تریلر انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse

دومین تریلر انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse منتشر شد

شاهکاری دیگر در راه است!

پس از انتشار تیزر کوتاهی در روز گذشته، سونی ساعاتی پیش در کانال یوتوب خود از دومین تریلر انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse رونمایی کرد.
به لطف موفقیت بی‌سابقه انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse در گیشه و همچنین دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۸، اکنون دنباله آن به یکی از مورد انتظارترین پروژه‌های سونی پیکچرز در سال جاری تبدیل شده است. این محصول جدید سونی پیرو سکانس پس از تیتراژ جنجالی قسمت اول، حول محور شخصیت میگل اوهارا (Miguel O’hara) ملقب به Spider-Man 2099 با صداپیشگی اسکار آیزک (Oscar Isaac) چرخیده و قراره جهان مولتی‌ورسی اسپایدرمن را به شیوه‌ای جدید و کاملا متفاوت نسبت به قسمت قبل به تصویر بکشد. حالا با آغاز شدن کمپین تبلیغاتی سونی، به‌تازگی دو تریلر جدید از این انیمیشن مورد انتظار منتشر شده که ضمن ارائه اولین نگاه رسمی به آنتاگونیست اصلی، بیشتر به جزئیات داستانی و نسخه‌های مختلف اسپایدرمن پرداخته است.

 

در ادامه می‌توانید دومین تریلر انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse را تماشا کنید.

بررسی ایستراگ و نکات دومین تریلر انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

کراس اور با دنیای لایو اکشن اسپایدرمن؟

بسیار خب، نکته اول در تریلر رسمی Across the Spider-Verse گنجانده نشده و تنها در آغاز نسخه بین المللی قابل مشاهده است. نسخه بین المللی تریلر با مونتاژ کوتاهی از سه اسپایدرمن لایو اکشن توبی مگوایر (Tobey Maguire)، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و تام هالند (Tom Holland) آغاز می‌شود که هر کدام به‌یادماندنی‌ترین دیالوگ‌های خود را به زبان می‌‌آورند. این اقدام غیرمنتظره سونی تا حدی به صحت شایعات اخیر مبنی بر حضور افتخاری این سه نفر در داستان مولتی‌ورسی Across the Spider-Verse قوت می‌بخشد. با این حال اگر احتمال دیده شدن نسخه‌های لایو اکشن اسپایدرمن در کنار مایلز مورالز شمیک مور (Shameik Moore) و گوئن استیسی هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) برای بعضی از طرفداران غیرممکن به‌نظر بیاید، اما با توجه به کراس اور رویایی Spider-Man: No Way Home می‌توان تا حدودی انتظار تقابل دنیاهای موازی را در این انیمیشن داشت.

 

اولین نگاه رسمی به آنتاگونیست اصلی

بعد از مونتاژ کوتاه اسپایدرمن‌های لایو اکشن و زنده شدن خاطراتی شیرین، مایلز مورالز را در یک فروشگاه زنجیره‌ای می‌بینیم که برای اولین بار با اسپات (The Spotآنتاگونیست اصلی انیمیشن با صداپیشگی جیسون شوارتزمن (Jason Schwartzman) مواجه می‌شود. در کمیک‌ها جاناتان اوهن ملقب به اسپات، دانشمندی است که در نتیجه آزمایشی خطرناک، بدنش با لکه‌های سیاه پوشیده شده است. او به سرعت متوجه می‌شود که نقاط یا لکه‌های سیاه رنگ در واقع دریچه‌هایی متصل به زمان و فضا هستند، به این معنی که او می‌تواند به‌وسیله آن‌ها به هر خط زمانی موجود در مولتی‌ورس سفر کند. علیرغم نقش کلیدی او به‌عنوان آنتاگونیست اصلی، متاسفانه خیلی در این تریلر جدید به شخصیت اسپات پرداخته نشده است. بعد از آشنایی عجیب و غریبش در فروشگاه زنجیره‌ای، مایلز بلافاصله سعی می‌کند جلوی اسپات بگیرد درحالی که باید به‌همراه پدر و مادرش جهت گرفتن کارنامه به مدرسه برود.

 

ملاقات با نسخه‌های مختلف اسپایدرمن در سراسر مولتی‌ورس

در ادامه درست مثل تریلر قبلی، مایلز و گوئن از طریق پرتال‌های چندجهانی شش ضلعی، به مقر مخصوصی سفر می‌کنند که محل تلاقی تمامی نسخه‌های اسپایدرمن در سراسر مولتی‌ورس است. به‌جز زن عنکبوتی جسیکا درو با صداپیشگی ایزا ری (Issa Rae) که در تریلر قبلی باهاش آشنا شدیم، این بار نوبت به اسپایدر پانک با صداپیشگی دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) و اسپایدرمن ایندیا با صداپیشگی کاران سونی (Karan Soni)، بازیگر نقش دوپیندر در فیلم‌های ددپول رسیده است تا در کانون توجه قرار بگیرند. با رسیدن به لابی مقر اسپایدرورس، مایلز با اسپایدرمن ۲۰۹۹ اسکار آیزاک، رهبر گروه Spider-Force آشنا می‌شود که مشغول مبارزه با والچر است. درست مثل کمیک‌ها، گروه Spider-Force متشکل از قدرتمندترین نسخه‌های مختلف اسپایدرمن است که مسئولیت حافظت از مولتی‌ورس در برابر هر گونه تهدید کوچک و بزرگ را برعهده دارند. سپس اسپایدرمن ۲۰۹۹ مچ‌بندی به نام گوبر که در سکانس پس از تیتراژ Into the Spider-Verse دیده بودیم را به گوئن استیسی می‌دهد تا به‌عنوان عضو جدید به گروه او بپیوندد. با این حال وقتی مایلز مشتاقانه سعی می‌کند مثل گوئن وارد گروه شود، میگل مخالفت می‌کند. اما چرا؟

 

اشاره مستقیم میگل اوهارا به دنیای سینمایی مارول

خب پیش‌تر اشاره کردیم که میگل با در درخواست مایلز مورالز پیرو پیوستن به گروه اسپایدرورسی مخالفت می‌کند. او صراحتا دلیل مخالفتش را بیان نمی‌کند اما هرچیزی که باشد به احتمال زیاد به دستکاری زمان و مکان مربوط می‌شود، زیرا او با اشاره مستقیم به دنیای سینمایی مارول و وقایع فیلم Spider-Man: No Way Home خطاب به مایلز گفت “تو هرگز نمی‌توانی عضوی از این گروه باشی، حتی مجبورم نکن درباره دکتر استرنج و اون بچه زرنگ خط زمانی ۱۹۹۹۹۹ حرف بزنم”. در حالی که واقف بودن میگل اوهارا به وقایع دنیای سینمایی مارول به‌طرزی غیرقابل توصیفی هیجان انگیزه، اما از طرفی هم طرفداران را گیج کرده است، زیرا در فیلم مولتی‌ورسی Doctor Strange in the Multiverse of Madness، کریستین پالمر به دکتر استرنج گفت که طبق تحقیقات اخیرش، خط زمانی او Earth-616 نام دارد. این باعث شد بسیاری خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول را زمین ۶۱۶ خطاب کنند اما حالا که میگل اوهارا مستقیما به وقایع فیلم Spider-Man: No Way Home اشاره کرده و درست مثل کوین فایگی (Kevin Feige) و ایمان ولانی (Iman Vellani)، بازیگر شخصیت میس مارول، آن را زمین ۱۹۹۹۹۹ نامیده، بسیاری گیج شدند که خط زمانی اصلی MCU کدام یک از زمین‌های نام برده شده است.

 

انتخابی فاجعه‌بار؟

برگردیم به دلیل مخالفت اوهارا با پیوستن مایلز به گروه Spider-Force. بعد از ملاقات دوباره مایلز با پیتر بی پارکر جیک جانسون (Jake Johnson) و دخترش میدی پارکر که مثل خودش دارای قدرت‌های عنکبوتی است، اوهارا به مایلز در مورد خطرات اسپایدرمن بودن هشدار می‌دهد. او به‌طور خلاصه اظهار می‌کند که به‌عنوان یک ابرقهرمان همیشه نمی‌توان کسانی که دوست داریم را نجات بدهیم، درست مثل اسپایدرمن اصلی که قادر به نجات عمو بن نبود و اسپایدر گوئن که به اندازه کافی سریع عمل نکرد تا پیتر پارکر جهانش را نجات بدهد (رفرنسی به اتفاق تلخ فیلم The Amazing Spider-Man 2 ولی برعکس؟). در ادامه میگل توضیح می‌دهد که اسپایدرمن بودن یک نوع “فداکاری” است چراکه همیشه باید بین نجات کسانی که دوست داری و بقیه آدم‌های دنیا یکی را انتخاب کنی. سپس باری دیگر شخصیت اسپات را می‌بینیم که در مرکز مولتی‌ورس نشسته و پرتال‌های متعددی به تمامی جهان‌های اسپایدرمن باز کرده است.

اینطور که به نظر می‌رسد اوهارا قصد دارد دنیای مایلز را از بقیه قسمت‌های اسپایدرورس جدا کند، زیرا اسپات به دنیای مایلز تعلق دارد و به‌عنوان ابرشروری قدرتمند که می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به اسپایدرورس وارد کند، تهدیدی بزرگ برای هر اسپایدرمن و خانه آنها به شمار می‌رود. ظاهرا اوهارا قصد دارد دنیای مایلز را قربانی کند و برای انجام این کار، او نمی‌تواند اجازه بدهد تا مایلز به خانه بازگردد و سعی کند خانواده، دوستان و کل دنیایش را نجات بدهد. جای تعجب نیست که مایلز شیفته این نقشه نباشد، به‌همین دلیل تصمیم می‌گیرد فرار کند و اینجاست که توسط نسخه‌های مختلف اسپایدرمن تعقیب می‌شود.

 

معرفی شخصیت اسپایدر بایت

در کنار جسیکا درو، پیتر بی پارکر، اسپایدر پانک و سایر اسپایدرمن‌ها، شخصیت دیگری که در این تریلر به مخاطبین معرفی شد، اسپایدر بایت (Spider-Byte) نام دارد. اسپایدر بایت که در کمیک‌ها با نام مارگو نیز شناخته می‌شود (نام خانوادگی او در کمیک‌ها فاش نشده است)، از دنیایی غنی از فناوری می‌آید که مردم بیشتر وقت خود را در متاورس می‌گذرانند. او یکی از شخصیت‌های متعددی بود که در پوستر رسمی و بین المللی Across the Spider-Verse نشان داده شد و حضورش در انیمیشن را اسپویل کرد. با توجه به اینکه اوهارا متعلق به آینده‌ای مدرن است، احتمال دارد که اسپایدر بایت یکی از اولین اعضای گروه Spider-Force باشد زیرا او می‌تواند به میگل کمک کند تا فناوری‌های دیگری اختراع کند. فناوری‌هایی که می‌توانند اسپایدرمن‌های دیگر را ردیابی کند، یا حتی به او کمک کند تا نسخه بهتری از مچ‌بند سفر در مولتی‌ورس را بسازد. بنابراین انتظار می‌رود که اسپایدر بایت ایفاگر نقش مهمی در داستان Across the Spider-Verse باشد.

 

اسپایدرمن‌ اسمبل!

مایلز که از نقشه میگل وحشت‌زده شده، پا به فرار می‌گذارد و بقیه به دستور اسپایدرمن ۲۰۹۹ او را تعقیب می‌کنند. پیتر بی پارکر هم با گفتن جمله “این چیزی نبود که درباره‌اش حرف زدیم” نشان داد که از نقشه میگل باخبر نبوده و قرار نیست به او در گرفتن مایلز کمک کند. درگیری آنها در سرتاسر شهر و شاید دنیا‌های دیگر ادامه می‌یابد و مایلز در آخر به میگل می‌گوید “همه سعی دارند بگویند که داستانم چگونه به‌پایان خواهد رسید، اما من شانس خودمو امتحان می‌کنم”. در آخر هم صدایی ناشناس به همه اسپایدرمن‌ها دستور می‌دهد تا جلوی اسپایدرمن (به احتمال زیاد میگل اوهارا یا پیتر بی پارکر) را بگیرند، اینجاست که بن رایلی ملقب به اسکارلت اسپایدر برای اولین بار دیده می‌شود. درنهایت تمامی اسپایدرمن‌ها از جمله نسخه اینسامنیاک گیمز از بازی محبوب Marvel’s Spider-Man PS4/PS5، آنلیمیتد اسپایدرمن از انیمیشن سریالی قدیمی سال ۱۹۹۹ و نسخه‌ای نامعلوم که لباسی شبیه لباس جدید اسپایدرمن تام هالند دارد، همگی با انگشت به همدیگر اشاره می‌کنند (اشاره‌ای مستقیم به معروف‌ترین میم اسپایدرمن).

انیمیشن به‌شدت مورد انتظار Spider-Man: Across the Spider-Verse در تاریخ ۲ ژوئن سال جاری (۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲) و دنباله آن با نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse در تاریخ ۲۹ مارچ سال ۲۰۲۴ (۱۰ فروردین سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهند شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از این تریلر جذاب لذت بردید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.1 7 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا