اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر

پنج دلیل که اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر باید ساخته شود

بازگشت کهنه‌کار

پنج دلیل که اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر باید ساخته شود آیدا امشاسفند ۱۹ ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ مارول

توبی مگوایر بالاخره در Spider-Man: No Way Home دوباره لباس اسپایدرمن را بر تن کرد، اما این داستان نباید به اتمام برسد و دلایل زیادی هست که اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر باید ساخته شود.

این بازیگر بعد از ده سال، باز هم در قسمت سوم فرانچایز Spider-Man با کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi)، در کنار تام هالند (Tom Holland) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) نقش پیتر پارکر را بر عهده گرفت. این فیلم انتظارات را برای طرفداران مارول بسیار بالاتر برد و MCU را همچنان در صدر جدول بازار نگه‌داشت.

 تماشاگران و سم ریمی به شدت معتقدند که قسمت چهارم این فرانچایز باید ساخته شود و تعداد زیادی از کمیک‌ها نیز برای بازسازی انتخاب شده‌اند. البته سم ریمی بلافاصله بعد از اتمام Spider-Man 3 ساخت Spider-Man 4 را شروع کرد.

این فیلم تا به این لحظه، The Vulture و Black Cat را در خود دارد. با در نظر گرفتن این مسئله، و این جریان که زمان زیادی از Spider-Man 4 نمی‌گذرد و بهترین کاندیدا برای ساخت قسمت چهارم این سری، پیتر پارکر و مری جین واتسون قدیمی‌تر و باتجربه تر هستند همچنین دلایل بیشتری برای منطقی بودن این ساخت وجود دارد مانند این مسئله که:

اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر طرفداران زیادی را خوشحال خواهد کرد

Spider-Man: No Way Home برای اولین بار هر سه اسپایدرمن را در یک فیلم کنار هم گذاشت و این جریان چیزی بیشتر از تبلیغات برای خود فیلم بود. همکاری تام هالند، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد پرسپکتیوهای زیادی را به فیلم اضافه کرد، شخصیت‌هارا بهتر رشد داد و همچنین طرفداران را به یاد اسپایدرمن‌هایی انداخت که قبل از پیتر پارکر تام هالند دوست داشته شده بودند.

همچنین بازی مگوایر و گارفیلد هم تماشاگرانی را به این فرانچایز اضافه کرد. علاوه بر این، No Way Home باز هم نظر طرفداران را به سمت مگوایر جذب کرد. در حالی که گارفیلد با علاقه بیشتری به سمت دانستن در مورد اسپایدرمن خود رفت، مگوایر جهت مخالف را در پیش گرفت و کمترین جزئیات را در مورد پیتر پارکر خود در قسمت سوم فرانچایز فاش کرد.

هر دو رویه باعث شد علاقه بینندگان به دیدن بازگشت این دو در فیلم‌های انفرادی خودشان بیشتر شود. البته در مورد مگوایر می‌توان گفت که با وجود زندگی دوگانه او، مری جین داستان مگوایر آسیبی ندیده و باهم زندگی می‌کنند و به این دلیل، نمایش توبی مگوایر و ایده بازی او در یک فیلم انفرادی دیگر از مرد عنکبوتی بسیار هیجان‌انگیزتر می‌باشد.

علاقه بازیگران به بازگشت در نقش‌های خود

مگوایر به اندازه مخاطبان مشتاق بازگشت به نقش خود و بازی به عنوان پیتر پارکر بوده و در بیشتر مصاحبه‌هایی که داشته این مسئله را عنوان کرده است. هم بازی‌های مگوایر، کریستین دانست (Kirsten Dunst) بازیگر نقش مری جین و ویلیم دفو (Willem Dafoe) در نقش Green Goblin هم اعلام کرده‌اند که در صورت بازسازی خوب این فیلم، مشتاق بازگشت هستند.

سم ریمی قسمت بعدی را کارگردانی می‌کند

کارگردانی سم ریمی برای یکی دیگر از فیلم‌های اسپایدرمن توبی مگوایر بسیار خوشایند خواهد بود و خوشبختانه این کارگردان افسانه‌ای در سال ۲۰۲۲ با Doctor Strange in the Multiverse of Madness به بازسازی‌های مارول بازگشت.

همچنین قسمت سوم Spider-Man اثبات کرد که ریمی به اندازه کافی با سینمای ۲۰۰۰ آشنایی دارد و در عین حال بسیار از بازگشت مگوایر به سینما راضی بود. با بازگشت توبی مگوایر و سم ریمی هر دو به فیلمسازی مارول و این نکته که بیشتر بازیگران سه‌گانه برای بازگشت ابراز خوش‌ حالی کرده‌اند، بازگشت سم ریمی هم با قسمت چهارم این فرانچایز به خوبی با عقل جور در می‌آید.

داستان اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر بسیار جالب خواهد بود

در No Way Home پیتر پارکر مگوایر اعلام کرد که او و مری جین با بازی کریستین دانست هنوز هم با هم زندگی می‌کنند، و به دلیل اینکه رابطه آنها رکنی اصلی از فیلم‌ها می‌باشد اسپایدرمن 4 موقعیتی عالی برای کنکاش این رابطه است.

به عنوان قدیمی‌ترین و جا افتاده‌ترین اسپایدرمن، او و مری جین را می‌توان والدین بی‌نظیر می‌دی پارکر (Mayday Parker) نشان داد. می‌دی پارکر، که در کمیک‌های MC2 معرفی شد، Spider-Girl آینده Marvel خواهد بود.
اسپایدرمن توبی مگوایر و مری جین با بازی دانست، همچنان نقاط مثبت فیلم Spider-Man 4 خواهند بود، ولی می‌دی مشکلات و درگیری‌های جدیدی را برای آنها فراهم می‌کند و همچنین آینده فرانچایز ریمی را تضمین می‌کند.

می‌دی با همان قدرت‌های پدرش، پیتر پارکر متولد می‌شود و می‌خواهد به‌عنوان یک جنگجوی ناشناس مانند اسپایدرمن به مردم کمک کند، اما پیتر و مری جین، به دلیل محافظت از او، می‌دی را از آزادی‌هایی منع می‌کنند. در حالی که اکثر اکشن‌های فیلم بر روی اسپایدرمن متمرکز است، معرفی می‌دی به طرفداران اطمینان می‌دهد که نیویورک همیشه یک محافظ خواهد داشت و در عین حال تضمینی برای ساخت فیلم Spider-Girl خواهد بود.

احتمالا در ساخت Spider-Man 4، درگیری Green Goblin و توبی مگوایر مانند No Way Home نادیده گرفته نشود

اسپایدرمن توبی مگوایر نتوانست دوباره با گرین گابلین در No Way Home بجنگد، اما ویلم دفو حاضر است دوباره نقش گابلین را بازی کند، اگر فیلم‌ها و کمیک ها دلیل ارزشمندی برای بازگرداندن دفو ارائه دهند.

در کمیک‌ها، نورمن آزبورن از طریق یک retcon جان سالم به در برده و درگیری دوباره‌ایی با توبی مگوایر درست می‌کند و این دفعه قبل از بازگشت، بقیه ویلن‌ها را هم دستکاری می‌کند. اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر می‌تواند از ویلن‌های مختلف کمیک‌ها مثل Hobgoblin یا Jackal استفاده کرده و بعد از جریاناتی، مغز اصلی ماجرا یعنی Green Goblin را فاش کند.

Spider-Man 4 با بازی توبی مگوایر، می‌تواند گرین گابلین را بازگرداند و می‌دی را با داستانی جذاب و آزادانه برخلاف کمیک‌هایی که خوب ارائه نشدند روی کار بیاورد. این اولین باری نیست که فیلم اسپایدرمن یک کمیک جنجالی را به فیلمی با استقبال خوب تبدیل می کند.

No Way Home بر اساس کمیک One More Day ساخته شده است و این فیلم تواسته یکی از کم طرفدارترین و بدترین کمیک‌های اسپایدرمن را به داستانی قابل توجه تبدیل کند. Spider-Man 4  بینندگان و بازیگران اصلی فرانچایز سم ریمی را به طور یکسان خشنود می کند، در حالی که داستان هیجان انگیز اسپایدرمن توبی مگوایر را ادامه داده و آینده ای را برای تداوم این فرانچایز تضمین می‌کند .

4 49 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا