#مهسا_امینی

اکران Spider-Man 3 حدودا یک ماه عقب افتاده است

این اثر در کریسمس اکران خواهد شد

اکران Spider-Man 3

با طولانی شدن تعطیلی پروژه‌ها به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت سونی پیکچرز رلیسینگ و استودیوی مارول اکران Spider-Man 3 را یک ماه عقب انداختند.

پس از اینکه The Amazing Spider-Man 2 نتوانست از پس انتظارات بربیاید، سونی تصمیم گرفت سیاست تازه‌ای را در قبال مرد عنکبوتی اتخاذ کند. نتیجه‌ی آن، معرفی تام هالند (Tom Holland) به عنوان پیتر پارکر جدید و اضافه شدن این ابرقهرمان به دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۱۶ میلادی بود. تارزن نیویورکی پس از نمایشی کوتاه در Captain America: Civil War، در فیلم اختصاصی خود با نام Spider-Man: Homecoming حاضر شد تا بدین ترتیب مجموعه فیلم‌های جدید مرد عنکبوتی رسما شکل بگیرد.

دو سال بعد، دومین فیلم این مجموعه با نام Spider-Man: Far From Home به سینماهای سراسر جهان آمد و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد. موفقیت‌های این اثر به همین مورد ختم نمی‌شود. جدیدترین ساخته‌ی جان واتس (Jon Watts) توانست در مدت زمان اکران خود به فروشی معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار دست یافته و به پرفروش‌ترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی در تاریخ تبدیل شود. در حالی که مدت زیادی از اکران Far From Home نمی‌گذشت، شرکت سونی و استودیوی مارول ساخت قسمت سوم را تایید و اعلام کردند این اثر در جولای سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود. شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت و همه‌گیری ویروس کرونا سازندگان را مجبور کرد تا پخش Spider-Man 3 را تا نوامبر به تعویق بیاندازند.

با توجه به گزارشی که وب سایت Variety به اشتراک گذاشته، اکران Spider-Man 3 برای دومین بار تاخیر خورده است. این فیلم قرار بود از تاریخ ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۲۶ آذر (مصادف با ۱۷ دسامبر) صبر کنند. اگر برنامه‌ریزی‌ها برای بار سوم تغییر نکند، جدیدترین ساخته‌ی جان واتس اولین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی و همچنین اولین فیلم از دنیای سینمایی مارول خواهد بود که در فصل تعطیلات اکران می‌شود. در ضمن، تنها پنج روز پس از آغاز پخش Spider-Man 3 در سینماها، فیلم Black Adam با نقش‌آفرینی دواین جانسون (Dwayne Johnson) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. فاز فیلمبرداری این اثر اخیرا تاخیر خورده است. از همین رو، عقب افتادن تاریخ اکران آن، اتفاق دور از ذهنی به نظر نمی‌رسد.

Spider-Man 3 قرار بود در ماه جاری میلادی وارد فاز تولید شود اما همه‌گیری ویروس کرونا آن را به تعویق انداخت. طبق اطلاعات رسمی که در این باره منتشر شده‌اند، سونی امیدوار است طی هفته‌های آینده مشکل خاصی به وجود نیامده و روند فیلمبرداری را در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور الی ۹ مهر) آغاز کند. در ضمن، نوشتن فیلمنامه به اتمام رسیده اما هیچ گونه جزئیاتی از آن در دسترس نیست. تنها می‌دانیم این فیلم ادامه‌ی قسمت دوم را به تصویر می‌کشد. در پایان‌بندی قسمت پیشین نه تنها هویت ابرقهرمانی پیتر پارکر لو رفت، بلکه به قتل انسان‌های بی‌گناه متهم شد. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود بخش زیادی از داستان روی تلاش‌های او برای حفاظت از عزیزانش در برابر خلافکاران و همچنین پاک کردن اتهام تمرکز داشته باشد.

تا به این لحظه بازگشت تام هالند و زندایا (Zendaya) قطعی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا