!

در واقع پس از تیتراژ پایانی Spider-Man: No Way Home یک تریلر از فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness را نشان داده شد. اما باید بدانید که برنامه سازندگان برای آن چیز دیگری بوده است!

در حقیقت ابتدا سازندگان قصد داشته‌اند تا صحنه‌ای از بازگشت اسپایدرمن‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را نشان دهند که در آن این دو شخصیت به جهان خود بازگشته و ماجرای متفاوتی را دنبال می‌کنند. هدف از این صحنه هم دقیقا این بوده که به بینندگان نشان داده شود هنوز کار با دو اسپایدرمن توبی مگوایر و اندرو گارفیلد تمام نشده و داستان آن‌ها در جهان خود ادامه پیدا خواهد کرد.

اما دلیل حذف آن هم کاملا منطقی است؛ اکنون دست سازندگان باز است تا در صورت وجود هرگونه مشکل، دیگر داستان این دو اسپایدرمن را ادامه نداده و وعده بی‌پایه و اساس به بینندگان ندهد. درست مثل زمانی که فیلم The Amazing Spider-Man 2 منتشر شد و سازندگان دیدند که در آن حضور شخصیت‌هایی مانند دکتر اختاپوس (Doc Oc)، وولچر (Vulture) و حتی راینو که در پایان فیلم دیدیم قطعی است. این در حالی بود که ما هرگز The Amazing Spider-Man 3 و 4 را ندیده‌ایم و ظاهرا خط زمانی جهان اندرو گارفیلد از بعضی وقایع آن رد شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا