سونی به‌زودی اطلاعات جدیدی از پلی‌استیشن 5 منتشر می‌کند

طی هفته‌های آتی احتمالا رویداد ویژه‌ای برای این کنسول برگزار می‌شود!

سونی به‌زودی اطلاعات جدیدی از پلی‌استیشن 5 منتشر می‌کند حمید توحیدلو ۰ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پلی‌استیشن 5

شرکت سونی فارغ از پخش قسمت جدید برنامه‌ی State of Play، رویداد دیگری با محوریت کنسول پلی‌استیشن 5 در ماه جاری میلادی برگزار خواهد کرد.

روز گذشته بود که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی طی پیامی رسما اعلام کرد که در روز شانزدهم مرداد ماه سال جاری (مصادف با ششم ماه آگوست) قسمت جدیدی از برنامه‌ی State of Play را پخش خواهد کرد. با انتشار این خبر، در حالی که شماری از طرفداران سونی بی‌صبرانه منتظر برگزاری این مراسم و انتشار جزئیات تکمیلی‌تر از کنسول جدید پلی‌استیشن 5 بودند، اما چشم بادامی‌ها در ادامه اضافه کردند که این برنامه هیچ ارتباطی با PS5 ندارد و اطلاعاتی از قبیل قیمت و تاریخ عرضه دقیق این دستگاه طی برنامه‌ی پیش‌رو به اشتراک گذاشته نمی‌شود. در واقع، قسمت جدید مراسم مذکور مختص کنسول پلی‌استیشن 4 و هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن (PSVR) و عناوین آن‌ها خواهد بود.

البته، این خبر به معنی این نیست که سونی در هفته‌های آتی اطلاعات بیشتری در خصوص پلی‌استیشن 5 ارائه نمی‌کند، چرا که به نظر می‌رسد چشم بادامی‌ها یک رویداد جداگانه و دیگری را برای ماه جاری تدارک دیده‌اند که در جریان آن، به احتمال قوی جزئیاتی از قیمت و تاریخ دقیق عرضه‌ی کنسول منتشر خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، پس از انتشار گزارش مالی چند ماه اخیر سونی، وب‌سایت معروف بلومبرگ (Bloomberg) مصاحبه‌ای را با یکی از اعضای بخش پلی‌استیشن ترتیب داده که با استناد بر این گفت‌وگو، گویا سونی خود را برای برگزاری قسمت بعدی رویداد پلی‌استیشن 5 در ماه آگوست آماده کرده و یک تاریخ آزمایشی برای این مراسم نیز در نظر گرفته است.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در رابطه با این رویداد ویژه در دسترس نیست و چه بسا هویت فرد مذکور به درخواست خود فاش نشده است. با همه این‌ها، از آنجا که زمان زیادی به عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 به بازار باقی نمانده، چندان دور از انتظار نیست که سونی در ماه جاری میلادی با برگزاری یک مراسم دیجیتالی، جزئیات تکمیلی‌تری از کنسول نسل نهم خود را با بازیکنان و طرفداران به اشتراک بگذارد.

از آنجا که این خبر هنوز به صورت رسمی از سوی شرکت سونی تایید نشده، نمی‌توان با قاطعیت درباره‌ی برگزاری چنین رویدادی اظهار نظر کرد. همچنین، باید توجه داشته باشید که این فرد در میان گفته‌های خود، به کلمه‌ی آزمایشی اشاره کرده که بر این اساس، ممکن است چشم بادامی‌ها بنا به دلایل مختلفی از برگزاری این رویداد امتناع کنند و در عوض، در اوایل ماه سپتامبر اطلاعاتی در زمینه‌ی قیمت، تاریخ عرضه و همچنین زمان شروع پیش فروش کنسول به اشتراک بگذارند.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که کنسول پلی‌استیشن 5 در تعطیلات سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. کنسول نسل نهم ردموندی‌ها یعنی ایکس‌باکس سری ایکس نیز برای عرضه در این بازه برنامه ریزی شده است. قیمت هر دو دستگاه جدید همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و بسیاری از هواداران و بازیکنان بر این باورند که شرکت سونی به خاطر قیمت بالای دستگاه جدید خود نسبت به کنسول‌های نسل‌های پیشین، فعلا برنامه‌ای برای تعیین قیمت نهایی آن ندارد و در عوض منتظر اعلام قیمت ایکس‌باکس سری ایکس از سوی مایکروسافت است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا