#مهسا_امینی

پلی استیشن به زودی از سرویسی شبیه به ایکس باکس گیم پس رونمایی می‌کند!

اسپارتاکوس، مسیری جدید در سیاست‌های سونی

سرویس پلی استیشن اسپارتاکوس

بالاخره سونی به دنبال سیاست‌های جدید رفته و طبق گزارشات قصد دارد به طور مستقیم به مبارزه با سرویس ایکس باکس گیم پس بپردازد. سرویس اسپارتاکوس در حال توسعه توسط سونی‌ست.

گزارش‌هایی جدید از شرکت سونی به گوش رسیده و طبق این گزارش‌ها، آن‌ها در صدد انتشار یک سرویس جدید برای مقابله با سرویس ایکس باکس گیم پس هستند و اینگونه به نظر می‌رسد که این سرویس جدید، دو سرویس قدیمی PlayStation Plus و PlayStation Now را با یکدیگر تلفیق می‌کند.

این گزارش‌ها اولین بار توسط جیسون شریر (Jason Schrier) خبرنگار معروف بلومبرگ منتشر شدند و به گفته او، این سرویس در حال حاضر با نام رمزی اسپارتاکوس (Spartacus) شناخته شده و انتظار می‌رود در بهار سال ۲۰۲۲ آغاز به کار کند. شریر در ادامه اشاره داشت که این سرویس بسیاری عناوین قدیمی و جدید را در ازای مبلغی ماهانه در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اخبار دیگری نیز پیرامون این سرویس منتشر شده و با توجه به مدارک موجود، بلومبرگ اشاره داشت که با آغاز به کار سرویس اسپارتاکوس، ما شاهد تلفیق دو سرویس قدیمی پلی استیشن خواهیم بود و در ادامه، سونی به مانور دادن روی سرویس PlayStation Plus ادامه خواهد داد، ولی سرویس PlayStation Now را از دور خارج خواهد کرد.

در حال حاضر، شما برای تجربه اکثریت بازی‌های آنلاین، نیاز به خرید سرویس پلاس داشته و در سوی دیگر سونی به منظور قدردانی، برخی بازی‌ها را به طور ماهانه برای مشترکین این سرویس خود رایگان می‌سازد. در سوی دیگر و در سرویس PlayStation Now، شما قادر به دانلود و تجربه بسیاری از بازی‌های قدیمی و جدید انحصاری و البته غیر انحصاری هستید.

گرچه این اطلاعات کامل نیستند، بلومبرگ اعلام کرد که سونی قصد دارد سه سطح مختلف از این سرویس را عرضه کند. بلومبرگ اشاره داشت که سطح اول که ارزان‌ترین سطح آن خواهد بود، مشابه با پلی استیشن پلاس کنونی‌ست. سطح دوم آن به شما اجازه تجربه بازی‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ را در کنار قابلیت‌های پلی استیشن پلاس در اختیار شما قرار می‌دهد. سطح سوم این سرویس که البته گران‌ترین سطح نیز خواهد بود، به شما اجازه تجربه بازی‌های پلی استیشن ۱، پلی استیشن ۲ و پلی استیشن ۳ را به همراه قابلیت استریم کردن بازی روی کنسول خود، در کنار قابلیت‌های دو سطح پیشین می‌دهد.

در سوی دیگر، سرویس ایکس باکس گیم پس که نه تنها برای ایکس باکس، بلکه برای رایانه‌های شخصی نیز قابل خریداری‌ست، پیشرفت بسیاری از تولد خود در سال ۲۰۱۷ داشته و به گفته شرکت مایکروسافت این سرویس حال بیش از ۱۸ میلیون کاربر دارد و در حال رشد کردن است. سطح دوم و گران‌تر این سرویس که ایکس باکس گیم پس آلتیمیت نام دارد به شما اجازه می‌دهد به غیر از تجربه بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس، از قابلیت‌های سرویس Gold نیز بهره برده و در کنار کتابخانه‌ای بزرگ از عناوین و قدیمی و جدید، به تجربه بازی‌های آنلاین بپردازید.

سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت با قیمت ۱۴.۹۹ دلار در ماه عرضه شده و همچنین شامل اشتراک EA Play و قابلیت استریم کردن بازی‌ها به لطف سرویس Xbox Cloud Gaming می‌شود و این در حالی‌ست که سطح ارزان‌تر این سرویس تنها ۹.۹۹ دلار قیمت دارد.

اگر زمان عرضه سرویس اسپارتاکوس بهار سال ۲۰۲۲ باشد، انتظار داریم که سونی به زودی به طور رسمی از این سرویس پرده برداری کرده و جزئیات بیشتری را در اختیار ما قرار دهد. نظر شما درباره این سیاست پلی استیشن چیست؟ فکر می‌کند پلی استیشن می‌تواند کاربران ایکس باکس گیم پس را به خود جذب کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا