1%
  • 0/10

تلاش‌های دیده نشده اسپنسر برای راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس ستودنی است!

مدیر خستگی‌ناپذیر!

تلاش‌های دیده نشده اسپنسر برای راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس ستودنی است! ۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
تلاش‌های دیده نشده اسپنسر برای راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس ستودنی است!

طبق جدیدترین مصاحبه‌ای که با یکی از کارمندان سابق شرکت مایکروسافت انجام شده، او اظهار کرده که راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس پروژه‌ای بود که فیل اسپنسر (Phil Spencer) خیلی برای آن تلاش کرد و هرگز جواب منفی را برای انجام آن قبول نکرده بود!

گیم پس یا همان Game Pass سرویسی است که در حال حاضر، به صرفه‌ترین حق اشتراک در دنیای گیم تلقی می‌شود. شما به صورت ماهیانه یا سالانه به اندازه کمتر یا حدود ۱ بازی کامل پول پرداخت می‌کنید، سپس می‌توانید تا زمان داشتن سرویس از تمامی عناوین مختلف داخل کتابخانه آن استفاده کنید. حال این بازی‌ها که در کتابخانه گیم پس به صورت ماهیانه به روزرسانی می‌شوند، شامل هر عنوانی از نسل‌های قبل و همچنین جدید، مانند به روزترین عناوین انحصاری ایکس باکس می‌شوند. اما ایا انجام چنین کاری، سود مناسبی را هم برای ایکس باکس و همچنین مایکروسافت دارد؟!

طبق اعلام رسمی یکی از کارمندان سابق استودیو ایکس باکس و شرکت مایکروسافت، حدود پنج سال پیش که جریان گیم پس خیلی جدی‌تر شد و روند راه‌اندازی آن توسط فیل اسپنسر، مدیر کنونی ایکس باکس در حال ادامه دادن بود، او نظرهای منفی بسیاری را از سایر مدیران و کارمندان دریافت کرده بود و حتی افراد سعی داشتند تا کار را به کنسل شدن پروژه بکشانند! با این حال اسپنسر هرگز حتی با وجود مخالف‌های فراوان دست از کار نکشید و سعی کرد به آن‌ها ثابت کند که این کار، چقدر به نفع کاربران و همچنین خود شرکت خواهد بود.

فیل اسپنسر جواب نه به راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس را قبول نمی‌کرد!

به گفته ریچارد اروینگ (Richard Irving) یکی از کارمندان سابق مایکروسافت، اعضای شرکت در جلسه‌های مربوط به پروژه گیم پس، همگی انواع و اقسام نظرهای منفی برای منصرف کردن اسپنسر را ارائه می‌کردند که از مهم‌ترین‌های آن، می‌توان به همکاری نکردن سایر استودیوهای بازی‌سازی و همچنین سودمند نبودن آن اشاره کرد. با این حال اسپنسر جواب خیر را هرگز قبول نمی‌کرد و به همین دلیل نیز ابتدا با زحمت در رأس کار قرار گرفت و سپس با روش خودش کار را جلو برد.

برای انجام این کار، اسپنسر قرار است تا جایزه Lifetime Achievement Award را برای راه‌اندازی گیم پس، جهت دادن به استودیوهای ایکس باکس و همچنین خرید هوشمندانه زنی مکس (Zenimax) و حتی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) دریافت کند. اما جالب است بدانید که در مقابل این اقدامات، اخیرا اعلام شده که سونی هم قصد دارد تا هر چه سریع‌تر روند ساخت یک سرویس مشابه گیم پس را پایه‌گذاری کند، اما طبق شایعات، قیمت آن کمی بیشتر از نمونه مشابه برای کاربران ایکس باکس خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments