مایکروسافت با پروژه اسکارلت به دنبال قدرت، سرعت و نرخ فریم بیشتر است

عنوان قوی‌ترین کنسول دنیا باز هم در اختیار آمریکایی‌ها؟

پروژه اسکارلت

رویداد X019 مایکروسافت علاوه بر معرفی بازی‌ها و سرویس‌های متعدد، خبرهایی از کنسول بعدی مایکروسافت یعنی پروژه اسکارلت را هم در برداشت. با سرگرمی در ادامه ابن خبر همراه باشید.

شرکت مایکروسافت در حال حاضر با کنسول ایکس‌باکس وان ایکس لقب تولیدکننده فدرتمندترین کنسول دنیا را در اختیار دارد و اتفاقاً مانور زیادی هم روی قدرت خام کنسول خود و توانایی رندر تصاویر 4K واقعی می‌دهد. اما آمریکایی‌ها خیال ندارند در نسل بعدی این عرصه را به سونی واگذار کنند. طبق سخنان آرون گرینبرگ، مدیر بخش بازاریابی بازی‌های ایکس‌باکس در جریان رویداد X019، مایکروسافت می‌خواهد با پروژه اسکارلت قدرت، سرعت و نرخ فریم حتی بیشتری برای بازی‌سازان و گیمرها فراهم کند. به گفته او:

تیمی که ایکس‌باکس وان ایکس را ساخته هم‌اکنون روی پروژه اسکارلت کار می‌کند. فکر می‌کنم ما بسیار به خودمان افتخار می‌کنیم که قوی‌ترین کنسول دنیا را ساخته‌ایم. می‌خواهیم که [این راه را] نه فقط با تمرکز روی قدرت، بلکه چیزهایی چون چون سرعت و نرخ فریم ارتقا یافته همراه با پردازنده‌ای قدرتمندتر ادامه دهیم و این ظرفیت‌ها را در اختیار بازی‌سازانمان قرار دهیم.

گرینبرگ می‌گوید که بازی‌ساز از همین حالا در حال تست و بازخورد دادن از پروژه اسکارلت هستند:

ما با توسعه‌دهنده‌ها ملاقات می‌کنیم. در واقع همین حالا به دیدن آنها می‌رویم و اکنون کیت توسعه‌دهنده هم در اختیارشان است. به‌زودی از آنها بیشتر خواهیم شنید اما تا اینجا می‌دانیم که بازخورد اولیه این بوده که آنها نسبت به برنامه‌های ما بسیار هیجان‌زده هستند و در آینده چیزهای بیشتری می‌گویم. منظورم این است که سال آینده برای ما همه چیز به پروژه اسکارلت مربوط می‌شود.

ایکس‌باکس نسل بعدی که در حال حاضر از آن با نام پروژه اسکارلت یاد می‌شود، طبق گزارش‌ها از قابلیت پردازش تصاویر با وضوح 8K و نرخ فریم ۱۲۰ فریم بر ثانیه بهره خواهد برد. هنوز تاریخ عرضه‌ی دقیقی برای کنسول ایکس‌باکس اسکارلت اعلام نشده است اما این سخت‌افزار در تعطیلات 2020 میلادی به بازارهای جهانی راه خواهد یافت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا