1%
  • 10/10

سونی از چهارمین برداشت لایو اکشن اسپایدرمن رونمایی کرد

اسپایدرمن دنیای مادام وب کیست؟!

سونی از چهارمین برداشت لایو اکشن اسپایدرمن رونمایی کرد ۱۲ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
چهارمین برداشت لایو اکشن اسپایدرمن

سونی پیکچرز بالاخره در فیلم Madame Web از چهارمین برداشت لایو اکشن اسپایدرمن رونمایی کرد، اما آن چیزی که فکر می‌کنید نیست.

در ابتدا انتظار می‌رفت که اقتباس لایو اکشن Madame Web یک فیلم مولتی‌ورسی با محوریت شخصیت کاساندرا وب باشد که داستانش درنهایت به راه اندازی یک رویداد کراس اوری بزرگ ختم می‌شود، اما متاسفانه اینطور نیست. در عوض شاهد روایت داستانی شلخته و حوصله‌سربر با شخصیت‌هایی بی‌روح بودیم که در دنیایی مستقل از فرانچایز محکوم به شکست سونی جریان دارد. شاید مادام وب داستان، شخصیت‌پردازی و جلوه‌های ویژه فوق‌العاده ضعیفی داشته باشد، اما حداقل به یکی از حقایق تغییر ناپذیر کمیک‌ها، یعنی الزام حضور شخصیت اسپایدرمن در تمامی دنیاهای موازی پایبند است.

دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa)، کارگردان فاجعه سینمایی Morbius، سال گذشته در رابطه با این موضوع صحبت کرده بود. او اظهار داشت که یکی از قوانین اسپایدر ورس، حضور اسپایدرمن در تمامی دنیاهای موازی است و به‌همین خاطر همیشه احتمال معرفی شدن یک برداشت لایو اکشن جدید وجود دارد.

اگر کمیک خوانده باشید می‌دانید که هر دنیای موازی اسپایدرمن منحصر به‌فرد خود را دارد. اصلا در تعریف تئوری مولتی‌ورس آمده که بی‌نهایت دنیا در موازات یکدیگر قرار دارند که هر کدام کمی نسبت به دیگری متفاوت هستند. بنابراین می‌توان گفت که در تمامی دنیاها، اسپایدرمن، چهار شگفت انگیز یا تونی استارک وجود دارد، فقط ممکن است از نظر ظاهری یا رفتاری کمی متفاوت باشند. در اسپایدر ورس نیز قانون مشابهی داریم که می‌گوید حضور اسپایدرمن یا اسپایدرومن در تمامی دنیاهای موازی الزامی است. به‌همین خاطر همیشه احتمال معرفی یک برداشت جدید وجود دارد.

اسپایدرمن دنیای Madame Web کیست؟ در فیلم مادام وب یک خط داستانی فرعی وجود دارد که قرار گرفتن بن پارکر در مسیری آشنا را به تصویر می‌کشد. در یکی از سکانس‌ها کاساندرا وب در جشن حمام نوزادی شرکت می‌کند که در آینده توسط عنکبوتی رادیو اکتیو گزیده می‌شود. بله این نوزاد کسی نیست جز پیتر پارکر. از آنجایی که وقایع فیلم در سال ۲۰۰۳ جریان دارد، پیتر پارکر دنیای مادام وب نمی‌تواند برداشت لایو اکشن توبی مگوایر (Tobey Maguire)، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) یا تام هالند (Tom Holland) باشد. بنابراین می‌توان با اطمینان گفت که سونی پیکچرز با اکران فاجعه سینمایی Madame Web، رسما چهارمین برداشت لایو اکشن اسپایدرمن را معرفی کرده است.

آیا اسپایدرمن دنیای مادام وب به فرانچایز محکوم به شکست سونی راه پیدا می‌کند؟ احتمال اینکه سونی بخواهد اسپایدرمن دنیای مادام وب را از فرانچایز سینمایی خود جدا کند، خیلی کم و احمقانه است، زیرا اینگونه باید دو بازیگر جدید را برای ایفای نقش دو برداشت متفاوت از یک شخصیت پیدا کند که هم پرهزینه است و هم گیج‌کننده. بنابراین منطقی‌ترین گزینه، منتقل کردن اسپایدرمن دنیای مادام وب به فرانچایز SSU از طریق مولتی‌ورس است. البته با توجه به بی‌برنامگی سونی، احتمال تحقق یافتن این سناریو نیز کم است.

فیلم Madame Web هم اکنون روی پرده‌ سینماها است و به احتمال قوی خیلی زود به سرویس‌های استریم منتقل خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments