سونی از یک نماد جدید برای استودیوهای پلی‌استیشن رونمایی کرد

تمام عناوین فرست‌پارتی پلی‌استیشن در نسل بعدی این نماد را خواهند داشت

سونی از یک نماد جدید برای استودیوهای پلی‌استیشن رونمایی کرد سید مجتبی محمودی ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ تریلر بازی

شرکت سونی دیروز از یک نماد جدید برای استودیوهای داخلی پلی‌استیشن رونمایی کرد و قرار است آن را برای تمامی عناوین فرست‌پارتی خود در نسل بعدی استفاده کند.

سونی دیروز از یک برند جدید برای استودیوهای داخلی خود خبر داد که استفاده از یک نماد جدید هم جزوی از آن است. تمام عناوینی که در نسل آینده توسط استودیوهای داخلی سونی به طور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 ساخته خواهند شد، این نماد روی باکس‌آرت آن‌ها ثبت می‌شود و هنگام ورود به بازی هم انیمیشن بالا اجرا خواهد شد. انیمیشنی که نمایش‌دهنده‌ی تعدادی از شاخص‌ترین آثار این استودیوهاست و بی‌شباهت به انیمیشن نمایش لوگوی مارول در آغاز فیلم‌های سال‌های اخیر مربوط به این شرکت نیست.

البته نماد Playstation Studios برای عناوین PS4 هم استفاده خواهد شد، ولی استفاده از آن همزمان با شروع نسل بعد و عرضه‌ی PS4 آغاز می‌شود. در نتیجه عناوینی مثل The Last of Us: Part II و Ghost of Tsushima از آن بهره نخواهند برد.

پس از رونمایی از این نماد، شباهت این انیمیشن به انیمیشن لوگوی مارول بازتاب فراوانی در اینترنت داشت، تا جایی که Eric Lempel یکی از مسئولان اجرایی سونی به آن واکنش نشان داد.

ما همه طرفداران بزرگ مارول هستیم. یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ ما یعنی Spider-Man یک شخصیت مارول را دارد؛ اما این واقعا درباره انجام چیزی ویژه برای بازی‌ها و صنعت ماست.

سینماتیکی که دیده‌اید، چیزی است که چند بازی در آن هستند، اما طی زمان، همان طور که ما فرنچایزهای به‌خوبی ایجاد شده را معرفی می‌کنیم، می‌توانیم آن (سینماتیک) مقدمه را مقداری تغییر دهیم تا فرنچایز را طی سال‌ها و شخصیت‌های جدید که وارد بازی شده‌اند را نشان دهد. چیزهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد که ما به خاطر آن‌ها واقعا هیجان‌زده هستیم.

البته این حرف‌ها این قضیه که انیمیشن معرفی شبیه انیمیشن مارول هست را تغییر نمی‌دهد!

سونی اولین شرکتی نیست که چنین اقدامی را انجام داده است. شرکت مایکروسافت از بدو ورود به صنعت ساخت کنسول و بازی، از برند Microsoft Game Studios و سپس Microsoft Studios برای استودیوهای داخلی خود استفاده می‌کرد، تا این‌که در فوریه ۲۰۱۹ این برند را به Xbox Game Studios تغییر داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا