1%
  • 0/10

بخش انتشار فیزیکی بازی‌های پلی استیشن در آستانه تعطیلی است

پیش به سوی دنیای دیجیتال

بخش انتشار فیزیکی بازی‌های پلی استیشن در آستانه تعطیلی است ۰ ۱۰ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی فیزیکی پلی استیشن

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت سونی به‌زودی ۲۵۰ نفر از اعضای تیم انتشار فیزیکی فیلم‌ها و بازی های پلی استیشن را اخراج می‌کند.

به لطف پیشرفت تکنولوژی، تنوع فروشگاه‌های آنلاین، ظهور سرویس‌های اشتراکی و استریم و همچنین دسترسی راحت به محتوای دیجیتالی، چند سالی است که بازیکن‌ها خرید دیجیتالی بازی‌ها را به خرید فیزیکی و دیسک‌ها ترجیح می‌دهند و طبق گزارش‌ها، این محبوبیت روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

بر این اساس، چندان دور از انتظار نیست که شرکت‌های ناشر و حتی غول‌های صنعت بازی‌ها از جمله مایکروسافت و سونی نیز بیش از پیش روی بخش دیجیتالی تمرکز کرده و در عوض، تیم‌های انتشار فیزیکی بازی‌ها را کوچک‌تر کنند. در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت سونی به دنبال تعدیل نیرو در واحد تولید و انتشار فیزیکی فیلم‌ها و بازی‌ها است.

به بیان دقیق‌تر، نشریه The Mainichi در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده شرکت سونی در نظر دارد حدود ۲۵۰ نفر (۴۰ درصد) از کارمندهای کرد بخش انتشار فیزیکی بازی های پلی استیشن و فیلم ها را اخراج کند تا به مرور زمان تولید دیسک‌های بلوری به پایان برسد. بر این اساس، گویا این کمپانی ژاپنی نیز به سمت محتوای تمام دیجیتالی حرکت می‌کند.

بدین ترتیب، ممکن است که پلی استیشن 6 یک کنسول تمام دیجیتالی باشد؛ به ویژه که مت پیسکاتلا، تحلیلگر سرشناس حوزه ویدیو گیم، در هفته‌های گذشته خاطرنشان کرد که کنسول نسل بعدی ایکس باکس احتمالا یک پلتفرم تمام دیجیتالی خواهد بود و دیگر نباید منتظر عرضه نسخه فیزیکی بازی‌ها باشید.

علاوه بر این‌ها، گویا فروشگاه‌های بزرگی از جمله گیم استاپ نیز به‌زودی فروش فیزیکی بازی ها را متوقف می‌کنند. البته، دقت داشته باشید که شرکت سونی هنوز بیانیه‌ای مبنی بر اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای تیم انتشار فیزیکی بازی ها و فیلم ها منتشر نکرده و این اظهارات در حد یک شایعه به حساب می‌آیند. بنابراین، در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که ژاپنی‌ها چه برنامه‌هایی برای آینده در پیش می‌گیرند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments