CES 2020: سونی از لوگوی پلی‌استیشن 5 رونمایی کرد

جانشین پلی‌استیشن ۴ یک قدم به تاج‌گذاری نزدیک‌تر شد

لوگو PS5

جیم رایان، رئیس و مدیر کل بخش پلی‌استیشن، در جریان رویداد CES 2020 از لوگو PS5 رونمایی کرد.

رایان در جریان نمایشگاه تجاری سالانه‌ی CES امسال، ابتدا از دستاوردهای مختلف پلی‌استیشن ۴ از زمان معرفی تا حالا که آخرین روزهای آخر عمرش را می‌گذارند، صحبت و سپس از لوگوی پلی‌استیشن 5 که کنسول نسل بعدی سونی خواهد بود، رونمایی کرد.

اگر تا همین حالا با روند طراحی لوگوهای پلی‌استیشن آشنایی نداشتید، باید گفت که لوگوی این کنسول شبیه به لوگوی دو کنسول قبلی سونی یعنی PS3 و PS4 طراحی شده است. تنها تفاوت این لوگو با لوگوهای قبلی، تغییر عددی است که در تصویر می‌بینیم. درست مثل نام کنسول لوگوی آن نیز نشانی از تکامل کنسول‌های سونی تا به امروز دارد.

تا الان می‌دانیم که PS5 قرار است در تعطیلات ۲۰۲۰ (دقیقا یک سال بعد از همین تاریخ) عرضه شود. جیم رایان می‌گوید که سونی به‌زودی اطلاعات بیشتری را در رابطه با کنسول جدیدش منتشر می‌کند، اما با در نظر گرفتن بازه‌ی یک ساله تا عرضه، معلوم نیست تا کی باید منتظر اخبار تکمیلی کنسول بمانیم.

در دیگر صحبت‌های رایان پس از رونمایی از لوگو PS5، رایان اعلام کرد که پلی‌استیشن ۴ بیش از ۱۰۶ میلیون واحد و ۱ میلیارد و ۱۵ میلیون نسخه بازی فروخته است. همچنین هدست واقعیت‌ مجازی پلی‌استیشن با ۵ میلیون نسخه، حالا پرفروش‌ترین هدست واقعیت مجازی دنیاست. کاربران فعال شبکه‌ی پلی‌استیشن حالا به ۱۰۳ میلیون نفر در ماه رسیده‌اند که از این تعداد، نزدیک به ۳۹ میلیون از مشترکان سرویس پلی‌استیشن پلاس هستند.

مایکروسافت با پیش دستی خودش در رونمایی از ایکس‌باکس سری ایکس، آمادگی خود را برای نسل جدید را اعلام کرد. در سوی مقابل، سونی نسبت به مایکروسافت محتاطانه‌تر عمل کرده و تا امروز اطلاعات چندان زیادی را در مورد کنسول جدیدش به اشتراک نگذاشته است. در واقع به جز تصاویر فاش شده از کیت توسعه‌ی کنسول و همچنین اسم و لوگو PS5 عملا هیچ اطلاعات رسمی دیگری در مورد کنسول سونی وجود ندارد.

پلی‌استیشن ۵ در تاریخی نامعلوم در تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا