سونی بدون اعلام رسمی کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ را روانه بازار کرد!

سونی اولین بهبودها را برای غول خود اجرا کرده است

سونی بدون اعلام رسمی کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ را روانه بازار کرد! نیما خدارحمی ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۰
کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵

سونی همیشه در امر بهبود کنسول‌های خود به خوبی عمل کرده و نسل نهم نیز استثنا نیست. کشور استرالیا اولین مهمان کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ است.

در کشور استرالیا برخی افراد متوجه شده‌اند که کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ به‌فروش می‌رسند، ولی نباید زیاد از حد هیجان زده شد. کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ هیچ تغییرات بزرگی از جمله هارد بزرگ‌تر یا سخت افزار قدرتمندتری را به خود ندیده‌اند و این تغییرات محدود به برخی تغییرات جزئی در حد یک پیچ هستند.

به گفته فروشگاه استرالیایی Press Start، این کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ هفته گذشته به دست آن‌ها رسیده‌اند. آن‌ها همچنین معتقد هستند که استرالیا اولین نسخه‌های کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ را دریافت کرده است. این کنسول‌ها همچنین تغییراتی در کد نوشته شده روی جعبه نیز داشتنه‌اند. از روی دیگر این کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ از لحاظ ظاهری تقریبا هیچ تغییری نداشته‌اند. یکی از تغییرات کوچک، پیچ استفاده شده برای پایه کنسول است. در ابتدا شما می‌توانستید این پیچ را تنها به وسیله ابزار مخصوص باز و بسته کنید، ولی حال این پیچ به‌طور کامل عوض شده و شما می‌توانید آن را به راحتی با دست باز و بست کنید.

البته نباید از چنین تغییرات کوچک غافل شد. از زمان عرضه پلی استیشن ۵، این پیچ و پایه آن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات خریداران بود و بسیاری از نحوه قرارگیری آن شکایت داشته‌اند و ایجاد تغییرات در آن توسط سونی را می‌توان به‌معنای اهمیت دادن آن‌ها به نظر مشتریان و کاربران دانست.

تغییرات کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵
سمت راست: پیچ نسخه‌های اولیه / سمت چپ: پیچ کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵

تغییرات به‌وجود آمده در وزن کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵

دیگر تغییر به‌وجود آمده در کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ به وزن آن‌ها مربوط است. همانطور که انتظار می‌رفت این کنسول‌ها شامل هر دو نسخه دیجیتال و استاندارد می‌شوند و البته هر دو کنسول در حدود ۳۰۰ گرم از نسخه اولیه خود سبک‌تر هستند. درحال حاضر هیچ اطلاعاتی مبنی بر تغییرات داخلی ایجاد شده در دست نبوده و نمی‌دانیم وزن این کنسول‌ها به چه روشی کاهش یافته است. حال ما متوجه شده‌ایم که تغییرات خیلی هم جزئی نبوده و سونی تغییرات نسبتا بنیادینی در کنسول‌های خود به‌وجود آورده است.

ما پیش‌تر در ماه می سال جاری میلادی، با خبر ثبت قطعه وایرلس جدیدی برای استفاده در پلی استیشن ۵ توسط سونی روبه‌رو شدیم. این قطعه به‌نظر جایگزینی برای ماژول وای فای تمامی کنسول‌های پلی استیشن ۵ بوده است، ولی بدون شک تا زمانی که این کنسول را بازگشایی نکرده و از تغییرات داخلی آگاه نشویم، نمی‌توانیم چنین موضوع و دلیل مرتبط با کاهش وزن کنسول‌ها را به تایید برسانیم.

درهمین حین باید گفت اگر هنوز به‌دنبال کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ هستید راه سختی پیش‌روی شماست. به گفته سونی مشکل کمبود کنسول‌های پلی استیشن ۵ احتمالا تا سال آینده میلادی نیز برطرف نشده و همانطور که پیش‌تر اشاره شده مشکل آن‌ها کمبود چیپ‌های استفاده شده در این غول‌های نسل نهمی‌ست. بااین حال هنوز بازی‌های زیادی هستند که برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شده و شما نیاز مبرم به خرید کنسول‌های نسل نهمی ندارید. نظر شما درباره کنسول‌های جدید پلی استیشن ۵ چیست؟ فکر می‌کنید تغییرات به‌وجود آمده در این کنسول‌ها بیش از چیزی که ما به آن‌ها اشاره کردیم خواهد بود؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا