#مهسا_امینی
فیلم Sonic 3

8 موردی که انتظار داریم در فیلم Sonic 3 تماشا کنیم

سونیک و ماجراجویی‌های جذابش

فیلم Sonic 3 جدیدترین اثر از فرانچایز Sonic The Hedgehog (سونیک خارپشت) خواهد بود که در آینده‌ای نه‌ چندان دور منتشر خواهد شد. فرانچایز سونیک خارپشت، یک غافلگیری جذاب و دوست‌داشتنی برای بسیاری از تماشاگران سینما در تمام سنین بوده است. باورش سخت است که بعد از طراحی نسبتا بد و آزاردهنده شخصیت سونیک در اولین تریلر اصلی فیلم که باعث خشم طرفداران این خارپشت محبوب شده بود، این دنباله تبدیل به پردرآمدترین فیلمی در ایالات متحده آمریکا شد که از بازی‌های ویدیویی الهام گرفته است.
با تایید خبر ساخته شدن یک اسپین آف برای شخصیت ناکلز (Knuckles) و حضور ادریس البا در این اثر و همچنین خبر ساخته شدن فیلم Sonic 3، بدون شک می‌توان گفت که آینده‌ای روشن در انتظار فرانچایز سونیک خارپشت است. در مقاله پیش‌رو به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که انتظار دیدنشان را در فیلم Sonic 3 داریم.

۸. وفاداری بیشتر به داستان اصلی بازی

برخی از بهترین صحنه‌های دو فیلم سونیک خارپشت مربوط به زمانی می‌شوند که شخصت سونیک با صداپیشگی بن شوارتز (Ben Schwartz)، قدرت شوخ طبعی خود را به نمایش درمی‌آورد. صدای جذاب شوارتز و هماهنگی او با حرکات سونیک، جذابیت این فرانچایز را بیش از پیش کرده است. حرکاتی که گاه به ما بازی‌های ویدیویی این شخصیت آبی رنگ را یادآوری می‌کند و این وفاداری فیلم به داستان اصلی سونیک، می‌تواند روند پیش رفتن داستان فیلم Sonic 3 را بهتر کند. با حضور تیلز (Tails) و ناکلز (Knuckles) که اکنون در کنار سونیک هستند، انتظار می‌رود که ما شاهد شیطنت‌ها و صحنه‌های خنده‌داری باشیم که سونیک و دوستانش، تجربه خواهند کرد.

۷. شدو خارپشت وارد می‌شود!

در دقایق پایانی فیلم Sonic 2 با شخصیتی مرموز به نام شدو خارپشت آشنا شدیم که شباهتی بالا به سونیک داشت. شدو خارپشت (Shadow The Hedgehog) برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ و در بازی ویدیویی Sonic Adventure 2 به طرفداران این بازی معرفی شد. شدو همانند سونیک، سرعت خارق‌العاده‌ای دارد و از توانایی‌های بسیار زیادی برخوردار است. با این وجود، هنوز هم مشخص نیست که شدو خارپشت صرفا یک دوست برای سونیک خواهد بود یا یک دشمن جدید برای این خارپشت آبی رنگ. در هر صورت تقابل این دو موجود سریع و قدرتمند می‌تواند نقطه‌ عطفی برای فرانچایز سونیک خارپشت باشد.

۶. اگمن، دیوانه‌تر از همیشه

آیا اگمن یا همان دکتر رباتنیک با نقش‌آفرینی جیم کری (Jim Carrey)، زنده است یا نه؟ این یکی از اصلی‌ترین سوالات بی‌ پاسخی است که بعد از پایان فیلم Sonic 2، ذهن بسیاری از طرفداران سونیک را درگیر خود کرده است. در پایان فیلم Sonic 2 بعد از اینکه نسخه سوپر سونیک، ربات بزرگ دکتر رباتنیک را نابود کرد، اگمن در حالی مشاهده شد که از ربات غول پیکر خود با سرعت بالایی در حال سقوط است. با این وجود، در هیچ صحنه‌ای از فیلم، شاهد نمایش دادن جسد این شرور دیوانه نبودیم و همین مسئله می‌تواند مهر تاییدی برای تئوری زنده ماندن اگمن باشد اما نباید این نکته را فراموش کرد که جیم کری پیش‌تر اعلام کرده بود که به طور جدی در فکر بازنشسته کردن خود از صنعت بازیگری است و با اعلام این خبر، شوک بزرگی به طرفداران خود و دوست‌داران فرانچایز سونیک وارد شد. حال باید صبر کرد و منتظر ماند که آیا جیم کری با نقش‌آفرینی به عنوان اگمن، باز هم به دنیای هنر هفتم سلامی دوباره خواهد کرد یا باید با این حقیقت کنار آمد که فیلم Sonic 2، آخرین حضور این بازیگر توانمند در صنعت سینما بوده است.

۵. عدالت آبی، بیشتر از همیشه

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین صحنه‌هایی که در این سری از فیلم‌ها مشاهده کردیم، ارائه‌ تصویری جذاب و عالی از سونیک به عنوان یک ابرقهرمان بود. در اوایل فیلم Sonic 2 شاهد تلاش زیاد سونیک برای متوقف کردن یک ون دزدیده شده، حامل پول بانک، توسط سارقین بودیم و هنگامی که سونیک موفق به دستگیری و تحویل دادن سارقین به پلیس شد، خود را عدالت آبی (Blue Justice) می‌نامد. با از میان رفتن دکتر رباتنیک، حال سونیک زمان و آزادی بیشتری در اختیار دارد تا جلوی سرقت‌های مسلحانه و آدم‌ربایی‌هایی که باعث رعب و وحشت مردم شده است را بگیرد.

۴. تمرکز بیشتر روی شخصیت‌های اصلی فرنچایز

یکی از نکات منفی فیلم Sonic 2، طولانی کردن برخی از صحنه‌ها بود، در قسمتی از فیلم ما شاهد طولانی شدن بیش از حد صحنه‌‎های عروسی بودیم که سونیک و تیلز با کمک باز شدن یک پورتال، با انبوه زیادی از برف، وارد آن مراسم شدند. مراسمی که به بیننده ثابت می‌کند، عملا نویسندگان این اثر نمی‌دانستند چگونه شخصیت‌های تام با بازی جیمز مارسدن (James Marsden) و مدی با بازی تیکا سومپتر (Tika Sumpter) را وارد داستان کنند. امری که باعث کندی روند فیلم و طولانی شدن بیش از صحنه عروسی شد. با این وجود نباید فراموش کرد، طولانی شدن بعضی از دیالوگ‌ها و یا حتی سکانس‌های مختلف، تقصیر هیچ‌کدام از بازیگران فیلم نیست و عوامل سازنده اثر مذکور باید به این امر توجه کنند که ادغام صحیح و درست اتفاقات روزمزه با داستان اصلی فیلم و همچنین استفاده بیشتر از شخصیت‌های فیکشنی فرنچایز اصلی قطعا می‌تواند جذابیت بیشتری به فیلم آینده سونیک هدیه دهد.

۳. حضور دوباره سوپر سونیک

در سری فیلم‌های سونیک همچون بازی ویدیویی این خارپشت محبوب، شاهد معرفی شخصیت‌ها و اشیا افسانه‌ای این بازی بودیم؛ از معرفی ابر زمرد قدرتمند تا حضور شدو خارپشت، همچنین حضور سازمان G.U.N در فیلم Sonic 2 به ما نوید رونمایی از شخصیت‌ها و داستان‌های جذاب‌تری را نیز می‌دهند که در جدیدترین فیلم سونیک خارپشت، مشاهده خواهیم کرد. اگرچه ابر زمرد اکنون تحت حمایت و محافظت سونیک، تیلز و ناکلز است اما قطعا دشمنانی وجود خواهند داشت که در پی دزدیدن این زمرد افسانه‌ای هستند. اتفاقی که می‌تواند دوباره باعث حضور سوپر سونیک قدرتمند یا شخصیتی جدید در فیلم Sonic 3 باشد.

۲. سونیک و دوستی‌های ماندگار

سری فیلم‌های سونیک را می‎‌توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد، اکشنی جذاب با سرعتی فوق‌العاده، حواس‌پرتی های حیرت‌آور دکتر رباتنیک و پیوندهای قوی بین سونیک و دوستانش. یکی از پیام‌های مهم فیلم اول سونیک در رابطه با قدرت دوستی و تمرکز فیلم دوم بر اهمیت از خودگذشتگی است؛ می‌توان گفت که فرانچایز سونیک یک اثر جذاب و آموزنده برای تمامی سنین مختلف است. با وجود تمرکز سونیک بر اصول اخلاقی، انتظار می‌رود که فیلم Sonic 3 جدا از صحنه‌های اکشن و سریع خود، حامل پیام‌های اخلاقی و مهم دیگری همچون دو فیلم قبلی باشد.

۱. جنگ با ربات‌ها، بیشتر از همیشه

ربات‌ها و دکتر رباتنیک، همیشه نقش مهمی را در زندگی و داستان سونیک بازی کرده‌اند. اختراعات و ربات‌های متعددی که دکتر رباتنیک برای شکست سونیک و دشمنانش تا به امروز ساخته است، نقش بزرگی در جذاب کردن سری فیلم‌های سونیک و همچنین بازی‌های ویدیویی سونیک، داشته است. در فیلم Sonic 2 شاهد حضور ربات غول پیکر دکتر رباتنیک بودیم و نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که حضور این ربات، جذابیت فیلم دوم سونیک را بیش از پیش کرد. با این حال حضور دوباره‌ی ربات‌ها در فیلم Sonic 3، بستگی به زنده بودن دکتر اگمن و بازگشت جیم کری دارد. حضوری که می‌تواند به ما شانس تماشای دوباره تقابل دیوانه‌وار دکتر رباتنیک و ربات‌هایش با سونیک و دوستانش را بدهد.
سری فیلم‌های سونیک، با اقتباس و کمک از بازی‌های ویدیویی این شخصیت محبوب، همچون نفسی تازه برای جهان ابرقهرمانانی است که خاطرات کودکی ما با حضور و تصویرشان، گره خورده است.

انتظار می‌رود که فیلم ‌Sonic 3 در سال ۲۰۲۴ میلادی مصادف با ۱۴۰۳ شمسی، منتشر شود. شما چه انتظاری از جدیدترین فیلم سونیک خارپشت دارید؟ آیا این سری فیلم‌ها توانسته‌اند انتظارات شما از این شخصیت سریع و آبی رنگ را برآورده کنند؟


نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا