#مهسا_امینی

روند ساخت مرد عنکبوتی 3 به کجا رسیده است؟

تاخیر پشت تاخیر

روند ساخت مرد عنکبوتی 3 به کجا رسیده است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
روند ساخت مرد عنکبوتی 3

اگر گزارش منتشر شده در فضای مجازی صحت داشته باشد، روند ساخت مرد عنکبوتی 3 بار دیگر با تاخیر مواجه شده است.

پس از اینکه ساخت دنباله‌ی Spider-Man: Far From Home چراغ سبز را از مدیران دریافت کرد، تیم تولید تصمیم گرفت پروژه‌ی خود را در تابستان سال جاری میلادی وارد فاز تولید کند اما شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی مانع چنین اتفاقی شد. با ادامه‌دار شدن همه‌گیری، گزارش‌های غیررسمی از موکول شدن فیلمبرداری به پاییز امسال خبر دادند. با گذشت مدت کوتاهی، تام هالند (Tom Holland) بازیگر نقش پیتر پارکر در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرد روند ضبط صحنه‌ها احتمالا تا فوریه‌ی سال آینده‌ی میلادی به پایان می‌رسد؛ خبری که می‌شد آن را حکم تاییدی بر گزارش‌های غیررسمی دانست. اینطور که به نظر می‌رسد، برنامه‌ریزی‌ها بار دیگر تغییر کرده است.

وب سایت The Direct با انتشار یک مطلب اختصاصی به روند ساخت مرد عنکبوتی 3 پرداخته است. با توجه به ادعای نویسنده، استودیوهای مارول و سونی پیکچرز رلیسینگ مشغول برنامه‌ریزی هستند تا فاز تولید را در ژانویه یا فوریه‌ی سال آینده‌ی میلادی (۱۲ دی الی ۱۰ اسفند) آغاز کنند. اگر پیشرفت پروژه طبق روال عادی پیش برود، می‌توان انتظار داشت آخرین صحنه در تابستان سال آینده ضبط شده و فاز تولید در آن موقع به پایان برسد. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران مدت زمان کافی‌ای را در اختیار خواهند داشت تا فرایندهای مربوط به پس‌تولید (کنار هم قرار دادن صحنه‌ها، آماده‌سازی جلوه‌های ویژه، صداگذاری و غیره) را به پایان برسانند. در ضمن، تام هالند در حال حاضر مشغول فیلمبرداری Uncharted است. محصول سونی حکم یک پیش درآمد را برای سری بازی‌های آنچارتد داشته و به نحوه‌ی آغاز همکاری میان نیتن دریک و ویکتور سالیوان می‌پردازد.

اگرچه فیلمنامه‌ی مرد عنکبوتی 3 کاملا آماده شده اما سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی مارول اجازه نداده تا هیچ اطلاعاتی از آن به بیرون درز پیدا کند. با این حال، مطمئن هستیم جدیدترین ساخته‌ی جان واتس (Jon Watts) مدت کوتاهی پس از Spider-Man: Far From Home جریان دارد. در بخش‌های پایانی قسمت قبلی نه تنها هویت ابرقهرمانی پیتر پارکر لو رفت، بلکه از سوی میستریو به قتل انسان‌های بی‌گناه در لندن متهم شد. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود بخش زیادی از داستان روی تلاش‌های او برای حفاظت از عزیزانش در برابر افراد شرور و همچنین پاک کردن اتهام تمرکز داشته باشد.

در ابتدا قرار بود جدیدترین فیلم مرد عنکبوتی از تاریخ ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما سونی پیکچرز رلیسینگ برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر داد و ۲۶ آذر (مصادف با ۱۷ دسامبر) را به عنوان تاریخ جایگزین انتخاب کرد. با این حال، احتمال تاخیر دوباره وجود دارد. تونی وینسی‌کوئرا (Tony Vinciquerra) مدیر سونی پیکچرز اینترتینمنت اخیرا اکران آثار بلاک‌باستر در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا را یک «ریسک» خواند و اعلام کرد شرکت‌ها آن‌ها هرگز فیلم‌های پرهزینه‌ی خود را با وجود محدودیت‌ها روی پرده‌ی نقره‌ای نمی‌فرستد. در حال حاضر سینماهای آمریکا با ۶۵ درصد ظرفیت و سینماهای کانادا هم با ۲۵ الی ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

بدین ترتیب، اگر واکسنی برای کووید-۱۹ کشف نشده و همه‌گیری این ویروس مرگبار ادامه یابد، می‌توان انتظار داشت جدیدترین اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌های مرد عنکبوتی طعم تلخ تاخیر را برای دومین بار بچشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا