جدیدترین آمار فروش مجموعه سونیک منتشر شد

آماری چشمگیر و فوق‌العاده

جدیدترین آمار فروش مجموعه سونیک منتشر شد عرفان بدری ۰ ۰۸ آبان ۱۴۰۱ اخبار بازی
فروش مجموعه سونیک

طبق اطلاعات آخرین گزارش مالی منتشر شده از شرکت سگا (Sega)، فروش مجموعه سونیک (Sonic the Hedgehog) از ۱.۵ میلیارد واحد فراتر رفته است.

بر کسی پوشیده نیست که مجموعه بازی‌های محبوب و پرطرفدار Sonic the Hedgehog در طول سه دهه گذشته عمر خود با فراز و نشیب‌های بزرگی هم از نظر انتقادی و هم از نظر تجاری روبه‌رو شده است، اما با وجود همه این‌ها این سری همچنان توانسته یک نماد در صنعت بازی‌های ویدئویی باقی بماند. از آنجایی که به نظر می‌رسد آینده درخشانی برای سری سونیک در راه است، این امر به فروش بسیاری زیادی منجر شده است. زیرا آخرین گزارش مالی شرکت سگا ادعا می‌کند که فروش این مجموعه به بیش از ۱.۵ میلیارد واحد رسیده است.

این گزارش مالی جدید شرکت سگا که اطلاعات بین ماه‌های مارس ۲۰۲۱ تا پایان مارس ۲۰۲۲ را پوشش می‌دهد، با برخی از آمارهای مالی جالب همراه بود. در این گزارش شاهد آمارهایی از فروش عالی مجموعه Persona و چند سری مهم شرکت سگا بودیم. در این گزارش همچنین اطلاعاتی درباره آمار فروش مجموعه سونیک نیز آمده است که به لطف حضور در پلتفرم‌ها و همچنین رسانه‌های مختلف به رقم قابل توجه و چشمگیری رسیده است. این مجموعه به جز بازی‌های ویدئویی حضور جدی‌ای در سینما داشته و جدیدترین فیلم سینمایی آن نیز مدتیست که اکران شده است.

این گزارش حاکی از آن است که فروش مجموعه سونیک به بیش از ۱.۵ میلیارد واحد رسیده است. با اینحال این آمار تنها شامل بازی‌های کامل نمی‌شود و میزان دانلود بازی‌های رایگان نیز در این آمار آمده است. شرکت سگا از سال ۲۰۱۳ تاکنون تعداد بازی موبایلی مثل Sonic Dash، Sonic Runners، Sonic Forces: Speed Mobile و چند عنوان دیگر از مجموعه سونیک را برای موبایل‌های هوشمند عرضه کرده است. تعداد دانلود این بازی‌های رایگان همراه با خریدهای درون برنامه‌ای که در آن‌ها وجود دارند، احتمالا به این تعداد بالای فروش کمک کرده است. طبق آماری که در ماه آوریل ۲۰۲۲ منتشر شد، میزان دانلودهای بازی Sonic Forces: Speed Battle از ۹۴ میلیون دانلود عبور کرده بود.

در گزارش رسانه Tails’ Channel در این رابطه آمده است:

مجموعه Sonic the Hedgehog تا پایان سال میلادی ۲۰۲۲ از مجموعه فروش و دانلود ۱.۵ میلیارد واحدی فراتر رفت.

  • افزایش ۱۳۰ میلیونی این آمار نسبت به سال میلادی گذشته.
  • مجموعه بازی‌های سونیک تا سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۳ بیش از ۱.۴ میلیون نسخه فروش داشته است.

با در نظر گرفتن این داده‌ها، این افزایش نسبت به سال مالی گذشته همراه با ۱.۴ میلیون واحد فروش پیش‌بینی شده برای سال ۲۰۲۳ همراه است. این گزارش از سگا به برخی از استراتژی‌ها اشاره کرده است که رشد این مجموعه را افزایش می‌دهد و بر جذابیت‌های جهانی آن اضافه می‌کند. با ادامه ساخت فیلم‌های سونیک، سگا از این سری به روش‌های مختلفی مانند همکاری با سایر بازی‌های محبوب و صدور مجوز در زمینه‌های اسباب بازی و کالا استفاده خواهد کرد. نمونه‌های خاصی در این گزارش آورده شد، جایی که سونیک با بازی هایی که جذابیت جهانی دارند، مانند Minecraft، Roblox و Fall Guys همکاری کرده است.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که با توجه به موفقیت‌های اخیر فیلم‌ها، تعداد طرفداران مجموعه سونیک در حال حاضر حتی بیشتر شده است، استراتژی‌هایی برای استفاده از این سری در ایجاد بازی‌های جدید برای افزایش سود وجود خواهد داشت. شرکت سگا از استراتژی‌ای استفاده خواهد کرد که در آن ترکیبی از رسانه‌ها را با استفاده از این مجموعه منتشر می‌کند و هم با انتشار بازی مورد انتظار Sonic Frontiers و با نمایش انیمیشن Sonic Prime شاهد اجرای این استراتژی خواهیم بود. سگا همچنین خاطر نشان می‌کند که امیدوار است این استراتژی بتواند بر مجموعه‌های دیگری به جز سونیک نیز اعمال شود تا به موفقیت مشابهی برسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا