جزئیاتی از لباس جدید پیتر پارکر در فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home لو رفت

ترکیبی از مرد آهنی و مرد عنکبوتی

پیتر پارکر در فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home

یکی از اکشن فیگرهای جدید مرتبط با فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home تصویر تازه‌ای از لباس متفاوت پیتر پارکر (Peter Parker) با بازی تام هالند را نشان می‌دهد که در واقع ترکیبی از لباس مرد آهنی، با همان کاستوم همیشگی و قرمز رنگ مرد عنکبوتی است.

طی سالیان گذشته و عملا در هرکدام از فیلم‌های سری مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول، شاهد لباسی متفاوت برای این کاراکتر محبوب بوده‌ایم. در ابتدا و زمانی که پیتر پارکر جوان تازه شروع به فعالیت برای کمک به مردم کرده و با سارقان مبارزه می‌کرد، لباسی خانگی و بسیار قدیمی داشت که شاید اگر چندبار بیشتر از حد معمول می‌پرید و در هوا پیچ و تاب می‌خورد، کاستوم اولیه او پاره می‌شد و آبرو برای مرد عنکبوتی محبوب نمی‌ماند! با این حال بعد از اینکه تونی استارک (Tony Stark) پیتر را پیدا کرد و او را در فیلم Capitain America: Civil War به تیم خود اضافه کرده بود، لباس تازه‌ای را برای او فراهم کرد که با استفاده از ویژگی‌های عجیب و هوشمند آن، می‌توانست رفتار پارکر را زیر نظر گرفته و از طرفی قدرت بیشتری را به این ابرقهرمان کم سن و سال بدهد.

همچنین دو مرد عنکبوتی قبلی با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد نیز به روشی متفاوت لباس خود را ارتقا می‌دادند و از ویژگی‌های جدید برای آن استفاده می‌کردند. اما نکته‌ای که درباره اسپایدرمن حاضر در جهان سینمایی مارول وجود دارد، این است که پس از رسیدن به آن لباس فوق‌العاده قدرتمند در Avengers: Infinity War، دیگر چه چیزی می‌تواند برای پیتر پارکر در مقابل تهدیدهای جدید، تازگی داشته باشد؟

شاید پارکر از جادو استرنج در فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home بهره ببرد

در واقع لباسی که پیتر پارکر در فیلم Avengers: Infinity War به دست آورد، حاصل آخرین تکنولوژی تونی استارک بود که هنگام رفتن به فضا آن را به شاگرد جوان خود هدیه کرد. پیتر نیز در پاسخ به این لطف، اظهار کرده بود که داخل این زره بوی ماشین نو را می‌دهد! این لباس در واقع به علاوه استفاده از تکنولوژی نانو برای دفع ضربات، دارای چهار شاخک برای اسپایدرمن بود تا او را به صورت تمام و کمال شبیه به یک عنکبوت واقعی کند. همچنین قابلیت‌هایی مانند Instant Kill در این زره وجود داشت تا از این شاخک‌ها برای حمله خودکار و کشنده استفاده کند. به علاوه، لازم به ذکر است که این شاخک‌ها برای دفع ضربات ناشی از زمین خوردن نیز به شدت پیتر و حتی یارانش را کمک کرده بود.

با این وجود در فیلم Spider-Man: Far From Home باز هم دیدیم که پیتر پارکر باز هم می‌تواند لباس تازه‌ای را با استفاده از تکنولوژی استارک برای خود بسازد و احتمالا همین روند در دنباله این اثر نیز ادامه خواهد داشت؛ به نحوی که اسباب بازی‌های تازه منتشر شده از آدمک اسپایدرمن، به طرح جدید مشکی، قرمز و طلایی اشاره دارند.

در واقع این آدمک‌ها در حال حاضر در برخی از کشورها قابل خرید هستند و کاربران بسیاری توانسته‌اند تا نمونه‌هایی از آن را به دست آورند. با این وجود، درباره اینکه آیا این لباس جدید قابلیتی را هم خواهد داشت یا که نه، هنوز هیچ چیز مشخص نیست؛ یا حداقل بهتر است بگوییم که برای این آدمک‌ها طرح تازه‌ای به جز رنگ جدید گذاشته نشده و باید منتظر باشیم تا ببینیم که در فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home چه ویژگی‌هایی برای لباس جدید پیتر پارکر در نظر گرفته شده است. بخصوص اینکه داکتر استرنج هم در این اثر حضور داشته و احتمالا نقش مهمی را در روایت تازه مرد عنکبوتی بازی خواهد کرد.

جزئیات داستانی این فیلم در حال حاضر توسط استودیو مارول به صورت صد درصد محفوظ باقی مانده و تنها چیزی که درباره آن وجود دارد، برخی شایعات و گزارش‌هایی هستند که ادعا می‌کنند روایت No Way Home درباره جهان موازی و به عبارتی شکل‌گیری یک مولتی‌ورس دیوانگی خواهد بود که شروع آن را در سریال Loki دیده بودیم. البته درباره این مورد هم برخی اشاره‌ها وجود دارد که از جمله آن می‌توان به حضور توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و همان دکتر اختاپوسی اشاره کرد که در گذشته در فیلم‌های دیگر اسپایدرمن کشته شده بودند. حال این هرج و مرج و بی‌نظمی در خط زمانی پیتر پارکر با بازی تام هالند، قاعدتا باعث می‌شود تا سایر مرد عنکبوتی‌ها نیز به جهان سینمایی مارول قدم گذاشته و همه چیز را مرتبط با هم بخوانند! از طرفی نیز این مسئله با واقعیت یک جهان در ارتباط خواهد بود که عملا بار وظایف داکتر استرنج برای پاکسازی و نظم بخشیدن به آن را سخت‌تر می‌کند.

حال اگر استرنج در این فیلم حضور داشته باشد، قاعدتا شاهد اضافه شدن برخی ویژگی‌های جادویی برای پیتر پارکر و لباسش خواهیم بود. به خاطر داشته باشید که استرنج چطور در فیلم Avengers: Infinity War به پیتر کمک کرده بود تا با ثانوس طی چند سکانس مبارزه کند. همچنین کشته شدن تونی استارک ممکن است به این منجر شود که استرنج استاد جدید پارکر خواهد بود.

اما نظر شما درباره فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home چیست؟ آیا بالاخره شاهد یک تریلر از این اثر مورد انتظار طی هفته‌های آینده خواهیم بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا