آیا در آینده شاهد ساخته شدن فیلم The Amazing Spider-Man 3 خواهیم بود؟

اسپایدرمن اندرو گارفیلد باز می‌گردد!

آیا در آینده شاهد ساخته شدن فیلم The Amazing Spider-Man 3 خواهیم بود؟ نرگس کریمی پور ۲۹ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ مارول
فیلم The Amazing Spider-Man 3

قبل از اینکه در دنیای سینمایی مارول اسپایدرمن با بازی تام هالند وجود داشته باشد، مرد عنکبوتی شگفت انگیز با بازی اندرو گارفیلد وجود داشت. ریبوت سه گانه مرد عنکبوتی سم ریمی و توبی مگوایر که داستان ناگفته والدین پیتر پارکر را فاش می‌کند، مرد عنکبوتی شگفت انگیز سال ۲۰۱۲ مرد عنکبوتی را در مقابل لیزارد با بازی ریس ایفانس قرار داده و پس از آن در دنباله مرد عنکبوتی شگفت انگیز در سال ۲۰۱۴ او را در مقابل الکترو جمی فاکس و گرین گابلین  با بازی دین دی هان قرار داد. مانند مرد عنکبوتی ۴ لغو شده توسط ریمی که زمانی برای اکران در سال ۲۰۱۱ برنامه‌ریزی شده بود، سونی ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 را کنسل کرده و بعدها شخصیت اسپایدرمن را در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی محصول سال ۲۰۱۶، به MCU آورد.

پس از موفقیت پرفروش کراس‌اور انتقام‌جویان استودیو مارول در سال ۲۰۱۲، سونی برنامه‌های جالبی از فیلم‌های به هم پیوسته و مرتبط با The Amazing Spider-Man 2 داشت، این فیلم قرار بود سکوی پرشی برای دنیای Spidey خود سونی باشد و با قسمت سوم The Amazing Spider-Man ادامه یابد. قسمت سوم قرار بود در تاریخ  (۱۰ ژوئن ۲۰۱۶) و مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۴ در تاریخ (۴ می ۲۰۱۸) اکران شوند. اسپین‌آف‌های Venom و The Sinister Six نیز برای تولید برنامه‌ریزی شده بودند، طبق این برنامه‌ها گوستاو فیرز، معروف به جنتلمن با بازی مایکل ماسی، قرار بود تا در نقش شخصیتی شبیه به نیک فیوری حاضر شود و دشمنان مرد عنکبوتی را به خدمت بگیرد. 

قبل از اینکه سونی در سال ۲۰۱۵ پیمان بی‌سابقه‌ای با دیزنی و مارول ببندد، مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ طرح‌ها یا شخصیت‌هایی را تنظیم کرد که می‌توانستند  در دنباله‌های مرد عنکبوتی یا هر جای دیگری در جهان TASM بازگردند.

شخصیت‌های محبوبی از کتاب‌های مصور مانند گربه سیاه، آلیستر اسمیت و گانگستر روسی الکسی سیتسویچ  با هنرنمایی پل جیاماتی که در آخرین لحظات قسمت دوم فرنچایز نقش کرگدن را داشت، قرار بود به نسخه‌ای از فیلم Sinister Six که توسط Oscorp حمایت می‌شد، بپیوندد. 

حتی نورمن آزبورن با بازی کریس کوپر که ظاهراً بر اثر یک بیماری ژنتیکی مرده بود، قرار بود برگردد و به دومین گرین گابلین تبدیل شود. یک صحنه حذف شده پس از تیتراژ از این فیلم نشان می‌دهد که اسکورت سر آزبورن را روی یخ نگه داشته است. یک صحنه حذف شده دیگر، ریچارد پارکر  با بازی کمبل اسکات، پدر دانشمند پیتر را نشان می‌دهد که از جهان مردگان باز می‌گردد، در حالی که پیتر در غم از دست دادن عشق خود گوئن استیسی با بازی اما استون غمگین است. طبق گفته دنیس لیری، فیلم سوم درباره احیای کسانی بود که مرده بودند.

برنامه سونی برای مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ چیست؟

لیری در سال ۲۰۱۵ به IGN گفته بود که بخشی از بحث این بوده است که احتمالاً در قسمت سوم این ایده وجود داشت که مرد عنکبوتی فرمول عجیبی را کشف کرده که می‌تواند این فرمول را بگیرد و افرادی را که در زندگی او مرده‌اند را بازسازی کند. این بحث وجود داشت که کاپیتان جرج استیسی در قسمت سوم حتی پرقدرت‌تر از پیش بازخواهد گشت. 

مارک وب در سال ۲۰۱۷ به Den of Geek گفت، قرار بوده تا سر گرین گابلین فرنچایز را منجمد کرده، و سپس او را به زندگی بازگردانند. همچنین قرار بوده تا در قسمت سوم شخصیتی به نام “جنتلمن” وجود داشته باشد. با این حال زمانی که ساختن این فیلم را شروع کرده‌اند، اوضاع کمی پیچیده شده و آنگونه که تصور می‌کرده‌اند پیش نرفته است. 

وب تایید کرد که در ابتدا قرار بوده است آزبورن پدر شرور اصلی باشد اما در حقیقت پسر جهش یافته او هری آزبورن جانشین او شد. او قرار بود از زندان بیرون بیاید و Sinister Six را رهبری کند.

برخی از این برنامه‌ها در نهایت در MCU تحقق یافت. یک مرد عنکبوتی تازه کار، کرکس با بازی مایکل کیتون را در فیلم مستقل مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه در سال ۲۰۱۷ شکست داد و سپس گرین گابلین با بازی ویلیام دفو از فیلم مرد عنکبوتی یک تیمی از شرورهای چندجانبه را در فیلم Spider-Man: No Way Home رهبری کرد. 

حال شایعاتی شنیده می‌شود که خبر از تلاش‌های سونی برای ساخت مجدد مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ می‌دهند. پس از ساخت فیلم  Venom، Venom: Let There Be Carnage و اسپین آف‌های بعدی مانند فیلم Morbius و Kraven the Hunter به نظر می‌رسد که سونی ایده‌های جالبی برای جهان مرد عنکبوتی شگفت انگیز دارد و همه چیز هنوز تمام نشده است. حتی گفته می‌شود که ساختمان آسکورپی که در تریلر فیلم موربیوس دیده شد، همان ساختمان آسکورپی است که در فرنچایز مرد عنکبوتی شگفت انگیز وجود دارد. همچنین پس از اکران فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست طرفداران اندرو گارفیلد کمپین #MakeTASM3 را به راه انداخته‌اند و خواستار ساخت قسمت سوم این اثر شدند. ظاهرا هم این کمپین فکر ساخت دنیاله فرنچایز مرد عنکبوتی شگفت انگیز را به سر سونی انداخته است. 

آیا شما نیز به ساخته شدن قسمت سوم فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز علاقه دارید؟ مرد عنکبوتی مورد علاقه شما کیست؟

3.3 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

29 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا