#مهسا_امینی

ساخت سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog در دستور کار نتفلیکس قرار دارد

این اثر، محصول همکاری چهار شرکت خواهد بود

ساخت سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog

طبق توییتی که حساب نتفلیکس منتشر و مدت کوتاهی بعد حذف کرد، ساخت سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog آغاز شده است.

اگرچه سونیک به واسطه‌ی بازی‌های ویدیویی‌اش شناخته می‌شود اما این شخصیت به لطف محبوبیت خود به مدیوم‌های مختلفی از جمله تلویزیون ورود پیدا کرد. طی دهه‌های گذشته اقتباس‌های زیادی با محوریت جوجه‌تیغی آبی‌رنگ و دوستانش ساخته شده‌اند که برای مثال می‌توان به Adventures of Sonic the Hedgehog اشاره کرد. این سریال بین سپتامبر الی دسامبر ۱۹۹۳ میلادی روی آنتن رفت و به واسطه‌ی طنز قوی‌اش، مورد توجه قرار گرفت. مثال دیگر، Sonic Boom است که بین سال‌های ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۷ از کارتون نتورک پخش شد. اینطور که به نظر می‌رسد، علا‌قه‌مندان باید خود را برای ششمین اقتباس سریالی از بازی‌های سونیک آماده کنند.

نتفلیکس ساعاتی قبل متنی را از طریق حساب کاربری خود در توییتر به اشتراک گذاشت که ساخت سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog را تایید می‌کند. این توییت بنا به دلایلی که فعلا مشخص نیست حذف شد. در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از فیلمنامه و شخصیت‌های حاضر در آن موجود نیست اما می‌دانیم این اثر در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۲ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در ادامه می‌توانید متن توییت حذف‌شده را مطالعه کنید:

حلقه‌ها؟ چک شد. کفش‌های اسنیکرز؟ چک شد. سرعت زیاد؟ چک شد. سونیکِ جوجه‌تیغی شخصیت نمادین و افسانه‌ای سگا در قالب یک سریال انیمیشنی سه بُعدی در سال ۲۰۲۲ به نتفلیکس خواهد آمد. این اثر با همکاری سگا، وایلدبرین و من آو اکشن اینترتینمنت ساخته می‌شود.

وقتی توییت اخیر نتفلیکس حذف شد، گمانه‌زنی‌های مختلفی به وجود آمد. عده‌ای از کاربران فکر می‌کردند سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog قرار بود برای نخستین بار در جریان The Game Awards 2020 به نمایش گذاشته شود. از همین رو، توییت حذف شد اما حالا می‌دانیم چنین چیزی صحت نداشته است؛ زیرا در جریان رویداد هیچ خبری در این باره اعلام نشد. در هر صورت، حالا که ساختش تایید شده، قطعا فاصله‌ی زمانی چندانی تا معرفی رسمی و انتشار اطلاعات نداریم.

Sonic the Hedgehog، نخستین همکاری وایلدبرین و نتفلیکس به شمار نمی‌رود. این دو قبلا روی Carmen Sandiego کار کرده بودند که تاکنون سه فصل از آن پخش شده و فصل چهارم هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد. این استودیوی کانادایی همچنین The Snoopy Show را برای اپل تی‌وی‌پلاس می‌سازد. در ضمن، من آو اکشن اینترتینمنت استودیوی باتجربه‌ای به شمار رفته و در پرونده‌ی هنری خود آثار مهمی از جمله Ultimate Spider-Man ،Ben 10 و Mega Man: Fully Charged را جای داده است.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، هیچ گونه جزئیاتی از سریال انیمیشنی Sonic the Hedgehog موجود نیست. در نتیجه، مشخص نیست این اثر داستانی منسجم را روایت می‌کند یا هر قسمت شامل ماجراجویی جداگانه‌ای خواهد شد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا